معاون سیاسی سپاه:

سعید محمد به خاطر تخلفات از قرارگاه خاتم منفک شد

کد خبر: 1058449

سردار جوانی گفت: منفک کردن سعید محمد از مسئولیت فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم به دلیل همین تخلف و رعایت نکردن مقررات از سوی ایشان بوده است.

گروه سیاست سایت فردا – سعید محمد کاندیدای جنجالی انتخابات 1400 که همین چند هفته پیش با کلی هیاهو وارد عرصه انتخابات شده اما در سال جدید سکوت کرده و به حاشیه رفته بود؛ یک بار دیگر در مرکز توجه قرار گرفت. دلیلیش نیز اظهارات سردار جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران است که در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس تکلیف آن بحث ناتمام «برکناری یا استعفا» را مشخص می‌کند. 

وی با بیان اینکه سپاه به جدّ با ورود پاسداران به عرصه انتخابات بدون طی مراحل قانونی مخالف است، گفت: منفک کردن سعید محمد از مسئولیت فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم به دلیل همین تخلف و رعایت نکردن مقررات از سوی ایشان بوده است.

معاون سیاسی سپاه در بخشی از این گفت‌وگو با تاکید بر اینکه « سپاه نه از سعید محمد و نه از هیچ کاندیدای دیگری در انتخابات حمایت نمی‌کند و نخواهد کرد. » می‌گوید: « اساساً ورود سپاه و بسیج به انتخابات به‌طور مصداقی و حمایت از افراد و گروه‌ها و فهرست‌ها دارای منع قانونی و شرعی است. این فضایی که در شبکه های اجتماعی داخلی و رسانه‌های خارجی و بویژه در شبکه‌های ماهواره‌ای ضدانقلاب شکل گرفته و بعضاً سعید محمد را کاندیدای مورد حمایت سپاه معرفی می‌کنند، از یک طرف ساخته و پرداخته کسانی است که می‌خواهند چهره سپاه را مخدوش کنند و از طرفی، متأثر از افرادی است که تصور می‌کنند چون سعید محمد مسئولیت فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) سپاه را برعهده داشته‌ و به عرصه انتخابات ورود کرده‌اند، احتمالاً ورود ایشان به عرصه انتخابات با نظر و تأیید و حمایت سپاه است.»

وی می‌افزاید: «این تصورات نه‌تنها کاملاً خلاف واقع است بلکه واقعیت این است که سپاه به جدّ با ورود پاسداران و از جمله ایشان به عرصه انتخابات بدون طی مراحل و فرآیندهای قانونی تعریف شده مخالف است. اتفاقاً منفک کردن سعید محمد از مسئولیت فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم به دلیل همین تخلف و رعایت نکردن مقررات از سوی ایشان بوده است.»

این سخنان صریح سردار جوانی درباره دلیل منفک شدن سردار محمد از سپاه در حالی بیان می‌شود و وقتی کاندیداتوری «محمد» اعلام شد حواشی بسیاری در این باره پدید آمد. چند روز قبل از توییت محمد با مضمون اعلام کاندیداتوری شایعاتی درباره برکناری وی به بیان شده بود اما وقتی که برخی رسانه‌ها از جمله «فردانیوز» تیتر زدند سردار محمد برکنار شد، صدای خیلی‌ها از جمله خودش درآمد. او سخنان حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه مبنی براینکه سعید محمد بدلیل تخلفات برکنار شده است، را کذب خواند و گفته بود: «همانگونه که قبلا اعلام شده بدلیل حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری و پرهیز از هرگونه شائبه‌ای از فرماندهی قرارگاه خاتم استعفا کردم و این استعفا مورد پذیرش فرمانده کل سپاه قرار گرفت. هیچ تخلفی هم از سوی من صورت نگرفته است.»

ترقی اما گفته بود: «ایشان اصلا در فضای اصولگرایان مطرح نیست، فقط در فضای مجازی مطرح است و روی ایشان کار شده و کنار رفتن ایشان از فرماندهی قرارگاه خاتم هم به دلیل انتخابات نبوده و خود ایشان هم تخلفاتی داشته که قطعا این مساله امتیازی منفی در بررسی صلاحیت ایشان خواهد بود!»

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت