نکات مهمی که باید پیش از خرید و فروش ارز دیجیتال بدانید!

کد خبر: 1207276

این روز‌ها بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند دارایی خود را در جایی سرمایه‌گذاری کنند که بتوان روی سود آن حساب کرد. خرید و فروش ارز، یکی از رایج‌ترین انواع سرمایه‌گذاری است که همانند سرمایه‌گذاری در مسکن، ماشین و... سود و زیان دارد. اینکه در مورد این موضوع اطلاعات کافی داشته باشید و پیش از ورود به آن بدانید قرار است چه کاری را انجام دهید، اهمیت ویژه‌ای دارد. اشخاص بسیاری هستند که گمان می‌کنند فقط باید دارایی را در این بازار قرار داده و هر موقع که شرایط مساعد بود، سود آن را دریافت کنند. خرید و فروش ارز دیجیتال، نیازمند آگاهی و اطلاعات کافی و به‌روز است. بنا‌بر اینکه این بازار همه‌روزه در‌ حال پیشرفت بوده و کوین‌های زیادی وارد آن می‌شوند، باید آنقدر اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید که درگیر کلاهبرداری‌ها و از این دست مسائل نشوید. می‌توان از تتر و بیت‌کوین به‌عنوان رایج‌ترین و شناخته‌ترین currency‌هایی نام برد که بسیار گسترده هستند. زمانی‌که می‌خواهید وارد این بازار‌ها شده و از آن‌ها سود هنگفتی کسب کنید، ابتدا باید برخی از نکات اولیه را مورد توجه قرار دهید.

نکات مهمی که باید پیش از خرید و فروش ارز دیجیتال بدانید!

 

شناختن فضای Digital currency

ابتدایی‌ترین کار این است که در مورد این مسئله اطلاعات لازم را کسب کنید. چگونه می‌توان به این اطلاعات دسترسی داشت؟ آموزش‌های زیادی در این عرصه وجود دارند که باید به یادگیری آن‌ها بپردازید. پیش از خرید و فروش ارز دیجیتال، بهتر است کمی هزینه کرده و فضای این بازار را به‌صورت حرفه‌ای بشناسید. وقتی در مورد مسائل مهم آن آگاهی لازم را نداشته باشید، نمی‌توانید موفقیت خود را رقم زده و به سود برسید. واضح‌ترین مسئله‌ای که می‌تواند در ‌صورت نداشتن آگاهی پیش بیاید، ضرر‌کردن است.

لازم است تمامی مباحث در مورد چگونگی خرید و فروش تتر، بیت‌کوین و...، نگهداری ارز در کیف پول و انتقال آن را به خوبی یاد بگیرید.

ظرفیت پذیرش ریسک ها را داشته باشید!

بازار بیت‌کوین یا هر نوع currency دیگر، ریسک زیادی را به همراه دارد. شما اگر بخواهید در دنیای واقعی، مسکن، طلا، ماشین یا قطعه‌ای از زمین را خرید و فروش کنید، ممکن است نسبت به سرمایه اولیه خود ضرر کنید. این بازار هم به شما تضمین نمی‌دهد که با خرید و فروش ارز دیجیتال ضرر نمی‌کنید! بهتر است این موضوع را مورد توجه قرار دهید که این فضا با فضای دیگر بازار‌ها متفاوت بوده و در بسیاری از مواقع، ریسک بسیار بالا‌تری هم دارد. اگر فرد ریسک‌پذیری نیستید، لازم است همان اول کار دور این کار را خط قرمز بکشید.

2

داشتن دقت بالا و ظرافت

همه چیز از همان آگاهی اولیه مشخص شده و در ادامه هم با شما همراه است. وقتی بدانید که باید با کیف پول‌تان چه کاری انجام دهید یا اینکه کدام Digital currency‌ها را خریداری کنید، مطمئن باشید، ریسک را به حداقل رسانده و در این بازار، با دقت بسیار زیادی پیش می‌روید. این فضا به‌گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند اختیارات زیادی را به شما بدهد؛ بهتر است شما هم از این موضوع استفاده بهینه ببرید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در زمان نا‌درست، انتقال currency به کیف پول شخص دیگر، خریدن بیت‌کوین‌ها و بسیاری از موضوعات دیگر، نشان از دقت پایین شما خواهند داشت. بهترین کار این است که پله‌به‌پله پیش رفته و سعی کنید در سال اول گاه‌های بلند در زمینه زود‌تر رسیدن به خواسته‌تان بر‌ندارید. یکی از شیوه‌هایی که در فضای Digital currency حاکم بوده و بسیاری از افراد به سمت آن می‌روند، معاملات اهرمی است. این بازار دارای سود بسیاری است؛ اما در عین حال، باید آگاهی کامل و حرفه‌ای در مورد آن داشته باشید تا سود کنید.

حساسیت به خرج دادن در جهت امنیت بیشتر

وقتی به‌عنوان یک تریدر به خرید و فروش بیت کوین یا هر نوع ارز دیگری می‌پردازید، باید با موضوع کلاهبرداری‌ها هم آشنا باشید. هر جایی که صحبت از پول و سرمایه‌گذاری است، کلاهبرداران زیادی هم در آن اطراف پرسه می‌زنند. یکی از اهمیت‌های یادگیری در مورد Digital currency را می‌توان به همین موضوع ربط داد. وقتی شما خود‌تان حساب کاربری و کیف پول شخصی داشته باشید که هیچ فردی به اطلاعات آن‌ها دسترسی نداشته باشد، در‌ واقع نیمی از راه امنیت را پیش رفته‌اید.

خرید و فروش ارز دیجیتال و حفظ‌کردن آن از دست کلاهبرداران، در بازار‌های بین‌المللی اهمیت بسیار بیشتری دارد. برای اینکه بتوانید در چنین فضایی امنیت خود را تمام و کمال داشته باشید، می‌توانید از کیف پول‌های سخت‌افزاری استفاده کنید؛ این نوع کیف پول‌ها امنیت بیشتری داشته و هک‌کردن‌شان دشوا‌تر است. به هیچ عنوان نباید کیف پول‌های دست دوم که فیزیکی هستند را خریداری کنید؛ احتمال کلاهبرداری از این طریق بسیار بیشتر است.

3

به احساسات و هیجانات خود مسلط باشید!

یکی از مسائلی که در خرید و فروش ارز دیجیتال اهمیت زیادی دارد، مربوط به کنترل احساسات و هیجانات است. اگر قیمت ارزی که خریداری کرده‌اید پس از مدتی افت شدیدی داشته، نباید با خود بگویید که بیچاره شدم و سرمایه خود را از‌دست دادم! وقتی این استرس را به خود منتقل کنید، نمی‌توانید در آن لحظه تصمیم درست را بگیرید و ممکن است مرتکب اشتباهات مختلفی شوید. البته باید به آن طرف ماجرا هم توجه داشته باشید. بسیاری از افراد با بالا‌رفتن قیمت currency که خریداری کرده بودند، بسیار خوشحال می‌شوند.

این مسئله هم فرقی با استرس‌گرفتن در زمان پایین‌بودن قیمت ندارد؛ در هر 2 صورت، ممکن است تصمیمات نا‌درستی بگیرید؛ چراکه در آن لحظه به هیچ چیزی جز دارایی‌تان فکر نمی‌کنید. وقتی توانایی آن را داشته باشید که پیش از خرید و فروش ارز دیجیتال از روش‌های تحلیل بازار استفاده کرده و قیمت آینده را تا درصد بالایی، پیش‌بینی کنید، دیگر نگران چنین مسائلی نخواهید بود. وقتی مغز خود را در شرایط نا‌مناسب قرار دهید، ممکن است تصمیمات اشتباه گرفته و در نهایت ضرر کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال با یک صرافی هوشمند

انتخاب صرافی برای ترید‌کردن از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. صرافی که بتواند قابلیت‌های زیادی را برایتان فراهم کرده و شما را در این مسیر راهنمایی و همراهی کند، بسیار مناسب است. با انتخاب صرافی ارز دیجیتال سی بیت دات می که صرافی هوشمندی بوده، از ارز‌های بسیاری پشتیبانی کرده و سرعت در آن حرف اول را می‌زند، می‌توانید در خرید و فروش ارز دیجیتال سود کرده و موفقیت خود را رقم بزنید. 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها