دما چگونه بر باتری اتومبیل شما تأثیر می گذارد؟

کد خبر: 1209847

ماه های تابستان اینجاست و گرما شوخی ندارد. این زمانی از سال است که با ماشین مورد علاقه خود به جاده می روید و ساحل، دریاچه یا رودخانه شما را صدا می زنند. با این حال، باتری ماشین شما ممکن است با برنامه های شما موافق نباشد. به نحوه واکنش باتری ها در هوای گرم نگاهی بیندازید و فکر کنید که برای جلوگیری از قطع برق چه کاری می توانید انجام دهید. خرابی باتری نباید بخشی از برنامه های تابستانی شما باشند.

 

عامل تبخیر

وقتی صحبت از دانش خودرو به میان می‌آید، بیشتر مردم با اصطلاحات باتری‌های خشک و اسیدی آشنا هستند. پر کردن باتری پر شده با آب، روش سنتی برای نگهداری طولانی مدت یک دستگاه است. با این حال، تبخیر همچنان یک نگرانی است زیرا شرایط آب و هوایی گرم در طول تابستان ادامه دارد.

آسیب های داخلی همچنان ادامه دارد

مایع درون باتری، قطعات داخلی را از نوسانات شدید دما عایق می کند. با ادامه تبخیر، باتری اوربیتال در هوای گرم تسلیم خرابی قطعات می شوند. ممکن است فوراً اتفاق نیفتند، اما آسیب همچنان ادامه می‌یابد زیرا هر روز گرمای بیشتری به همراه دارد.

قطعاتی که حتی در بهترین باتری برای هوای گرم ممکن است از بین بروند عبارتند از:

صفحات مثبت و منفی

جداکننده ها

خمیر باتری

مگر اینکه راننده هر هفته سطح الکترولیت باتری را با جدیت کنترل کند، این آسیب تا زمانی که باتری در نهایت از کار بیفتد، مورد توجه قرار نمی گیرد.

نشت اسید که منجر به خوردگی می شود.

 باتری بدون خوردگی سالم است، اما نشت اسید باعث ایجاد خوردگی دائمی می شود. پایانه های متصل به سیستم الکتریکی بیشتر باقی مانده خوردگی را در خود نگه می دارند که باعث تخلیه بیشتر باتری 50 آمپر اوربیتال می شود.

تاثیرات سیستم شارژ

چندین جزء به باتری متوسط ​​خودرو متصل شده است که می تواند بر ظرفیت ذخیره آن تأثیر بگذارد. میزان شارژ بیش از حد باتری به علاوه گرمای تابستان فشار فوق العاده ای بر سلول های باتری وارد می کند. نتیجه یک باتری است که زود از موعد از کار می افتد.

بهترین باتری برای هوای گرم باید سیستم شارژ مناسبی داشته باشد. رعایت همه این مؤلفه‌ها به شما کمک می‌کند تا به خوبی در گرمای تابستان حرکت کنید.

اگر باتری 60 آمپر اوربیتال شما را بیش از دو سال عمر کرده است، آن را آزمایش کنید . آزمایش‌های بارگذاری، باتری‌های خودرو را در شرایط واقعی قرار می‌دهند تا بدانید که آیا در سفر بعدی جاده‌ای شما را همراهی می‌کنند یا خیر. اگر انتظار دارید در گرمای بیش از حد رانندگی کنید و باتری خودرو در مرز ضعیف شدن است، جایگزینی را انتخاب کنید. در نتیجه رانندگی شما می تواند یک سفر بدون نگرانی باشد.

رانندگان خودروهای برقی مراقب باشند!

خودروهای الکتریکی برای کاربردهای خود باتری های تخصصی دارند، اما در گرمای تابستان به اندازه باتری های استاندارد محدود هستند. متوجه خواهید شد که یک ماشین الکتریکی ممکن است در هوای گرم به اندازه معمول مسافت پیموده شده نداشته باشد.

وقتی علم پشت باتری و گرما را درک کنید، می توانید از اکثر مشکلات برق جلوگیری کنید. امروز با یک باتری کاملا شارژ شده در زیر کاپوت از جاده باز استقبال کنید.

راه های زیادی برای محافظت از خودروی خود در تابستان وجود دارد. می توانید یک روکش داشبورد یا آفتابگیر تهیه کنید، سعی کنید زیر درخت یا شاید در سایه یک ساختمان پارک کنید. اما چه کار دیگری می توانید برای محافظت از باتری 70 آمپر اوربیتال ماشین خود در برابر گرمای ماه های طولانی تابستان انجام دهید؟

به نظر می رسد اقدامات احتیاطی زیادی وجود دارد که می توانید و باید در طول گرمای فزاینده تابستان انجام دهید. به این دلیل که – علیرغم این واقعیت که بسیاری از رانندگان فکر می کنند زمستان فصل اوج مشکلات باتری ماشین است – هوای گرم بیشتر از سرد عمر باتری شما را کوتاه می کند.

منتظر نمانید تا در کنار جاده گیر بیفتید تا سلامت کلی باتری خود را بررسی کنید. بررسی باتری از نظر استهلاک و فرسودگی در زمستان می تواند به معنای تفاوت بین بهترین سفر جاده ای و بدترین باشد.

 براکت ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که باتری را به اندازه کافی محکم می کنند و کابل های شل شده را سفت می کنند - براکت های شل طول عمر باتری را کوتاه می کنند و می توانند به اجزای دیگر آسیب برسانند. همچنین، اگر براکت ها یا سینی ها به شدت خورده شده اند، باید تعویض شوند.

یک بازرسی بصری از بیرون قاب باتری خود انجام دهید. آیا برآمده، ترک خورده یا مایع نشتی دارد؟ در این صورت باید فورا تعویض شود. در حالی که به دنبال آن هستید، بررسی کنید که آیا باتری شما از نوع قدیمی تر با درپوش های پرکننده قابل جابجایی در بالا است یا خیر. اگر چنین باشد، هوای گرم می تواند باعث شود آب مایع باتری داخل سریعتر تبخیر شود. یک ایده خوب این است که باتری قدیمی خود را قبل از رانندگی در تابستان با یک باتری 74 آمپر اوربیتال جدید بدون نیاز به تعمیر و تعویض کنید.

با تغییر فصول، انجام تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده منظم، مانند تعویض روغن، آزمایش باتری یا بازرسی کامل مکانیکی توصیه می شود.

باتری ها برای همیشه دوام نمی آورند، اما خنک نگه داشتن وسیله نقلیه شما تا حد امکان یک راه عالی برای حفظ طول عمر باتری است. اگر نمی توانید در پارکینگ خودرو را پارک کنید، یک سایبان ماشین را در نظر بگیرید. روکش پنجره ها نیز یک راه عالی برای جلوگیری از تجمع گرما در داخل کابین شما هستند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها