گرما دوست باتری خودرو شما نیست!

کد خبر: 1208921

 

وقتی در یک روز فوق العاده گرم بیرون می روید، در معرض خطر کم آبی هستید، همین امر در مورد باتری ماشین شما نیز صادق است. مانند بدن ما، باتری خودروها برای ادامه حرکت به مایعات متکی هستند. گرمای شدید تابستان می تواند منجر به تبخیر آب در محلول اسیدی باتری ماشین شما شود و در نتیجه باعث کاهش عملکرد، قدرت راه اندازی کمتر و طول عمر کوتاه باتری شود.

 هوای گرم می‌تواند تاثیر زیادی بر روی طول عمر باتری شما بگذارد.  هنگامی که گرما افزایش می یابد و آب موجود در باتری شما تبخیر می شود، احتمال و سرعت خوردگی افزایش می یابد و خوردگی یکی از دلایل اصلی تخلیه و خرابی باتری خودرو است.

اما صبر کنید ، چیزهای بیشتری وجود که روی طول عمر باتری ماشین تاثیر دارند!  همانطور که هوای گرم می تواند منجر به بروز مشکلات در باتری شود، هوای سرد نیز می تواند منجر به بروز مشکلات موجود در باتری شود.

 وقتی شاخص گرما به سرما تبدیل می‌شود، باتری شما باید سخت‌تر کار کند تا انرژی کافی تولید کند تا ماشین شما را به خوبی راه اندازی کند.  هوای سرد همچنین می‌تواند باعث سفت تر شدن روغن موتور شود که فشار بیشتری به باتری اوربیتال شما وارد می‌کند.

 اجازه ندهید آب و هوا باتری شما را خراب کند. اگر در آب و هوای گرم زندگی می‌کنید یا زمستانی سرد و غیرمعمول را تجربه می‌کنید، ممکن است بیشتر از آنچه توصیه می‌شود، باتری خود را تعویض کنید.  بررسی دقیق باتری در نمایندگی معتبر می‌تواند به شما کمک کند که وضعیت سلامت باتری ماشین خود را چک کنید.

 با اطمینان از داشتن نوع باتری مناسب می توانید با اثرات سخت آب و هوا بر روی باتری خود مبارزه کنید.  وقتی نوبت به باتری جدید می رسد، باتری را پیدا کنید که به طور خاص برای آب و هوای شما طراحی شده است.  آیا نمی دانید باتری خود را از کجا جایگزین کنید؟ 

عادات رانندگی در زمان مناسب برای تعویض باتری 50 آمپر اوربیتال تأثیر می گذارد. نحوه استفاده از خودروی خود در مدت زمان طولانی می تواند بر تعداد دفعات نیاز به تعویض باتری تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر دائماً به سفرهای کوتاه مانند رانندگی روزانه به دفتر و فروشگاه مواد غذایی می روید، باتری خودرو شما زمان کافی برای شارژ کامل بین سفرها را ندارد.  این می تواند منجر به کاهش عملکرد و طول عمر باتری شود.

 همچنین، اگر ماشین شما برای مدت طولانی در گاراژ یا راهرو بنشیند، باتری آن حتی زمانی که موتور روشن نیست به طور غیر فعال تخلیه می شود.  خبر خوب این است که این عادت‌های تخلیه باتری بهانه‌های خوبی برای سوار شدن و رفتن به یک سفر جاده‌ای به سبک طبیعی با خودرو می‌سازد تا علاوه بر حفظ سلامت باتری ، آب و هوایی عوض کنید.

چگونه بدانیم چه زمانی باتری ماشین خود را تعویض کنیم؟

 بهترین زمان برای تعویض باتری 60 آمپر اوربیتال قبل از نیاز است.  اما چگونه می‌دانید که زمان تعویض باتری است، اگر باتری آن هنوز تمام نشده است؟

 هیچ پاسخ جامعی برای مدت زمان ماندگاری باتری خودرو وجود ندارد، اما علائمی وجود دارد که می تواند نشان دهد زمان تعویض آن فرا رسیده است.  با این راهنما نشانه‌های باتری ماشین در حال مرگ، چگونگی تاثیر آب و هوا بر روی باتری 70 آمپر اوربیتال شما و زمان تعویض آن را بیاموزید.

 ماشین‌ها به شما اطلاع می‌دهند که چیزی دچار اشکال است و ممکن است آن چیز باتری خودرو باشد.  از چراغ های داشبورد روشن گرفته تا بوها و صداهای عجیب، هر چیزی غیرعادی نشان می دهد که ماشین شما به کمک نیاز دارد.  در اینجا چند علامت هشدار رایج درباره ضعیف بودن باتری اوربیتال سیلور وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

 راه اندازی آهسته موتور

موتور خودرویی که کند است یا برای روشن شدن چندین بار تلاش می کند، نشانه واضح و بالقوه ای است که باتری شما در آخرین لحظات عمر خود قرار دارد.

 چراغ چک روشن

 اگر این چراغ روشن است، نباید آن را نادیده گرفت. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است چراغ چک شما روشن شود، اما  اگر روشن شدن این هشدار به نحوی به سلامت باتری اوربیتال EFB شما مرتبط باشد، به مشکلی در سیستم شارژ اشاره می‌کنند و خرابی باتری را اعلام نمی کند.

 قاب باتری متورم و بد شکل

 این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که باتری 74 آمپر اوربیتال شما بیش از حد شارژ شده باشد یا در معرض دمای بالا قرار گرفته باشد.  یک باتری با شکل عجیب یا متورم نشانه مطمئنی است که نیاز به تعویض دارید.

 نشت مایع باتری

باتری‌های خودرو در صورت شارژ بیش از حد یا آسیب دیدگی نشت می‌کنند، که هر دو به این معنی است که زمان خرید باتری جدید فرا رسیده است.

 تجربه علائم خرابی باتری ماشین نیاز به سفر به تعمیرگاه خودرو دارد تا کارشناس شما را با آن ها آشنا کند.  با این حال، اگر متوجه هیچ یک از این نشانه ها نشده اید، به این معنی نیست که کاملاً در امنیت هستید. 

عوامل زیادی می توانند باتری  شما را خالی کنند و تاثیر آنها ممکن است تا زمانی که خیلی دیر نشده باشد آشکار نباشد.  آزمایش منظم میزان سلامت باتری خودرو می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که سرگردان یا در کنار جاده قرار نخواهید گرفت.

 باطری های ماشین چند وقت یکبار نیاز به تعویض دارند؟

 هیچ باتری نمی تواند برای همیشه دوام بیاورد.  حکمت عمومی می گوید که باید هر سه سال یکبار باتری سپاهان ماشین خود را تعویض کنید، اما ممکن است زودتر به تعویض نیاز داشته باشید.  عواملی مانند آب و هوا و عادات رانندگی شما می تواند بر طول عمر شما تأثیر بگذارد و باعث شود که قبل از پایان سه سال به باتری جدید نیاز داشته باشید.  برای اطمینان از اینکه باتری خود را به موقع تعویض می کنید، با فواصل سرویس توصیه شده سازنده خود مشورت کنید.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها