دستگاه بادکن پت و نکات مهم خرید آن

کد خبر: 1199308

دستگاه بادکن پت نوعی از تجهیزات مدرن تولید ظروف پلاستیکی است که با انجام چندین رشته عملیات پیاپی روند تولید این محصولات را طی می‌کند. این عملیات از حرارت‌دهی به بدنه خام پریفرم آغاز شده و با دمش یا باد کردن آن ادامه می‌یابد. قالب موجود در دستگاه نیز شکل ظروف مورد نظر را تعیین و عملکرد دستگاه را کامل می‌کند.

دستگاه بادکن پت و نکات مهم خرید آن

 

دستگاه بادکن پت نوعی از تجهیزات مدرن تولید ظروف پلاستیکی است که با انجام چندین رشته عملیات پیاپی روند تولید این محصولات را طی می‌کند. این عملیات از حرارت‌دهی به بدنه خام پریفرم آغاز شده و با دمش یا باد کردن آن ادامه می‌یابد. قالب موجود در دستگاه نیز شکل ظروف مورد نظر را تعیین و عملکرد دستگاه را کامل می‌کند.

بطری‌های پلاستیکی از متداول‌ترین محصولات تولیدی توسط این دستگاه هستند که استفاده‌های زیادی از آنها صورت می‌گیرد. کاربرد هیتر و لامپ‌های مادون قرمز از مواردی است که دستگاه بادکن پت را به‌عنوان بخشی از تجهیزات پیشرفته، مدرن و مکانیزه در صنایع تولید ظروف پلاستیکی مطرح می‌کند.

دستگاه بادکن پت و انواع آن

تولید بطری‌های پلاستیکی در اندازه و حجم‌های مختلف، توسط دستگاه بادکن پت یا دستگاه بادکن بطری صورت می‌گیرد. دستگاهی که در 2 نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید شده و در آن برای تولید بطری‌های پلاستیکی متنوع، 4 مرحله زیر به‌ترتیب اجرا می‌شوند:

  • قالب‌گیری

  • دمش و کشش

  • پیش گرم‌کن

  • قسمت الکتریکی و مدار هوا

طی این مراحل از ماده خام پلاستیک با استفاده از حرارت و دمش، و نیز با برنامه و قالب‌گیری مناسب و حساب‌شده، بطری‌هایی با حجم‌های متنوع تولید و عرضه می‌شود.

تنوع موجود در انواع دستگاه بادکن پت با گوناگونی در قیمت دستگاه بادکن پت همراه بوده و شرایط متنوعی را برای فروش دستگاه بادکن پت جهت فروشندگان معتبر فراهم کرده است.

دستگاه بادکن پت: فناوری روز دنیا در خدمت تولید ظروف پلاستیکی

استفاده وسیع از ظروف مختلف تولید شده از جنس پلاستیک در سال‌های اخیر رشد بالایی داشته است. این ظروف به‌دلیل مزایای فراوانی که دارند با استقبال حوبی از طرف کاربران روبرو هستند. وزن سبک و راحتی حمل و نقل، شستشوی آسان و بهداشتی بودن این ظروف از جمله این ویژگی‌هاست.

ابداع دستگاه‌های مدرن ویژه ساخت انبوه ظروف پلاستیکی و فروش دستگاه بادکن پت به تعداد انبوه، قیمت این محصولات را نیز در حد قابل قبولی نگه داشته است. این مجموعه که با نام دستگاه بادکن پت شناخته می‌شود با کارکردی جالب مراحل مختلف ساخت ظروف و بطری‌های پلاستیکی را در چند مرحله و بر اساس برنامه‌ از پیش تعیین شده به‌انجام می‌رساند.

با هم این مراحل را مرور می‌کنیم:

  • پلاستیک در مجاورت حرارت به شکل لوله توخالی اکسترود می‌شود.

  • در مناسب‌ترین حالت پاریزون قالب بسته می‌شود.

  • درون پاریزون، هوای فشرده دمیده می‌شود.

  • پلاستیک شکل قالب را به خود می‌گیرد.

  • ظرف تهیه شده یا قطعه پس از پلیسه‌گیری از قالب خارج می‌شود.

  • قطعه آماده برای استفاده در مراحل بعدی خط تولید آماده می‌شود.

خرید دستگاه بادکن پت و نکات مهمی که باید مورد توجه قرار داد!

امروزه و با توجه به افزایش مصرف ظرف‌های پلاستیکی در صنایع گوناگون از دارو و غذا تا موارد دیگر خرید مستمر و تکراری آنها صرفه اقتصادی ندارد. از طرفی در بسیاری از این مراکز نیاز به تولید روزافزون این ظروف کماکان به چشم می‌خورد. تا جایی که چنین مراکزی در اغلب موارد اقدام به خرید دستگاه بادکن پت برای تامین نیازهای خود می‌کنند. موضوعی که آمار فروش دستگاه بادکن پت را به‌شدت افزایش داده است.

خرید این تجهیزات با توجه به تنوع موجود، نیازمند دقت بالا و حساسیت ویژه است. از جمله خرید دستگاه بادکن پت باید متناسب با میزان و نوع تولید و تیراژ تولید روزانه آن صورت گیرد. موضوعی که به تعداد ظروف و میزان استفاده از آنها در هر مرکز نیز بستگی دارد.

تولید داخلی این دستگاه نقش مهمی در راحتی خریداران و کاهش قیمت دستگاه بادکن پت داشته و از صرف هزینه‌های جانبی بابت واردات و دردسرهای خرید کم می‌کند. این موضوع علاوه بر کاهش بار هزینه‌های تولید ظروف پلاستیکی در کشور، نقش مهمی نیز در بازگشت سرمایه‌های داخلی داشته و از هدررفت آنها جلوگیری می‌کند.

کارشناسان فروش دستگاه بادکن پت در سایت‌های معتبر اینترنتی عرضه کننده این نکات را به خریداران یادآوری می‌کنند.

توجه به تنوع قیمت دستگاه بادکن بطری از دیگر مواردی است که هنگام خرید دستگاه بادکن پت باید به آن توجه داشت. این موضوع تحت‌تاثیر عوامل گوناگونی قرار دارد که به آنها خواهیم پرداخت.

قیمت دستگاه بادکن پت و فاکتورهای تاثیرگذار

این روزها نوسانات بازار بر قیمت‌ اجناس گوناگون تاثیر داشته و از ثبات آنها کم کرده است. این تغییرات هم‌چنین موارد دیگری را نیز شامل می‌شود که لازم است هنگام خرید دستگاه بادکن پت و برای پیشگیری از ضرر و زیان مشتری و فروشنده به آن توجه شود.

یکی از عوامل موثر بر قیمت دستگاه بادکن بطری، نوع این دستگاه است. برندهای مختلف تولید کننده این تجهیزات، با کاربرد متریال گوناگون و نیز طراحی‌های متنوع، اقدام به تولید دستگاه بادکن پت در ابعاد و سایزبندی متنوع می‌کنند. این دستگاه‌ها بطری‌ها و ظروفی با اندازه‌های گوناگون تولید و موارد کاربرد مختلفی را پوشش می‌دهند.

برای مثال بطری‌های پلاستیکی مورد نیاز برای صنایع غذایی مختلف با نمونه‌های مصرفی برای کارخانجات تولید و عرضه دارو، از جهات مختلف از جمله اندازه و ضخامت متفاوتند. به همین دلیل نیز باید در هنگام خرید دستگاه بادکن بطری به نوع و اندازه این بطری‌های تولیدی و دستگاه مناسب برای این کار توجه داشت.

به همین نسبت نیز قیمت دستگاه بادکن پت که از آن برای تهیه این بطری‌ها استفاده می‌شود متفاوت است. موضوعی که تذکر آن هنگام فروش دستگاه بادکن پت به مشتریان الزامی است.

از طرفی سایزبندی بطری‌های تولیدی توسط این نوع دستگاه‌ها، نسبت مستقیم با قیمت دستگاه دارد. به‌عبارتی هر میزان حجم بطری تولیدی بیشتر باشد، قیمت دستگاه بادکن پت تولید کننده آن هم بالاتر خواهد بود.

سخن آخر

استفاده وسیع و همه جانبه از انواع بطری‌های پلاستیکی در اشکال و حجم‌های گوناگون در سال‌های اخیر افزایش زیادی داشته است. این موضوع باعث شده بسیاری از این مصرف کنندگان به‌ویژه در صنایع تولیدی نظیر غذا و دارو، نیاز به داشتن دستگاه بادکن پت شخصی را حس کرده و به خرید دستگاه بادکن پت روی بیاورند. این موضوع بازار این محصولات را داغ کرده و بر قیمت دستگاه بادکن بطری نیز اثر داشته است.

شما نیز می‌توانید با مراجعه به سایت‌www.sorinopack.com -هلدینگ سورین تامین کننده این تجهیزات، خریدی موفق را در این زمینه تجربه کنید.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها