فواید بازی با لگو برای کودکان

کد خبر: 1197122
فواید بازی با لگو برای کودکان

انواع اسباب بازی های ساختنی و لگویی در دنیای امروز برای بچه ها ارائه می شوند. هر یک از آن ها از طراحی منحصر به فرد و ویژگی های کیفی به خصوصی برخوردار هستند. فواید لگو همواره والدین را برای خرید این وسایل بازی کودکانه ترغیب می کند. از این رو هر کودکی حداقل یکی از این اسباب بازی ها را در اتاق خود دارد. این بازی ها برای بخش های مختلفی از فرایند رشد بچه ها مفید واقع می شوند که در این مطلب به بررسی آن ها می پردازیم.

فواید کلی بازی لگو

این بازی ها برای همه کودکان و نوجوانان مفید واقع می شوند. بازی های لگویی در گذشته تنها به صورت مکعبی ساخته می شوند. در هر بسته از این بازی تعداد بالایی از مکعب های رنگی وجود داشتند. گاه در کنار آن ها ماشین های لگویی و چند شکل دیگر نیز ارائه می شدند که در ساخت اشکال مختلف مورد استفاده قرار می گرفتند. اما این روزها اسباب بازی های لگویی شکل و ساختار دیگری دارند. در طراحی این اسباب بازی ها خلاقیت بیشتری به کار برده می شود. به همین خاطر فواید لگو نیز برای بچه های امروز بیشتر شده است. برخی از فواید کلی و عمومی این اسباب بازی ها را در زیر مشاهده می کنید:

  1. هر یک از بازی های لگویی ده ها رنگ را در خود جای می دهند. از این رو بچه ها با استفاده از آن ها انواع رنگ ها را می شناسند و به سادگی آن ها را فرا می گیرند. به این ترتیب مزایای استفاده از آن ها برای بچه های زیر 6 سال بسیار بیشتر است.
  2. انواع آن ها برای افزایش صبر و استقامت کودکان در رده های سنی مختلف نیز مفید واقع می شوند.
  3. جالب است بدانید که یکی از مهمترین فواید لگو حرف گوش کن تر شدن بچه ها است! بچه ها با استفاده از آن ها از دستورات پدر و مادر بیشتر اطاعت می کنند.
  4. انواع این بازی ها به صورت دسته جمعی نیز به کار برده می شوند. شما می تونید با خرید لگو بتمن، لگوهای آیتم های کارتونی و... یک بازی گروهی برای کودکان راه بیاندازید و به این وسیله مهارت های اجتماعی آن ها را تقویت کنید.

فواید کلی بازی لگو

فواید لگو برای قوی تر شدن دست کودک

گذشته از مزایای عمومی استفاده از این بازی ها، کاربرد آن ها بر بخش های  به خصوصی از بدن بچه ها تاثیر مثبتی بر جای می گذارد. از مهمترین فواید لگو می توان به مزایای مهم این وسایل بازی برای دستان بچه ها اشاره کرد. بچه ها با استفاده مداوم از لگو می توانند، ماهیچه های دست خود را تقویت کنند. در هر یک از بازی هایی که با استفاده از لگو انجام می شوند، قطعات لگویی بارها باز و بسته خواهند شد. در هر یک از این دفعات دست بچه ها درگیر باز کردن قطعات لگو از هم خواهد شد. این حرکات یک ورزش دست عالی برای بچه ها در سنین رشد محسوب می شوند.

وقتی انگشتان دست کودک در حین بازی کردن با این وسایل تقویت شوند، انجام بسیاری از تکالیف روزانه کودک نیز برای او ساده تر می شود. از جمله آن ها می توان به در دست گرفتن درس مداد، بستن صحیح دکمه های لباس و... اشاره کرد.

فواید لگو برای قوی تر شدن دست کودک

پرورش قدرت تفکر و خلاقیت کودک

از مهمترین فواید لگو می توان به پرورش فکر و قوه تخیل بچه ها اشاره کرد. شما می توانید، با سر هم کردن هر یک از اجزا و قطعات لگویی یک شکل جدید خلق کنید. به این ترتیب بچه ها با استفاده از قدرت فکر خود مجموعه ای از اشکال را می سازند و در دنیای خیال به آن ها روح و جان می بخشند. این مسئله استفاده از این بازی های ساختنی را هر روز بیشتر و بیشتر می کند. والدین از داشتن بچه هایی خلاق لذت می برند و برای این مهارت کودک خود ارزش بسیار زیادی قائل هستند. مکعب ها و قطعات نامنظم لگو نیز این فرصت را در اختیار کودک قرار می دهند که به رشد بیشتر تفکر و قوه خیال خود کمک کند.

افزایش حس اعتماد به نفس در روحیه کودکان و نوجوانان

همه بچه ها به نوعی می توانند از این وسایل بازی استفاده کنند. زمانی که کودک در استفاده از یک وسیله بازی به موفقیت می رسد و مهارت بازی کردن با آن را دارد، اعتماد به نفس بیشتری می یابد. به علاوه در این سری بازی ها کودک به سادگی می تواند، اشکال ذهنی خود را پیاده سازی کرده و از رسیدن به نتیجه ایده آل خود لذت ببرد.

 پس از ساخت هر یک از اشکالی که او پیش تر در ذهن خود داشته، احساس رضایت بیشتری از خود خواهد داشت. احساس رضایت از انجام بازی ها به خودباوری کودک شما کمک می کند. به علاوه بچه ها می توانند از این وسایل بازی به تنهایی استفاده کنند. به این ترتیب دیگر نیازی به حضور پدر و مادر در حین انجام بازی های خود نخواهید داشت. این مسئله به افزایش استقلال کودک نیز کمک می کند.

پرورش قدرت تفکر و خلاقیت کودک

کمک به مهارت های حل مسئله کودک

از فواید لگو می توان به افزایش مهارت های کودک در راستای حل مسئله اشاره کرد. هر یک از قطعات بزرگ و کوچک لگویی با روش به خصوصی در هم جای می گیرند و برای ساخت اشکال مختلف متصل می شوند. برای استفاده از این وسایل بازی باید با نحوه سر هم کردن آن ها آشنایی داشته باشید. پیش رفتن بر اساس یک دستورالعمل خاص برای ساخت اشکال مختلف، پیدا کردن قطعات مختلف برای ساخت اشکال لگویی و... همه و همه سبب افزایش مهارت های حل مسئله کودک می شوند.

کاهش اضطراب کودکان با استفاده از لگو

این روزها انواع لگوهای فانتزی در بازارهای فروش اسباب بازی ارائه شده و در دسترس قرار می گیرند. لگو دایناسور، لگوهای مدل بتمن، لگوهای سگ های نگهبان و.. هر یک از طرح های محبوب کودکان هستند و از آیتم های کارتونی مورد علاقه آن ها به شمار می روند. به این ترتیب کودک از بازی کردن با لگوهای ساخته شده با این طرح ها نیز لذت می برد. استفاده از این وسایل بازی ترس ها و اضطراب های کودک را به شدت از بین می برد.

با استفاده از آن ها روحیه کودک شما بهتر خواهد شد. بچه ها در این بازی نگران برد و باخت نیستند. به همین خاطر با خیال راحت از آن استفاده می کنند. به این ترتیب استفاده از لگو برای افزایش آرامش کودک نیز کارایی خواهد داشت. کودکان در این بازی آزادانه طرح های ذهنی خود را اجرا می کنند تا به نتیجه ایده آل برسند. به این ترتیب ساعت ها با آرامش خاطر از این وسایل بازی استفاده خواهند کرد.

جمع بندی

در این گزارش در خصوص مزایای خرید لگو و استفاده از این اسباب بازی های خاص کودکانه اطلاعاتی به دست آوردید که به شما کمک می کنند بهترین اسباب بازی ها را برای کودکان خود در سنین رشد آن ها خریداری کنید. انتخاب یک وسیله بازی مناسب برای کودکان امروزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در صورتی که به این موضوع دقت داشته باشید، بی شک کنترل وضعیت تربیتی و پرورش کودکان نیز ساده تر خواهد شد. به علاوه انتخاب یک بازی استاندارد و پر فایده بیشتر از هر چیز دیگری به آموزش و پرورش کودک شما کمک خواهد کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها