هر آنچه که می خواهید درباره بیمه باربری بدانید

کد خبر: 1205225

هر آنچه که باید در باره بیمه باربری بدانیم

هر آنچه که می خواهید درباره بیمه باربری بدانید

 

 

 

بیمه باربری یکی از قدیمی ترین رشته های بیمه ای در کل جهان می باشد. بازرگانان مدیترانه برای جبران خسارات ناشی از دست دادن کشتی ها و بار مورد حمل در آب های دریاها در مان حمل، پایه های این بیمه نامه را بنیان گذاری کردند. این که در زمان بیمه باربری به چه صورت بوده و چه پوشش هایی را دارد در ادامه خواهیم پرداخت. با توجه به ماهیت این بیمه نامه، این که بیمه نامه باربری سرمایه های قابل توجهی را تحت پوشش قرار می دهد اهمیت این بیمه نامه را چندین برابری می کند.

بیمه باربری چیست؟

بیمه باربری یکی از انواع بیمه نامه های اموال می باشد که با پرداخت حق بیمه خسارات ناشی از جابجایی های مختلف را تحت پوشش قرار می دهد.

چرا باید بیمه باربری داشته باشیم؟

تحت پوشش قرار گرفتن سرمایه مورد بیمه در مقابل انواع خطرات احتمالی در زمان حمل از مبدا تا مقصد با توجه به ارزش ریالی بالایی که معمولا محموله های مورد بیمه دارند و در زمان خسارت دردسر بزرگی برای فرد بیمه گذار ممکن است همراه داشته باشند یکی از دلایل مهم در خرید این بیمه نامه می باشد. از این رو تقریبا همه کالای مورد حمل حتما باید بیمه برای کالای ممورد حمل انجام شود.

 حتی برای ترخیص کالا از گمرک هم داشتن بیمه باربری یکی از الزامات بوده و از جمله مدارک مورد نیاز برای این کار می باشد.

انواع بیمه باربری

بیمه نامه باربری، بر اساس مبدا و مقصد حمل انواع مختلفی را دارد.

  1. بیمه باربری وارداتی
  2. بیمه باربری صادراتی
  3. بیمه باربری داخلی

بیمه باربری وارداتی

بیمه نامه باربری وارداتی، بیمه نامه ای می باشد که مبدا آن ایران و مقصد بیمه نامه سایر کشورهای دیگر می باشد.

پوشش های بیمه باربری وارداتی

پوشش های، بیمه باربری وارداتی بر اساس نوع کلوز خریداری شده ارائه می شود. سه کلوز زیر در بیمه نامه ها درج می شود:

کلوز A

کلوزB

کلوزC

 کلوزA، کاملترین پوشش را در بین شرکت های بیمه ارائه می نماید. پوشش های دیگر، این بیمه نامه میزان پوشش کمتری را دارند.

بیمه باربری صادراتی

مبدا بیمه باربری صادراتی ایران بوده و مقصدش سایر کشورهای جهان می باشد. پوشش های این بمیه نامه همانند بیمه باربری وارداتی می باشد.

بیمه باربری داخلی

در بیمه باربری داخلی مبدا و مقصد حمل بار شهر های داخل ایران می باشد. پوشش های بیمه باربری با توجه به شرایط درج شده در بیمه نامه می باشد.

خطرات اصلی بیمه باربری

خطراتی که در کلوز C  تحت پوشش قرار می گیرد می توان گفت که به عنوان پوشش های پایه در بیمه باربری منظور می شود. خطر آتش سوزی و حادثه وسیله نقلیه، تصادف وسیله نقلیه، پرت شدن وسیله  نقلیه و واژگون شدن وسیله نقلیه که آسیبی به بار وارد نماید، تقریبا به عنوان پوشش های پایه در بیمه های باربری تحت پوشش می باشد.

بیمه اتکایی در بیمه باربری

بیمه نامه باربری در برخی از شرکت های بیمه، معمولا به خاطر سرمایه بالای مورد بیمه توسط قراردادی که اتکایی می باشد تعهدات مالی و فنی خود را مجددا نزد شرکت یا شرکت های دیگر اتکایی می کند.

این شرایط معمولا در بیمه باربری وارداتی و صادراتی بیشتر اتفاق می افتد.

مدت اعتبار بیمه باربری به چه میزان می باشد؟

مدت زمان اعتبار بیمه باربری معمولا یکساله می باشد و در زمان رسیدن بار به مقصد پوشش بیمه نامه به اتمام می رسد.

البته اگر کالای مورد بیمه در پایان مدت یکساله بیمه نامه باربری به مقصد نرسد، قابل تمدید می باشد. مدت زمان معتبر برای تمدید بیمه باربری با توجه به نوع وسیله حمل بیمه نامه متفاوت است.

نرخ بیمه باربری چگونه محاسبه می شود؟

در محاسبه حق بیمه باربری چند فاکتور زیر تاثیر گذار می باشد:

  • میزان سرمایه تحت پوشش در بیمه نامه
  • نوع وسیله حمل و نقل
  • نوع بسته بندی بار در زمان حمل
  • نوع کلوز انتخابی
  • نوع پارتشیپمنت و ترانسشیپمنت بار

چگونه بیمه باربری آنلاین بخریم؟

با توجه به این که بیمه باربری، بیمه نامه ای است که با توجه به اطلاعات درج شده در ثبت سفارش و پروفرما محاسبه می شود. از این رو تعیین ریسک این بیمه نامه با توجه به موارد گفته شده در نرخ بیمه باربری انجام می شود و برای محاسبه بیمه نامه باید تمامی موارد بررسی شده و قیمت بیمه باربری اعلام شود.

بیمه تایم با توجه به ماهیت کارگزاری که دارد این امکان را فراهم کرده بتوانید با ارائه مشخصاتی از قبیل پرفرما و ثبت سفارش اعلام نرخ و شرایط شرکت های مختلف بیمه را در انواع مختلف بیمه نامه باربری (بیمه باربری وارداتی، بیمه باربری صادراتی، بیمه باربری داخلی) را با بهترین نرخ و شرایط به صورت آنلاین اعلام نماید.

مزایای خرید بیمه باربری از بیمه تایم

علاوه بر استعلام و اعلام نرخ بیمه باربری با بهترین شرایط، همراهی در پرداخت خسارت از دیگر مزایای خرید بیمه باربری از بیمه تایم می باشد. محدودیت جغرافیایی از بیمه تایم برای خرید بیمه باربری وجود ندارد و شما می توانید از هر شهری که هستید درخواست تان را با کارشناسان بیمه باربری بیمه تایم در میان گذاشته و این بیمه نامه را خریداری نمایید.

ارتباط با کارشناسان بیمه باربری بیمه تایم از طریق تماس تلفنی با شماره 02188243828 و از طریق ثبت درخواست در سایت BimeTime.com امکان پذیر می باشد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها