انیمه چیست؟ درباره انیمه بیشتر بدانیم؟

کد خبر: 1187634
انیمه چیست؟ درباره انیمه بیشتر بدانیم؟

 

 

انیمه چیست؟ تفاوت انیمیشن با انمیه چیست؟ انیمه‌ها را در چه ژانرهایی می‌سازند؟ تولید انیمه از چه سالی و در کجا آغاز شد؟ همۀ این‌ها سؤالاتی است که ممکن است ذهن شما را هم درگیر خود کند. بیشتر افراد انیمه و انیمشین یا کارتون را یکی می‌دانند و به اشتباه فکر می‌کنند که انیمه همان کارتونی است که برای کودکان طراحی و تولید می‌شود. در این خصوص باید به شما بگوییم که این فکر کاملاً اشتباه است و تفاوت‌های زیادی بین انیمه و انیمیشن وجود دارد که این دو را از یکدیگر متمایز می‌کند.

درواقع می‌توانیم بگوییم که انیمه به سبکی از پویانمایی یا همان حرکت بخشیدن به اشیای بی‌جان گفته می‌شود که برای اولین بار در کشور ژاپن انجام شد. انیمه ها را در ژانرهای مختلفی تولید و طراحی می‌کنند، به همین دلیل افراد با رده‌های سنی مختلف می‌توانند از دیدن آن لذت ببرند. برخی از افرد تا یک انیمه می‌بینند فکر می‌کنند همان کارتونی است که مخصوص کودکان زیر ده سال ساخته شده‌است، به همین دلیل بیشتر مواقع ممکن است از دیدن آن خوداری کنند. ما در ادامه این مقاله قصد داریم تا به‌صورت کامل برای شما شرح دهیم که انیمه چیست. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید. همچنین لازم به ذکر است این مقاله از منبع معتبری به‌نام تایم سیتی گردآوری شده است

تفاوت بین انیمیشن و انیمه چیست؟

همان‌طور که قبلاً به آن اشاره کردیم، بیشتر افرادی که تخصصی درزمینۀ انیمشین و انیمه ندارند، به‌اشتباه فکر می‌کنند که این دو سبک از پویانمایی یکی هستند. در حالی که تفاوت‌های زیادی بین این دو وجود دارد که باعث تفاوت آن‌ها از یکدیگر می‌شود. اینمه و انیمشین هم مانند سایر فیلم‌ها و سریال‌های واقعی در ژانرهای متفاوتی تولید می‌شوند و به همین دلیل افراد با رده‌های سنی مختلف می‌توانند از دیدن آن لذت ببرند. برای این‌که بدانید تفاوت انیمیشن و انیمه چیست، به جزئیات این دو سبک باید دقت کنید. ازجمله تفاوت‌های بین انیمه و انیمیشن می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • تفاوت بین طراحی صحنه در انیمه و انیمیشن

اولین و مهم‌ترین تفاوت بین انیمه و انیمیشن، مربوط به طراحی صحنه و کاراکترهای موجود در آن است. معمولاً کاراکترهای موجود در انیمه دارای چشم‌های درشت‌تر و اندام‌های لاغر و باریک‌تر هستند. همچنین برای نشان‌دادن دهان کارکترها در انیمه‌ها، از یک خط استفاده می‌شود. برای نشان دادن جزئیات و عمق در صحنه، از سایه و بازتاب استفاده می‌شود.

  • تفاوت در پویانمایی

در انیمیشن‌ها برای پویانمایی، از حرکت‌های بیشتر و گسترده‌تری استفاده می‌شود، در حالی که برای پویانمایی در انیمه‌ها، حرکت‌ها بسیار کوتاه و سریع هستند. در انیمه برای پویانمایی بیشتر، از حرکت لب‌ها و موهای کاراکترها استفاده می‌شود. برای نمایش صحنه‌هایی که کاراکتر سریع حرکت می‌کند، کاراکتر ثابت نگه داشته می‌شود و صحنه را حرکت می‌دهد. با دقت کردن به این جزئیات به‌راحتی می‌توانید بفهمید که تفاوت بین انیمیشن و انیمه چیست.

  • تفاوت در جایگاه دوربین، در صحنه‌های انیمه و انیمیشن

یکی دیگر از تفاوت‌هایی که بین انیمه و انیمیشن وجود دارد، مربوط به جایگاه دوربین در صحنه است. در انیمشین‌ها جهت دوربین بیشتر به‌صورت مستقیم است. در حالی که در انیمه، شخصت‌ها و کاراکترها از زاویه و جهت‌های مختلفی نمایش داده می‌شوند. در انیمه‌ها حرکات و جان‌بخشی به شخصت‌ها کمتر است.

  • تفاوت در حالات چهرۀ شخصیت‌ها در انیمه و انیمیشن

یکی از مهم‌ترین و شاخص‌ترین تفاوت‌ها بین انیمه و انیمیشن، مربوط به حالت چهرۀ شخصیت‌های موجود در انیمه است. اگر تجربۀ دیدن انیمه را داشته باشید، می‌توانید به‌راحتی تفاوت بین حالات چهرۀ شخصیت‌ها را در انیمه و انیمیشن ببینید. در اینمه‌ها برای نشان‌دادن حالت خجالت یا شرمندگی شخصیت‌ها، یک قطرۀ بزرگ در کنار پیشانی آن‌ها ایجاد می‌شود. این صحنه را شاید در بیشتر انیمه‌هایی که تاکنون مشاهده کرده‌اید دیده باشید. همچنین برای نشان‌دادن عصبانیت و خشم در چهرۀ شخصیت‌ها، از ایجاد چین‌و‌چروک بر پیشانی و قرمزشدن چهرۀ شخصیت‌ها استفاده می‌شود. در برخی از صحنه‌ها، برای نشان‌دادن تعجب و شوکه‌شدن شخصیت‌ها، از انبساط اغراق‌آمیز اجزای چهرۀ آن‌ها استفاده می‌شود. شما با دقت کردن به حالات چهرۀ شخصیت‌ها می‌توانید به‌راحتی بفهمید که تفاوت بین انیمیشن و انیمه چیست.

معرفی انواع ژانرهای انیمه

انیمه‌ها برخلاف انیمشین که بیشتر در ژانرهایی تولید می‌شوند که برای کودکان لذت‌بخش و آموزنده باشند، در ژانرهای مختلفی تولید می‌شوند که برخی از آن‌ها برای کودکان مناسب نیستند. به دلیل تفاوت در ژانر انیمه‌ها، طیف گسترده‌تری از افراد می‌توانند آن‌ها را تماشا کنند. برخی از والدین که از این موضوع باخبر نیستند، اجازه می‌دهند که کودکانشان هر نوع انیمه‌ای را تماشا کنند، در حالی که دیدن برخی از انیمه‌ها برای کودکان به‌هیچ‌وجه مناسب نیست. از ژانرهای معروف در انیمه‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • ژانر وحشت

در افسانه‌های ژاپنی، هیولا و موجودات خیالی ترسناک زیادی وجود دارد که این موجودات در دنیای انیمه نیز ظاهر شده‌اند. انیمه‌های معروفی وجود دارد که ژانر آن‌ها در قالب ترس و وحشت است. شخصیت‌های موجود در انیمه‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که چهره‌ای ترسناک داشته باشند. همچنین برای نشان‌دادن ترس و وحشت بیشتر، از صحنه‌ها و صدا‌گذاری نیز استفاده می‌شود. ازجمله معروف‌ترین انیمه‌های ترسناک می‌توانیم به “انیمه شهر ارواح” اشاره کنیم. دیدن این دسته از انیمه‌ها برای کودکان زیر ده سال اصلاً مناسب نیست و ممکن است باعث ایجاد اختلالات روحی‌ و روانی در آن‌ها شود.

  • ژانر عاشقانه

عشق و روابط احساسی در همه جای جهان شناخته شده‌است و به تصویر کشیدن عشق و روابط احساسی به هر شکلی می‌تواند جذاب باشد و مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. سازندگان انیمه نیز از ژانر عاشقانه برای طراحی و تولید انیمه بسیار استفاده می‌کنند. در حال حاضر تعداد زیادی انیمه در ژانر عاشقانه تولید شده‌است که طرفداران زیادی نیز دارند. اما نکته‌ای که در این خصوص باید به آن توجه شود، این است که برخی از انیمه‌هایی که در ژانر عاشقانه ساخته می‌شوند، دارای صحنه‌های غیر‌اخلاقی هستند، به همین دلیل نیز دیدن آن‌ها ممکن است برای کودکان مناسب نباشد. با این حال اینمه‌های عاشقانۀ بسیار زیبایی ساخته شده‌اند که دیدن آن‌ها باعث می‌شود که احساسات و عواطف مخاطب برانگیخته شود. انیمۀ your name “نام تو”، یکی از معروف‌ترین و شاید زیباترین انیمه‌های عاشقانه باشد.

 

  • ژانر فانتزی

ژانر فانتزی در انیمه‌ها یکی از پرطرفدارترین ژانرها در بین کودکان و نوجوانان است، زیرا در ژانر فانتزی، تخیلات و رؤیاها به تصویر کشیده می‌شوند که برای کودکان و نوجوانان بسیار جذاب است. انیمۀ پاپریکا بهترین انیمه سینمایی در ژانر فانتزی است.

جمع‌بندی

به‌طور خلاصه می‌توانیم بگوییم که انیمه یکی از سبک‌های پویانمایی است که در ژانرهای مختلفی طراحی و تولید می‌شود. تفاوت‌های زیادی بین انیمه و انیمیشن وجود دارد که این دو سبک را از یک دیگر متمایز می‌کند. با وجود این تفاوت‌ها برخی از افراد فکر می‌کنند که انیمه و انیمیشن یکی هستند. ما در این مقاله سعی کردیم با بیان تفاوت‌های وجود در بین انیمه و انیمیشن، به شما بگوییم که تفاوت بین انیمیشن و انیمه چیست. انیمه‌ها به دو صورت سینمایی و سریالی تولید و پخش می‌شوند. انیمۀ فوتبالیست‌ها بهترین انیمه سریالی است که بیشتر ما با آن خاطرهای خوبی داریم.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها