بهترین نهال میوه سردسیری با عملکرد تجاری کدام است ؟

کد خبر: 1210096

شاید بخواهید یکی از شغل های پردرآمد دنیا را بشناسید! کشاورزی یکی از شغل های پرسود است که می توان تا سالیان طولانی از درآمد آن استفاده کرد.احداث باغ میوه یکی از پولسازترین و پردرآمدترین کارها است اما اینکه چه نهال میوه ای را خریداری می کنید و آیا مناسب منطقه کاشت شما است یا خیر و رسیدگی های مهم کاشت می تواند شما را به این درآمد برساند.بایستی آگاهی لازم برای خرید نهال میوه مناسب و فاکتورهای مراقبتی را داشته باشید.

بهترین نهال میوه سردسیری با عملکرد تجاری کدام است ؟

 

 

بهترین نهال میوه مناطق سردسیر

شاید بخواهید یکی از شغل های پردرآمد دنیا را بشناسید! کشاورزی یکی از شغل های پرسود است که می توان تا سالیان طولانی از درآمد آن استفاده کرد.احداث باغ میوه یکی از پولسازترین و پردرآمدترین کارها است اما اینکه چه نهال میوه ای را خریداری می کنید و آیا مناسب منطقه کاشت شما است یا خیر و رسیدگی های مهم کاشت می تواند شما را به این درآمد برساند.بایستی آگاهی لازم برای خرید نهال میوه مناسب و فاکتورهای مراقبتی را داشته باشید.

آب و هوای مناطق سردسیر و کوهستانی

مناطق سردسیر در ارتفاعات بالا قرار دارد و معمولا در شمال کشور می باشد.در این مناطق میزان بارش باران بسیار زیاد بوده و وقتی به کوه های آن جا نگاه می کنید در اکثر اوقات با برف پوشانده شده است.ارتفاع از سطح دریا در این مناطق بیشتر از 1500 متر است.

استان هایی مثل همدان – تبریز – اردیبل – لرستان و برخی دیگر از شهرها جزو مناطق سرد هستند.در زمستان و پاییز مناطق سردسیر شب ها بسیار سرد بوده و هوا سوز زیادی دارد و در روز هوا نسبتا خنک است.تابستان های معتدلی نیز دارد.

 

نهال میوه سردسیری

هر نوع آب و هوایی پوشش گیاهی و نهال مخصوص کاشت خود را دارد.یکی از شرایط اقلیمی که بسیاری از گیاهان و نهال ها در آنجا رشد می کنند آب و هوای سردسیر است.در عین حال برخی از نهال میوه در اقلیم سرد از بین می روند.

حالا می خواهیم به نقل از نهالستان نوین گردو به معرفی بهترین نهال میوه سردسیر با بازدهی بالا و کیفیت مطلوب بپردازیم.

نهال گردو

یکی از ارقام نهال میوه های مناسب مناطق سردسیر نهال گردو است.این نهال از پرسودترین و پردرآمدترین نهال میوه های دنیاست.وقتی صحبت از یک سود میلیاردی می شود نام خرید نهال گردو در این میان است.

اما در میان ارقام نهال گردو چند نمونه از آنها مناسب مناطق گرمسیر و برخی مناسب مناطق سردسیر هستند.در ادامه به معرفی بهترین نهال گردو مناطق سردسیر می پردازیم.

  • نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور از مقاوم ترین ارقام نهال مناسب مناطق سردسیر است.این نهال در ارتفاعات بالا کاشته شده و بازدهی بسیار خوبی دارد.میزان باردهی این نهال حدود 5 تن است.

دارای مغز روشن و پوست کاغذی است.نهال گردو فرنور به دلیل پایه پیوندی بودن نسبت به بذری بسیار پربارتر و مقاوم تر است.

  • نهال گردو چندلر پیوندی

نهال گردو چندلر پیوندی از ارقام پرباری است که در شرایط سردسیر و معتدل به خوبی رشد می کند.این نهال را می توان برای ارتفاعات 500 تا 1400 متر کاشت.رقم چندلر بسیار زودبازده و دیرگل است.باردهی اقتصادی دارد.میزان باردهی آن 6 تن بوده و در شرایط مطلوب می توان انتظار باردهی بالایی را از این نهال داشت.

نهال گردو اسرائیلی – نهال گردو کانادایی و نهال گردو خوشه ای نیز جزو ارقام نهال گردو مناسب مناطق سردسیر و کوهستانی هستند.

نهال بادام

یکی از نهال میوه های مناسب مناطق سرد و کوهستانی و خشک نهال بادام است.این نهال جزو بهترین ارقام نهال میوه دیرگل و زودبازده و تجاری است که عمر اقتصادی بالایی دارد.

خرید نهال بادام انواع مختلفی داشته که به معرفی بهترین نهال بادام مناطق سردسیر و خشک با بازدهی بالا می پردازیم.

  • نهال بادام دیرگل

نهال بادام دیرگل از معروف ترین و محبوب ترین ارقام نهال میوه مقاوم به سرما است.این نهال بسیار پربار و بی نظیر در باردهی بوده و به دلیل دیرگل بودن سرمای بهاره را به خوبی پست سر می گذارد.

میزان باردهی آن تجاری است و محصولات آن از کیفیت مطلوب و بالایی برخوردار می باشد.

  • نهال بادام خوشه ای

یکی از ارقام نهال بادام دیرگل که در سرمای بهاره قرار نمی گیرد و مناسب مناطق سردسیر است نهال بادام خوشه ای می باشد.این نهال بادام پربار بوده و به دلیل باردهی انبوهی که دارد آن را خوشه ای می نامند.

دارای پوستی نازک است.باردهی باکیفیتی دارد و به عنوان یک رقم اقتصادی و تجاری مطلوب به حساب می آید.

زمان مناسب کاشت نهال میوه سردسیر

بهترین زمان برای کاشت ارقام نهال گردو و نهال بادام زمستان و پاییز است طوری که ریشه درختان در خواب باشند تا در هنگام جابجایی آسیبی به آنها وارد نشود.کاشت نهال در یخبندان نیز توصیه نمی شود.

جمع بندی آخر

کشاورزی شغل پردرآمدی است که می توان تا نسل بعدی از محصولات باغات خود به سود خوبی رسید.اما برای رسیدن به این سود و باردهی در ابتدا باید آگاهی لازم و کافی درباره نوع نهالی که خریداری می کنید و رسیدگی های آن داشته باشید.

برای انتخاب نهال مناسب منطقه خود در ابتدا باید اقلیم را به خوبی بسنجید سپس نهال مناسبی را انتخاب کنید.به نقل از نهالستان نوین گردو به معرفی بهترین نهال میوه برای مناطق سردسیر پرداختیم.نهال گردو و نهال بادام به عنوان بهترین و مقاوم ترین ارقام مناطق سردسیر با باردهی تجاری طولانی مدت شناخته شدند.نهال گلابی نیز جزو ارقام مقاوم به سرما بوده و مناسب مناطق معتدل و سردسیر است اما ممکن است میزان پایداری آن به سرما نسبت به گردو و بادام کمتر باشد.

منبع : نهالستان نوین گردو (www.gerdo.pro)

تماس : 09121243597

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها