دربی در لیگ قهرمانان 2021 چقدر محتمل است؟

کد خبر: 1061551

کمتر هواداری تصور می‌کرد که سرخابی‌های پایتخت زودتر از تمام قدرت‌های فوتبال آسیا به شش امتیاز دست پیدا کنند اما این اتفاق رخ داده و پرسپولیس با پیروزی مقابل الوحده و الریان صدرنشین شده و استقلال با غلبه بر الاهلی و الشرطه جایگاه نخست را تصاحب کرده است.

درنشینی پرسپولیس و استقلال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، سبب شده تا این دو تیم شانس اول صعود به مرحله حذفی لقب بگیرند.

دربی در لیگ قهرمانان 2021 چقدر محتمل است؟

 کمتر هواداری تصور می‌کرد که سرخابی‌های پایتخت زودتر از تمام قدرت‌های فوتبال آسیا به شش امتیاز دست پیدا کنند اما این اتفاق رخ داده و پرسپولیس با پیروزی مقابل الوحده و الریان صدرنشین شده و استقلال با غلبه بر الاهلی و الشرطه جایگاه نخست را تصاحب کرده است؛ حالا سوال مهم این است که آیا سرانجام پرسپولیس و استقلال در لیگ قهرمانان به هم می‌رسند یا خیر؟

دربی

این نخستین فصل لیگ قهرمانان آسیاست که با حضور 40 تیم برگزار می‌شود و 20 تیم منطقه غرب در 5 گروه چهار تیمی، مقابل هم قرار گرفته‌اند. باوجود افزایش تیم اما نخستین مرحله حذفی، مثل سال‌های قبل با حضور 16 تیم (شرق و غرب) به انجام می‌رسد و بنابراین فقط تیم های سرگروه به صورت قطعی راهی مرحله بعد خواهند شد و بعد سه تیم دوم برتر هر منطقه نیز به آن‌ها ملحق می‌شوند.

حال در چنین شرایطی، معادله سختی برای انتخاب حریفان تیم‌های سرگروه به وجود می‌آید که کنفدراسیون فوتبال آسیا، حل آن را نه با قرعه‌کشی بلکه با جدولی عجیب، عملی کرده است. در این جدول، انتخاب حریف هر کدام از 5 تیم صدرنشین، به این بستگی دارد که کدام سه تیم از گروه بالا بیایند. استثنای جدول نیز، عدم تقابل دو تیمی است که در مرحله قبل، بایکدیگر هم‌گروه بودند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت