اسکراب چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کد خبر: 1197606
اسکراب چیست و چه کاربردهایی دارد؟

 

امروزه برای مراقبت از پوست روش های متعددی وجود دارد که اسکراب و یا همان لایه بردار یکی از راه های مراقبت از پوست است. اسکراب و یا لایه بردار، کاربردها و فواید زیادی دارد که رفع چین و چروک صورت یکی از فواید آن می باشد.

از دیگر فواید استفاده از اسکراب می توان به رفع تیرگی پوست، حفظ رطوبت پوست، رفع جوش و آکنه، رفع چربی، لطافت پوست و ...  نیز اشاره کرد.

اما ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد که اسکراب چیست؟ چه فواید و کاربردهایی دارد، چرا از اسکراب یا لایه بردار استفاده می کنند؟

در این گزارش کارشناسان ما در مجموعه تالگو فرانسه با ارائه این گزارش به سوالات شما در خصوص اسکراب پاسخ داده و شما عزیزان را با این لایه بردار پوستی بیشتر آشنا خواهیم کرد.

 

اسکراب صورت و کاربردهای آن

اسکراب و کاربردهای آن

رسیدگی به پوست و مو از دغدغه های افراد به ویژه خانم ها به حساب می آید. در حال حاضر برای حفظ شادابی پوست به ویژه پاکسازی صورت از انواع روش های استاندارد بهره گرفته می شود که از آن میان می توان به اسکراب پوست اشاره کرد.

اسکراب یا لایه برداری پوست با حذف سلول های مرده پوست به شادابی پوست کمک می کند. در روش اسکراب لایه برداری پوست با کمک موادی صورت می گیرد که حالت گرانولی دارد. حالت گرانولی این مواد سبب ساییده شدن لایه رویی پوست می شود.

در ترکیب اسکراب که به صورت ژل، کرم و صابون عرضه شده، ریز مواد مختلف متشکل از هسته زردآلو، پوست گردو، نمک دریایی و گرانول ها استفاده می شود.

با توجه به فواید مختلف لایه برداری پوست با کمک اسکراب امروزه اقشار مختلف جامعه علاقمند استفاده از این روش برای محافظت از پوست خود هستند. با کسب اطلاع در مورد اسکراب و کاربردهای آن متناسب با فواید اسکراب می توان از این روش به بهترین نحو بهره برد.

جوانسازی با حذف سلول های مرده پوست

از تاثیرات گذشت زمان بر روی پوست ایجاد چین و چروک و به اصطلاح پیری پوست می باشد. در حال حاضر برای جوانسازی و بازسازی پوست از انواع دارو ها و روش ها بهره گرفته می شود که از آن جمله می توان به اسکراب پوست اشاره کرد.

با بهره گیری از روش اسکراب سلول های مرده پوست به مرور از بین رفته و جای آن را سلول های پوستی تازه می گیرد. حذف سلول های مرده و ظاهر شدن سلول های جدید بر روی پوست سبب شادابی و جوانسازی پوست می شود.

رفع جوش و آکنه

یکی از مشکلات پوستی به ویژه در سنین جوانی ایجاد جوش و آکنه در صورت می باشد که گاها با درد همراه هست. جوش های سر سیاه که به صورت مکرر در روی پوست ایجاد می شود را می توان به روش های مختلفی از بین برد. رفع جوش های سر سیاه در سریع ترین زمان ممکن از فواید اسکراب و کاربردهای آن به حساب می آید.

از طریق لایه برداری یا اسکراب پوست، به همراه پوست های مرده جوش های سر سیاه نیز از بین می رود. همچنین لایه برداری و اسکراب پوست باعث می شود جای آکنه و لک و جوش ها به شکل قابل توجهی کمرنگ گردد. بهترین لایه بردار جهت رفع جوش و آکنه اسکراب جوش شیرین می باشد.

5

کاربردهای اسکراب صورت

رفع تیرگی پوست

از دیگر فواید اسکراب و کاربردهای آن می توان به رفع تیرگی پوست صورت و بدن اشاره کرد. برای مثال می توان برای رفع تیرگی اطراف و زیر چشم از مواد لایه بردار استفاده نمود.

همچنین برای رفع تیرگی سایر مناطق بدن از قبیل تیرگی آرنج، زانو و قوزک پا نیز می شود از روش اسکراب بهره برد. جهت تاثیر گذاری بهتر لایه برداری با هدف روشن شدن پوست بهتر هست دو بار در هفته پوست با مواد مناسب اسکراب شود. برای رفع تیرگی پوست می توان از ترکیب ماست و گردوی له شده استفاده نمود.

روشن و شفاف کردن پوست

از بین دیگر فایده های قابل توجه اسکراب و کاربردهای آن می توان به روشن و شفاف نمودن پوست صورت اشاره نمود. اسکراب مستمر پوست و لایه برداری پوست مرده در کنار رفع تیرگی های پوست و جای جوش باعث روشن و شفاف شدن پوست می شود.

از نکاتی که هنگام اسکراب نمودن پوست جهت روشن شدن پوست باید در نظر گرفت توجه به نوع پوست از نظر چرب و خشک بودن می باشد. برای شفاف شدن پوست به ویژه پوست صورت می توان اسکراب برنج و شیر را تهیه نموده و پس از دو ساعت ماندن مخلوط را روی پوست قرار داده و ماساژ دهید.

کاهش چربی پوست

اسکراب و کاربردهای آن گستره ی وسیعی را شامل می شود که از آن جمله می توان به کاهش چربی پوست اشاره کرد. اسکراب و لایه برداری منظم و مرتب پوست سبب رفع چربی اضافی پوست شده و از ایجاد جوش های سر سیاه جلوگیری می کند. از این رو بهترین راهکار برای کاهش چربی پوست برای افرادی که دارای پوست چرب هستند لایه برداری پوست می باشد.

حفظ رطوبت و آبرسانی پوست

حفظ رطوبت پوست و آبرسانی پوست از دیگر کارکرد های مهم اسکراب محسوب می شود. با لایه برداری مرتب پوست منافذ پوست باز شده و تنفس پوستی به حد نرمال می رسد. نتیجه باز شدن منافذ پوست آبرسانی بهتر پوست و در نتیجه حفظ رطوبت پوست می باشد.

6

مزایا و فواید استفاده از اسکراب

دیگر فواید اسکراب و کاربردهای آن

برای داشتن پوستی صاف و یکدست می توان از اسکراب بادام زمینی، عسل و خامه استفاده نمود. از دیگر فواید اسکراب و کاربردهای آن بهبود بافت صورت و نرم و لطیف شدن پوست می باشد. از طرف دیگر استفاده از انواع اسکراب و لایه بردار پوست در کنار تمیزی و زیبایی پوست به تغذیه مناسب پوست کمک می کند.

از آنجا که در تهیه انواع اسکراب و لایه بردار پوست از مواد گیاهی باکیفیت بهره گرفته می شود تغذیه پوست به خوبی انجام شده و پوست جوانی و شادابی خود را باز می یابد. از دیگر خواص لایه برداری پوست می توان به رفع مشکل پوسته پوسته شدن پوست اشاره کرد که ناشی از تجمع سلول های مرده پوست می باشد. برای جلوگیری از رشد موی زیر پوستی می توان از اسکراب آبلیمو و شکر استفاده کرد.

سخن پایانی

در این گزارش شما عزیزان با یکی از انواع لایه بردارهای پوستی، یعنی اسکراب و مزایا و کاربردهای آن آشنا کردیم و دریافتید جهت جوانسازی و رفع چین و چروک های صورت می توانید از این ماده استفاده کنید.

اگر به دنبال خرید انواع کرم های جوانسازی و زیبایی برای پوست خود هستید، ما به شما مجموعه تالگو پاریس را معرفی میکنیم. موسسه تالگو پاریس، نمایندگی تالگو ایران مفتخر است این آموزش ها را در اختیار علاقه مندان این حوزه قرار داده و در انتها دیپلم بین المللی تالگو فرانسه را به آنان ارائه دهد. همچنین از یاد نبرید که در این مجموعه می توانید خدمات زیبایی پوست را دریافت کرده و از محصولات برند تالگو تهیه نمایید.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها