این روزها لوازم خانگی بخریم یا نه؟

کد خبر: 1200477
این روزها لوازم خانگی بخریم یا نه؟

صنعت لوازم خانگی ما در صورت احیای برجام، یک فرصت و یک تهدید پیش‌روی خود خواهد داشت و به عبارتی به مرحله‌ای می‌رسد که معین می‌گردد چقدر توانِ استفاده از فرصت‌ها و یا تبدیل تهدیدها به فرصت را دارد! با شروعِ تحریم‌ها و خروج برندهای خارجی لوازم خانگی از بازار، فرصتی غیرقابل باور برای تولیدکنندگان ایرانی به وجود آمد! نهایتاً برندهای ایرانی این بازار را بدون حضور هیچ‌گونه رقیبی به دست گرفته و لذّت ببرد. از سویی تحریم یک تهدید بود برای آن دَست از تولیدکنندگانی که با شرکای خارجی تولیدات مشترکی در پیش می‌گرفتند و با خروج شرکای خارجی خود از عرصه میدان و... ناچار به برندسازی شدند. حال چه باید بکنیم! آیا این روزها می‌توانیم به دامان برندهای ایرانی پناه برده و لوازم خانگی موردنیاز خود را تهیه کنیم؟ مگر می‌شود زندگی خود را بدون یخچال‌، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و... سَر کرد؟

در ایران بسیاری از قطعات لوازم خانگی وارداتی هستند!

از خاطر نبرید! زودهنگام درباره قیمت‌ها قضاوت نکنید و تولیدکنندگان نیز فروشندگان را به سلابه نکشید. در کشور ایران چون بسیاری از کشورهای دنیا، حجم بسیاری از قطعات موردنیاز صنعت لوازم خانگی به دلیل عدم وجود صرفه اقتصادی تولید در درون کشور، وارداتی می‌باشند. با آغاز تحریم‌ها، برندهای ایرانی هزینه سنگینی را متحمل شدند. بلی، آن‌ها هزینه سنگینی را برای تبلیغات متحمل گردیدند نیز اقدام به سفارش قطعات قابل توجهی نمودند‌. ورود قطعات به درون کشور از زمان اقدام شرکت‌ها برای سفارش، چهار الی شش ماه زمان نیاز داشت. در این میانه‌ها بعضی از تولیدکنندگان داخلی با اقدامات خود به اعتماد بازار نسبت به لوازم خانگی ایرانی لطمه وارد کردند.

آیا برندهای خارجی به ایران راه پیدا می‌کنند؟

بلی، این هم یکی از سؤالات بسیار مهم شماست! آیا هم‌اکنون زمان خرید لوازم خانگی است یا خیر! منتظر بمانیم تا تکلیف ما ایرانی‌ها با ورود لوازم خانگی به ایران مشخص شده و سپس در راستای خرید اقدام کنیم! این را به یاد داشته باشید که برگشت برندهای خارجی به ایران کار چندان راحتی هم نیست! ما می‌‌توانیم چنین حدس بزنیم که حتی در صورت هم‌گام‌سازی خارج با ایران، این مشارکت در قالب قراردادهای تجاری و انتقال فناوری به ایران خواهد بود. این‌گونه برندهای ایرانی به طبع می‌توانند محصولاتی باکیفیت‌‌تر و با استانداردهای بین‌المللی تولید کنند. ولی مگر می‌شود تا به این اتفاق که آیا امکان دارد رُخ دهد و یا خیر! در انتظار خرید لوازم خانگی نشست؟

با فرض احیای دوباره برجام امکان دارد لوازم خانگی ارزان بشود! یا بخریم بهتر است؟

تصور کنید که برجام احیا شد! بازهم نمی‌توانیم بگوییم لوازم خانگی ایرانی ارزان‌تر خواهند شد. ولی دلیل ما برای این مسئله چیست؟ قیمت تمام شده لوازم خانگی با افزایش مقدار حق‌الزحمه کارکنان، افزایش قیمت مواد اوّلیه، افزایش دیگر هزینه تأثیرگذار برروی تولید چون مالیات، عوارض گمرکی و... افزایش پیدا کرده است و احیای دوباره برجام به معنی کاهش قیمت لوازم خانگی ایرانی نخواهد بود. بنابراین با فرض احیای دوباره برجام در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن، بازار لوازم خانگی ایرانی در سایهٔ آرامش روانی و ثبات نرخ ارز و کاهش انتظار تورم، افزایش قیمت بیشتری را تجربه نخواهند کرد.

آیا این روزها لوازم خانگی بخریم یا بازهم صبر کنیم؟

با توجه به آنچه که بیان داشتیم شما می‌توانید با خیالی آسوده همین حالا در راستای خرید لوازم خانگی موردنیاز خود اقدام کنید و مطمئن باشید که بهترین زمان خواهد بود.‌ با توجه به تجزیه و تحلیلی که صورت گرفت قیمت‌ها پایین‌تر نخواهد آمد و در انتظار کاهش قیمت‌ها بودن به اشتباه است. قطعاً شما نمی‌توانید قید خرید یخچال و فریزر را زده و آشپزخانه خود را بدون وجود این عضو جدای‌ نشدنی از فضای خانه بی‌آرایید.

از کدام فروشگاه ها خرید کنیم؟

11

همه ما از افزایش قیمت لوازم خانگی خبر داریم و شاهد گران‌تر شدن محصولات به صورت روزانه هستیم. اما در این میان برخی فروشگاه‌ها به جای گرانی لوازم خانگی، سود خود را کاهش داده‌اند تا قدرت خرید مشتریان کمتر نشود. علاوه بر آن، سعی بر این داشته‌اند که محصولات را با قیمت مناسب به مشتریان ارائه دهند. به طور مثال یکی از این فروشگاه‌ها، افشین کالا نام دارد. این فروشگاه اینترنتی محصولاتش را با کمترین سود و با بهترین قیمت به مشتریان ارائه کرده و سعی نموده تا کمترین قیمت را در این حوزه ارائه دهد.

آیا افشین کالا معتبر است؟

قطعا تمامی مشتریان خرید امن و آسوده را به قیمت بهتر ترجیح می‌دهند. حال یک فروشگاه توانسته علاوه بر قیمت مناسب، تمامی مجوزها را کسب کرده و بر آسودگی خاطر مشتریان بی‌افزاید. فروشگاه اینترنتی افشین کالا دارای مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت است و شماره صنفی خود را نیز در این مجوز درج کرده است. همچنین درگاه پرداخت این فروشگاه مربوط به بانک ملی ایران بوده و تاییده بانک مرکزی را دریافت کرده است. علاوه بر آن، فعالیت مستمر این فروشگاه در فضای اینترنت بدون حتی یک شکایت باعث شده تا مشتریان با خیالی آسوده از آن خرید کنند.

12

چه محصولات در افشین کالا به فروش می‌رسد؟

فروشگاه افشین کالا با آدرس اینترنتی afshinkala.ir در حوزه لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه، صوتی و تصویری فعالیت داشته است. درون این فروشگاه لوازمی مثل یخچال فریزر، لباسشویی، ظرفشویی و غیره همچنین لوازمی مثل آبمیوه گیری، اسپرسوساز، جارو برقی، سرخ کن بدون روغن و غیره وجود دارد. این فروشگاه لوازم صوتی تصویری مثل اسپیکر و تلویزیون را برای فروش به مشتریانش عرضه خواهد کرد.

قیمت افشین کالا مناسب است؟

بله. اگر به این فروشگاه سری بزنید متوجه خواهید شد که افشین کالا محصولاتش را با کمترین سود و قیمت به مشتریان ارائه خواهد کرد. به طور مثال قیمت یخچال فریزر در این فروشگاه بسیار مناسب بوده و در کل ایران نمی‌توان قیمتی بهتر از آن پیدا کرد. علاوه بر آن ارسال فوق سریع این فروشگاه باعث شده تا مشتریان در کمترین زمان ممکن محصولاتشان را درب منزل تحویل بگیرند.

سخن آخر

در این محتوا با عوامل رکود ودر بازار لوازم خانگی و دلایل افزایش قیمت لوازم خانگی آشنا شدید. همانطور که می‌دانید برخی از فروشگاه‌ها سعی کرده‌اند تا کمترین قیمت را به مشتریان ارائه دهند که این موضوع باعث افزایش قدرت خرید شده است. یکی از این فروشگاه‌ها افشین کالا نام داشت که به صورت کامل با محصولات، مجوزها و نحوه کار این فروشگاه آشنا شدیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها