نگاه کلی به هاردباکس

کد خبر: 1198847

هاردباکس در بین انواع جعبه ها از مقاومت و ماندگاری بسیار زیادی برخوردار می باشد. این جعبه ها از موادی ساخته شده اند که کاملاً در برابر عوامل محیطی مقاوم می باشند و هیچ گونه آلودگی و رطوبت نمی تواند به داخل آن ها نفوذ کند. همان طوری که گفته شد هاردباکس یکی از جعبه هایی است که بیشتر برای محصولات لوکس و گران قیمت استفاده می شود.

نگاه کلی به هاردباکس

 

 بسته بندی امروزه در بازاریابی یک کالا، تأثیر فراوانی دارد. به کمک بسته بندی مناسب می توان یک کالا را به خوبی به مشتری معرفی کرد. افرادی که در زمینه بسته بندی کالاها و جعبه فعالیت می کنند با کلمه هاردباکس آشنا هستند. هاردباکس یکی از انواع جعبه ها می باشد که امروزه محبوبیت زیادی در بین مشتریان و تولیدکنندگان پیدا کرده است. کلمه هاردباکس از کلمه انگلیسی گرفته شده و به معنای جعبه سخت می باشد که از مقوا و روکش های کاغذی، چرمی و یا سایر مواد ساخته می شود. ویژگی مثبت هاردباکس این است که حس لوکس بودن به کالا می دهد و به خوبی از آن محافظت می کند.

 هاردباکس ها ظاهر خیلی جذابی دارند و از نظر ساختاری از اعتبار و ظرافت بالایی برخوردار هستند. جعبه سخت را بیشتر برای کالاهایی مثل: وسایل الکترونیک و یا جواهرات استفاده می کنند. در حالت کلی کالاهایی که گران قیمت هستند دارای بسته بندی و جعبه هاردباکس می باشند. نکته خوبی که درباره ی هاردباکس ها وجود دارد این است خریداران تا مدت ها می توانند از آن استفاده مجدد کنند و این برای تولید کنندگان کالا خیلی مفید است زیرا مدت طولانی برند آن ها در ذهن مشتریان می ماند. در ادامه یک سری موارد را به شما می گوییم پس با ما همراه شوید تا با این جعبه سخت بیشتر آشنا گردید. هارد باکس امروزه به عنوان یکی از پر کاربردترین جعبه ها محسوب می شود.

مزایای هاردباکس چیست 

هاردباکس در بین انواع جعبه ها از مقاومت و ماندگاری بسیار زیادی برخوردار می باشد. این جعبه ها از موادی ساخته شده اند که کاملاً در برابر عوامل محیطی مقاوم می باشند و هیچ گونه آلودگی و رطوبت نمی تواند به داخل آن ها نفوذ کند. همان طوری که گفته شد هاردباکس یکی از جعبه هایی است که بیشتر برای محصولات لوکس و گران قیمت استفاده می شود. در واقع هاردباکس به خوبی از کالا محافظت می کند و امنیت آن را تأمین می نماید.

هاردباکس و یا جعبه سخت این امکان را دارد که به راحتی می توان طراحی های مختلفی بر روی آن ها پیاده سازی کرد و در مدل های مختلف می توان آن ها را ساخت. معمولاً تولیدکنندگانی که از این جعبه ها استفاده می کنند اسم برند خود را بر روی آن ها حکاکی می کنند. این کار سبب می شود که برند آن ها در نزد مشتریان شناخته شده و ماندگار باشد. کالاهایی که دارای هاردباکس و یا جعبه سخت هستند در نظر مشتریان جذاب تر به نظر می رسند. ویژگی خوبی که درباره ی جعبه سخت وجود دارد این است که می توان قابلیت های مختلفی مثل: اضافه کردن آهن ربا به آن ها را دارند.

این نوع جعبه ها با این که ظاهر ساده ای دارند ولی خیلی لوکس و جذاب هستند به همین دلیل است که برای کالاهای گران قیمت استفاده می شوند. داشتن برتری هایی مثل: مقاومت بالا و همچنین قابلیت سفارش سازی باعث شده که جعبه سخت نسبت به بقیه ی جعبه ها دارای برتری هایی باشد. این نوع بسته بندی برای یک کالا نشان می دهد که از کیفیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل بهترین انتخاب برای تولیدکنندگانی می باشد که می خواهند کالای خود را خاص و لوکس نشان دهند.

سفارش هارد باکس

هاردباکس چه کاربردهایی دارد ؟

تقریباً در تمام صنایع از هاردباکس استفاده می شود و قابلیت این را دارند که در تمام صنایع از آن ها استفاده شوند. شرکت های آرایشی و بهداشتی اولین صنایعی می باشند که از این جعبه ها به عنوان بسته بندی استفاده می کنند. محصولات آرایشی و بهداشتی که دارای جعبه های هاردباکس هستند از کیفیت بالاتری برخوردار می باشند. بسته بندی تلفن های همراه همگی به کمک هاردباکس ها انجام می شود. به دلیل این که تلفن های همراه نیاز به محافظت ویژه ای دارند از هاردباکس برای آن ها استفاده می شود.

همچنین داشتن جعبه سخت برای تلفن های همراه نشان دهنده اصالت و کیفیت بالای آن ها می باشد. علاوه بر این ها در صنایع الکترونیک نیز از جعبه سخت استفاده می شود محصولات صادراتی یکی دیگر از مصرف کننده های جعبه سخت می باشند. این محصولات برای اینکه زیبا و جذاب باشند و همچنین کیفیت آن ها حفظ شود از هاردباکس استفاده می کنند. صنایع کادویی و زیورآلات نیز دارای هاردباکس هستند. امروزه هاردباکس نشان دهنده کیفیت و مرغوبیت یک کالا می باشند و تولید کنندگان که از این نوع جعبه ها برای بسته استفاده می کنند بیشتر مورد اعتماد مشتریان هستند. اهمیت و تاثیر جعبه سخت را نباید در فروش یک محصول نادیده گرفت.

انواع هارد باکس

نگاهی به انواع مختلف هاردباکس 

همان طوری که گفته شد جعبه سخت ها قابلیت سفارشی سازی دارند و در انواع مختلفی تولید می گردند. در واقع هیچ محدودیتی برای تولید این جعبه ها وجود ندارد. پرکاربردترین مدل های هاردباکس شامل تلسکوپی، شیاردار، کشویی، سیگاری و کتابی می باشد. جعبه سخت تلسکوپی در واقع از دو قسمت تشکیل شده که هم اندازه ی هم می باشند. در جعبه های تلسکوپی درب جعبه کاملاً روی جعبه را می پوشاند و از آن محافظت می کند.

جعبه سخت شیاردار در واقع دارای درب جداگانه ای می باشد که لبه های کوتاهی دارد. این درب بر روی جعبه قرار می گیرد و با آن چفت می شود. جعبه سخت کشویی همانند جعبه کبریت می باشد که دارای یک قسمت داخلی است که به سمت بیرون و داخل حرکت می کند. جعبه سخت سیگاری سنتی ترین نوع جعبه سخت می باشد که دارای قابلیت لولایی است.

هاردباکس کتاب همان طوری که از نام آن مشخص است همانند صحافی کتاب عمل می کند و ساختار شبیه جعبه سخت سیگاری دارد. بیشتر برای جعبه های وسایل الکترونیکی و لوازم آرایشی از این نوع جعبه ها استفاده می شود. قیمت هاردباکس بیشتر به نوع طراحی آن بستگی دارد. این روزها جعبه سازی های زیادی هستند که در زمینه تولید هاردباکس فعالیت می کنند. اکثر این جعبه سازی ها دارای سایت های اینترنتی هستند که مشتریان از طریق آن ها می توانند قیمت و نحوه سفارش هاردباکس را استعلام بگیرند. علاوه بر این مشاورانی دارند که مشتریان را می توانند راهنمایی کنند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها