به این شرکت برای خرید کامیون مراجعه نکنید

کلاه برداری میلیاردی ماموت دیزل/ کلیه فروشی زیاندیدگان برای تامین مخارج

کد خبر: 1174203
کلاه برداری میلیاردی ماموت دیزل/ کلیه فروشی زیاندیدگان برای تامین مخارج
سال ۷۰ بود، شرکت ماموت کار خود را شروع کرد، اما این شروع، پایان خوبی نداشت و سراسر طی تمام سال‌ها به تعداد نارضیان اضافه شد؛ این شرکت برای جذب مشتری اقدام به انجام انواع تبلیغات کرد تا بلکه بتواند مشتری جذب کند، مشتری هم جذب کرد، اما پس از جذب تعداد ناراضیان از خرید محصولات آن سر به فلک کشید.
 

به گزارش نبض بازار به نقل از حاشیه صنعت، کلاهبرداری میلیاردی در ماموت در دیزل و رانندگانی که کلیه فروش شدند.


تعدادی مراجعه به نمایندگی کردند، قرار بود نمایندگی کامیون‌های جدید را در عرض چند ماه به متقاضایان تحویل دهد، اما با طولانی شدن روند تحویل خودروها، رانندگان علیه نمایندگی شکایت کردند؛ این پرونده کلاهبرداری دارای ۱پ۵ شاکی و هفت متهم شد که طی آن مسئول نمایندگی ماموت دیزل در شهرک کامیون داران اسلامشهر، کامیون‌های تعدادی از کامیونداران را در ازای تحول کامیون نو از آنان گرفت.


یکی از معترضین خریدار کامیون در مورد کلاهبرداری یکی از نمایندگی‌های ماموت دیزل، می‌گوید: حدود ۱۸ ماه پیش به نمایندگی ماموت دیزل مراجعه کردیم و قرار شد کامیون ما را که صفر کیلومتر بود، خریداری کند و به جای آن، حواله تحویل کامیون با امکانات جدید برای ۵ ماه بعد تحویل دهند که هیچ خبری از تحویل نبود.


به گفته یکی دیگر از معترضین زیان‌دیدگان این پرونده رانندگانی هستند که حالا به خاطر نداشتن ماشین از تأمین مخارج زندگی خود بازمانده‌اند، گفت: یکی از این رانندگان برای تأمین جهیزیه دخترش، کلیه‌اش را برای فروش گذاشته است.


یکی دیگر از کامیون‌داران معترض نیز در این مورد می‌گوید: در این ۱۸ ماه فقط با قرض گرفتن پول از دوستان و آشنایان، زندگی را اداره کرده‌ایم و شرمنده زن و بچه هستیم. حتی برای فاتحه‌خوانی فامیلمان هم نمی‌توانیم برویم. عروسی هم که نمی‌رویم، زندگی ما فلج شده است؛ پسرم کلاس اول است چند روز پیش که با کفش پاره به خانه آمد، گریه‌ام گرفت. ما خودمان همیشه به نیازمندان کمک می‌کردیم، ولی حالا با مشکل روبه‌رو شده‌ایم.


وقتی ماموت سر وزیر راه و شهرسازی را هم کلاه گذاشت!


علاوه بر کلاهبرداری چندی پیش اسلامی وزیر سابق راه و شهرسازی هم گفته بود ماموت قرارداد‌های تولید کامیون را اجرا نمی‌کند. اسلامی گفته بود بر این اساس برای نوسازی ۵۵ هزار کامیون بالای ۴۰ سال در کشور برنامه مدون داریم و با کارخانجات داخلی قرارداد مبادله کرده‌ایم. کارخانجات باید توضیح دهند که چرا قرارداد‌های را اجرا نمی‌کنند.


وی با یادآوری این‌که قرارداد‌های خرید کامیون نو با ماموت امضا شده است، گفت: بر اساس این قرارداد‌ها حدود ۸۰ درصد قیمت این کامیون‌ها تسهیلات است و ۲۰ درصد به علاوه یک کامیون فرسوده را باید متقاضی فراهم کند. اما این اتفاق نیوفتاد


­وعده همکاری‌با آلمانی‌ها توزرد از آب درآمد


همه این مشکلات در حالیست که ماموتی‌ها وعده همکاری با آلمانی‌ها را داده بودند؛ دیر زمانی نیست که ماموت وعده تولید خودروی سواری فولکس واگن آلمان را داد و به جای تولید شاهد واردات این خودرو‌ها بودیم و امروز با موضوع تحریم می‌بینیم که شرکت‌های خصوصی هم گویا در مذاکرات و قرارداد‌های خود با طرف‌های خارجی ضعیف عمل کرده اند و این شرکت‌های خارجی با نسیم تحریم آن‌ها را نیز ترک گفته اند!


اعتراض تانکرداران به کیفیت پایین و گرانفروشی محصولات گروه صنعتی ماموت


ضعف گروه صنعتی ماموت فقط‌به این روز‌ها خلاصه نمی‌شود؛ همین چند سال پیش بود که در اعراض به گران فروشی کشنده و کیفیت پایین تانکر‌ها ۲۰۰ نفر از رانندگان کامیون‌های نفت کش ماموت دیزل تجمع کرده بودند؛ این رانندگان که کامیون‌های آن‌ها در سراسر کشور تردد می‌کند، اعلام کرده بودند این کامیون‌ها به صورت قسطی خریداری شده‌اند و با این شرایط برای رانندگان به صرفه نیستند؛ چرا که مجبور هستیم هزینه‌های زیادی برای تعمیرات آن پرداخت کنیم.


تخلف گسترده ماموت در سایه غفلت وزارت صمت و سازمان حمایت


از خدمات پس از فروش این شرکت هم بهتر است نگوییم، چرا که به حدی تعداد ناراضیان زیاد است که پای سازمان حمایت هم به پرونده ماموت باز شده بود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها