آیا تعمیر روکش صندلی شامل صفرشویی می‌شود؟

کد خبر: 1175311
آیا تعمیر روکش صندلی شامل صفرشویی می‌شود؟

 

صفرشویی یکی از خدمات بسیار محبوب است که می‌تواند خودروی شما را به یک خودروی تمیز و زیبا تبدیل کند. صفرشویی شامل تمام قطعات داخلی و خارجی خودرو می‌شود که در بر گیرنده صندلی‌ها، رودری‌ها، سقف، داشبورد، کف، موتور، لاستیک، زیر خودرو و... می‌شود. در صفر شویی همه بخش‌های یاد شده با مواد شوینده و با دقت و ظرأفت بالا شسته می‌شوند.

صفرشویی چه خدماتی را شامل می‌شود؟

 

از آنجایی که خدمات ارائه شده در نوسازی و احیای خودرو بسیار زیاد است بسیاری از افراد ممکن است در شناسایی مراحل یا خدمات ارائه شده در هر زمینه دچار سردرگمی شوند. به طور مثال صفرشویی و دیتیلینگ خودرو از جمله خدمات تقریباً مشابهی است که اغلب با هم اشتباه گرفته می‌شوند در حالی که دو خدمت کاملاً مجزا و با مزایای متفاوت هستند.

در واقع باید گفت که صفرشویی می‌تواند بخشی از فرآیند دیتیلنگ خودرو باشد. صفرشویی جلوه‌ای تمیز و زیبا به داخل کابین و بیرون خودرو می‌بخشد. در صفرشویی تلاش می‌شود که هر بخش از خودرو با دقت و تخصص شسته و تمیز شود، به همین دلیل ممکن است برای بخش‌های مختلف داخل یا خارج کابین و موتور از شوینده‌های تخصصی و متفاوت استفاده شود.

آیا صفرشویی شامل ترمیم تودوزی و روکش صندلی‌ها می‌شود؟

همانطور که اشاره کردیم صفرشویی بیشتر شامل خدمات شستشوی حرفه‌ای در داخل کابین، موتور و بدنه خودرو می‌شود. بنابراین در حالت کلی باید گفت که صفرشویی هیچ بخش تعمیراتی را در هیچ یک از بخش‌های خودرو شامل نمی‌شود. ممکن است که بعد از فرآیند صفرشویی از خدماتی چون واکس، پولیش و یا پوشش‌های محافظتی مثل بادی فنس، سرامیک و کاور استفاده شود.

با این حال ممکن است در زمان انجام صفرشویی داخل کابین، به منظور ارائه خدمات بهتر و بهینه، برخی از موارد نیازمند تعمیر از جمله تعمیرات تودوزی، روکش چرم یا پارچه‌ای صندلی‌ها، فرمان و... نیز بهسازی و تعمیر شوند. پس نمی‌توان گفت که این خدمات در فرآیند صفرشویی تعریف شده‌اند بلکه می‌توان در صورت نیاز در زمان صفرشویی چنین خدماتی را نیز دریافت کرد تا نتیجه صفرشویی بهتر و کاربردی‌تر باشد. چنین خدماتی معمولاً طی فرآیند دیتیلینگ خودرو دریافت می‌شود با این حال هیچ محدودیتی برای انجام آن‌ها همزمان با صفرشویی نیز وجود ندارد.

استفاده از مواد شوینده مخصوص چرم، مواد ضد عفونی‌کننده، بخارشوی کردن داخل کابین و همچنین استفاده از واکس یا پولیش مخصوص چرم و پلاستیک برای بخش‌های مختلف بدنه فرآیند‌هایی است که صورت می‌گیرد و باید در بهترین صفرشویی تهران به دنبال این خدمت باشید. اگر بخشی‌هایی از داخل کابین دچار پارگی، شکستگی، شکافتن، ساییدگی و... باشد می‌توان بعد از فرآیند صفرشویی یا قبل از آن نسبت به رفع آن‌ها اقدام کرد.

صفرشویی بدنه اتومبیل

صفرشویی بدنه اتومبیل

صفرشویی بدنه و بخش‌های بیرونی خودرو نیز فرآیند شستشو و آبکشی بخش‌های مختلف با کمک مواد شوینده اختصاصی و پاک‌کننده را شامل می‌شود. معمولاً از شوینده‌های نانو برای این کار استفاده می‌شود. صفرشویی بیرون خودرو تمامی نواقص و ایرادات جزئی را قابل رؤیت می‌سازد. مثلاً در صفرشویی لاستیک‌ها زدگی‌ها، ترک خوردگی‌های سطح لاستیک و... کاملاً نمایان می‌شود.

همچنین ایراداتی که در رنگ بدنه خودرو از جمله فرو رفتگی‌ها، ترک خوردگی، آفتاب سوختگی، خط و خش‌های سطحی و... وجود دارد بعد از صفرشویی بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرند. بنابراین می‌توان در کنار صفرشویی از خدمات دیگری چون صافکاری Pdr، سرامیک بدنه، واکس، پولیش و... نیز بهره‌مند شد.

به این ترتیب با رفع همه نواقص و معایب موجود در بخش‌های داخلی و خارجی کابین و بدنه خودرو، صفرشویی می‌تواند بیشترین تأثیر و بازدهی را داشته و رنگ و لعاب بهتری را به خودروی شما ببخشد.

یکی از توصیه‌های کارشناسانه و مهم انجام خدمات پوشش محافظتی بعد از صفرشویی است. اگر قصد دارید که رنگ بدنه خودروی شما در برابر عوامل محیطی بیشترین محافظت را داشته باشد، می‌توانید بعد از دریافت خدمات صفرشویی از خدمات دیگری چون واکس و پولیش ( براق شدن رنگ، خاصیت آب گریزی، ارتقاء کیفیت رنگ خودرو)، بادی فنس و نانو سرامیک نیز بهره‌مند شوید.

همچنین در مورد بخش‌های داخلی کابین استفاده از نرم‌کننده یا خوشبوکننده‌های چرم طبیعی، براق‌کننده سطوح پلاستیکی و... نه تنها یک کابین کاملاً زیبا، تمیز و خوشبو را برای شما به همراه خواهد داشت بلکه باعث افزایش طول عمر بخش‌های چرمی، روکش صندلی‌ها، سطوح پلاستیکی و... خواهد شد.

مقایسه صفرشویی و دیتیلینگ

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، در اکثر موارد صفرشویی و دیتیلینگ با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند. با این حال این دو فرآیند کاملاً مجزا و مستقل از یکدیگر هستند. به طور مثال مواردی چون تعمیر روکش صندلی ماشین، تعمیرات تودوزی، احیای رنگ و... خدماتی است که در زمان دیتیلینگ ارائه می‌شود.

هزینه انجام دیتیلینگ نسبت به صفرشویی اتومبیل بیشتر است و خدمات تخصصی‌تری را شامل می‌شود. هزینه صفرشویی نیز بسته به خدماتی که دریافت می‌کنید خواهد داشت. همانطور که گفتیم ممکن است در زمان صفرشویی تصمیم به رفع عیوب داخل کابین از جمله تعمیرات صندلی، داشبورد، تودوزی و... داشته باشید که در این صورت هزینه پرداختی بابت صفرشویی بیشتر خواهد شد.

با کیفیت‌ترین خدمات خودرو در مدوسا

با کیفیت‌ترین خدمات خودرو در مدوسا

مجموعه مدوسا یک مجموعه خدماتی در زمینه خودرو است که تمامی فرآیند‌های تخصصی در زمینه خودرو از جمله صفرشویی، دیتیلینگ خودرو، واکس و پولیش، نانو سرامیک بدنه، بادی فنس، کاور، صافکاری Pdr، لیسه‌گیری و... را شامل می‌شود.

آنچه مدوسا را از سایر رقبا در این عرصه متمایز می‌سازد، کیفیت ارائه خدمات، قیمت‌های رقابتی، مسئولیت‌پذیری و ارائه خدمات در کمترین زمان ممکن است. برای استعلام قیمت انجام خدمات یاد شده و پاسخگویی به سؤالات می‌توانید با کارشناسان مجموعه در تماس باشید.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها