راه‌های انتقال پول به روسیه

کد خبر: 1199051

روسیه از جمله کشورهایی است که با ایران ارتباطات اقتصادی و تجاری بسیاری دارد. از آنجایی که ایرانیان بسیاری برای اهداف متفاوت اعم از اشتغال، ادامه تحصیل، ثبت شرکت، خرید ملک و غیره به روسیه مهاجرت می‌کنند، حواله روبل به روسیه بسیار رایج است. اما اغلب افراد از راه‌های انتقال پول به روسیه و نحوه تبدیل پول اطلاعات چندان زیادی ندارند. ما در این مقاله قصد داریم تا برایتان چگونگی انتقال روبل به روسیه را شرح دهیم. همچنین به راه حل‌های مرتبط با اینکه چطور می‌توانید به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن، تبادل ارزی به سایر کشورها از جمله روسیه داشته باشید، می‌پردازیم.

چگونگی انتقال ارز به روسیه

به مراتب بسیاری از افراد، فرزندانشان در کشور روسیه در حال تحصیل هستند و نیاز فوری به پول پیدا می کنند. آن هم واحد پول روسیه یعنی روبل. در این زمان دغدغه اصلی افراد چگونگی انتقال وجوه ارزی است. نگران نباشید، ما در اینجا بهترین و نزدیک‌ترین راه انتقال ارز را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

۱. قدم اول برای انتقال ارز به روسیه، تعیین شهر و محل اقامت شخصی است که قرار شده ارز برایش انتقال داده شود. شما بایستی آدرس و مشخصات اصلی فرد مورد نظر را به همراه داشته باشید.

۲. قدم بعدی آن است که شما بایستی برای انتقال ارز، در جستجوی یک صرافی معتبر و یا یک شرکت بازرگانی معتبر باشید تا این مسئولیت را برایتان انجام دهد. دقت کنید مناسب‌ترین و کارایی‌ترین شرکت یا صرافی را انتخاب کنید. ناگفته نماند که برای اینجور قراردادها دیگر نیازی به مراجعه حضوری نبوده و شما حتی می‌توانید به صورت آنلاین با شرکت یا صرافی مربوطه در تماس باشید و هماهنگی های لازم را برای انتقال ارز انجام دهید. بدین ترتیب تا حد بسیار زیادی در زمان صرفه جویی شده و حتی زودتر از حد انتظار کارتان انجام می‌شود.

۳. در این مرحله فردی که قرار است پول ارسال کند حتماً بایستی دارنده پاسپورت و  کد شناسایی باشد.  بدین ترتیب بایستی تمامی اطلاعات هویت خودش که شامل نام و نام خانوادگی، آدرس و شماره تماس و سایر اطلاعات درخواستی می‌شود را همراه با میزان مبلغ مشخص به شرکت و یا صرافی مورد نظر ارائه کند.

حواله روبل به روسیه

۴. در این مرحله مبلغی که قصد انتقال آن را دارید و به صورت ریال است را همراه با مشخصات خود به شرکت مربوطه داده و در ازای آن یک کد پیگیری دریافت می‌کنید. کد پیگیری را تا لحظه انتقال وجه بایستی با خود نگه دارید. اگر چنانچه در صورت اشکالات احتمالی انتقال وجه صورت نپذیرفت، شما با ارائه کد پیگیری می‌توانید طلب وجه خود را نمایید.

۵. در قدم پنجم، شخص دریافت‌کننده وجه در کشور مقصد یعنی روسیه با به همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله پاسپورت می‌تواند برای دریافت وجه از سوی شرکت اقدام نماید. از سوی دیگر دقت داشته باشید برای انجام امور مرتبط با انتقال وجوه ارزی شرکت یا صرافی مورد نظر وجهی را به عنوان کارمزد از شما دریافت می‌کند. درصد کارمزد تعیین شده برای کشور روسیه بین یک تا دو درصد است. این درصد در قیاس با سایر سرویس‌های بین‌المللی بسیار به صرفه تر است.

برای اطلاعات بیشتر درباره نرخ کارمزد و کمیسیون می‌توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

قوانین انتقال حواله روبل به روسیه

از جمله قوانین حواله روبل به روسیه، محدودیت در مبلغ قابل انتقال است. در‌واقع در آن مدت زمان ۲۴ ساعته شما می‌توانید یک میزان مشخصی را به صرافی در مسکو منتقل کنید. اگر چنانچه سقف انتقال حواله بیشتر از حد معین باشد، فرد می بایست فرم مرتبط با انتقال وجوه ارزی بالا را تکمیل کند. البته کارشناسان ما در اینباره اطلاعات دقیق‌تری را در اختیارتان خواهند گذاشت.

مدت زمان ارسال حواله روبل به روسیه چقدر است؟

حداکثر زمان ممکن برای ارسال حواله به روسیه ۲۴ ساعت است. اما برای آن دسته از کسانی که کار انتقال وجه برایشان اضطراری است و تمایل دارند زودتر انتقال حواله انجام شود، ما سرویس‌های سفارشی و اختصاصی در اختیارشان قرار می‌دهیم. این سرعت انتقال در صورت دارا بودن شماره کارت طرف مقابل ظرف ۱۰ تا ۱۵ دقیقه فقط طول می کشد.

سقف انتقال وجه ارزی به روسیه

مورد بعدی آنکه سقف تعیین شده برای انتقال وجه ارزی به کشور روسیه،۱۰ هزار دلار است. ناگفته نماند که شما معادل همین رقم را می‌توانید با ارزهای دیگر و به صورت نقد به کشور روسیه منتقل کنید. توجه داشته باشید که این محدودیت تنها برای انتقال پول نقد بوده و شما می‌توانید از طریق کارت‌های اعتباری به صورت نامحدود پول انتقال دهید.

جمع بندی

از آنجایی که تمامی مبادلات داخلی کشور روسیه بر اساس واحد ارزی روبل  صورت می‌گیرد، در نتیجه بایستی ارز وارداتی در این کشور به روبل تبدیل شود. بدین ترتیب شما به محض ورود به روسیه می‌توانید با مراجعه به این صرافی‌ها خرید و فروش روبل کنید. اما نکته آن است که خرید و فروش ارز در روسیه بسیار گران‌تر از تبدیل ارز در ایران برایتان انجام می‌شود. در نتیجه بهتر است پیش از ورود به روسیه وجه خود را به روبل تبدیل کنید. یا از طریق صرافی‌های داخل ایران انتقال ارز انجام دهید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

سایر رسانه ها