انجام جراحی زیبایی در گاراژ منزل !

کد خبر: 1213637

 

عمل جراحی زیبایی که در گاراژ خانه و توسط تکنیسین‌ها به جای پزشکان انجام می‌شود. این عمل‌ها معمولاً توسط افراد غیرمتخصص و کسانی که جراح زیبایی نیستند انجام می‌شود که برای بیماران مخاطراتی را به همراه دارد. بیش از ۸۰ درصد از جراحی‌هایی که منجر به آسیب‌ها و حتی مرگ بیمار می‌شود، توسط افراد غیرمتخصص و تکنیسین‌ها انجام می‌شود. برخی از جراحان عمومی که کار را بلد نیستند، تکنیسین‌هایی را به جای خود می‌گذارند و قیمت پرداختی را بین خودشان تقسیم می‌کنند. این افراد بعد از چند سال کارکردن با جراحان پلاستیک، برخی از روش‌های آنها را به صورت تجربی یاد می‌گیرند. در بیشتر این عمل‌ها، پزشک اصلا در اتاق عمل حضور ندارد و تکنیسین عمل را انجام می‌دهد. برای جلوگیری از این مشکلات، بهتر است برای انجام عمل جراحی زیبایی، به پزشکان متخصص و مجرب مراجعه کنید.

در این متن به بیان تجربیات بعضی از افراد که جراحی های ناموفق داشتن میپردازیم :

رها 30 ساله، دو سال پیش به جراح عمومی مراجعه کرد تا عمل پیکرتراشی انجام دهد. پزشک او اشتباهی کلیه‌اش را سوراخ کرد و رها بعد از چند روز دردناک، فوت کرد. مادر مرجان درباره روزهای دردناک دخترش صحبت می‌کند و از بی‌توجهی پرستاران و پزشکان به درد و رنج دخترش شکایت دارد. به دلیل خون‌ریزی داخلی، رها فوت کرده بود. در پایان، مادر رها سوال می‌پرسد که آیا بدون اینکه پزشک محکوم شود، دخترش را نجات می‌دادند؟

 

انجام جراحی زیبایی پیش فوق تخصص جراحی پلاستیک :

جراحان عمومی هیچ گونه تخصصی در زمینه جراحی زیبایی ندارند و همه کارهای لازم برای انجام این عمل را انجام می‌دهند. برخی افراد برای حفظ کار خود، از تکنیسین‌هایی که این عمل را انجام می‌دهند، استفاده می‌کنند. بعضی اوقات جراحان عمومی در چند اتاق عمل، با نام یک جراح عمومی، کار خود را انجام می‌دهند. متأسفانه سازمان‌های نظارتی برای مقابله با تخلف جراحان کار مناسبی انجام نمی‌دهند و در بیشتر موارد، جراح فقط به پرداخت دیه محکوم می‌شود. همچنین، در بسیاری از موارد، این پزشکان متخلف به جلسات رسیدگی حاضر نمی‌شوند و می‌گویند: «ما تا بخواهیم بیاییم آنجا و برگردیم، دو تا عمل انجام می‌دهیم. برای چه بیاییم؟» بنابراین، اگر می‌خواهید جراحی زیبایی انجام دهید، بهتر است به پزشکان تخصصی و با تجربه مراجعه کنید.

لیلا ۳۳ ساله، برای انجام عمل لیپوماتیک به یک جراح عمومی مراجعه کرد، اما عمل موفقیت‌آمیز نبود و از آن زمان تاکنون در حال درمان جای عملش است. لیلا نزدیک بود جان خود را از دست بدهد و پس از عمل دچار تب و لرز شد. پزشک معالج از او خواست که در خانه معالجه شود، اما خواهرش اجازه نداد و در نهایت لیلا در بیمارستان بستری شد. او هزینه‌های بسیاری برای درمان خود صرف کرده و چند بار دیگر نیز به جراحی نیاز دارد. در نهایت، پزشک معالج او به قصور پزشکی و انتخاب روش اشتباه محکوم شد.

 

 

پزشکان متخلف متکی به روابط

در این متن، به وضوح مشکلات و تبعات ناشی از انجام عمل جراحی زیبایی توسط پزشکان عمومی و غیر متخصص بررسی شده است. این متن به همراه گزارشات دیگر، تأکید می‌کند که انجام عمل جراحی زیبایی توسط پزشکان غیر متخصص و عمومی، با خطرات جدی و بالقوه مرگ و میر همراه است. همچنین به مسئله نبود شفافیت و عدم حسابرسی در صنعت زیبایی اشاره دارد. به عنوان مثال، به دلیل وجود روابط میان پزشکان غیر متخصص و بیماران، بسیاری از افراد به این پزشکان مراجعه می‌کنند تا هزینه کمتری برای عمل زیبایی پرداخت کنند، در حالی که این پزشکان به دلیل کمبود تخصص و تجربه، قادر به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی لازم نیستند. در نتیجه، در بسیاری از موارد، بیماران ممکن است با مشکلات جدی و پایدار مواجه شوند که ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های بسیار بالا و حتی مرگ و میر شوند.

گول تبلیغات اینستاگرام رو نخورید!

پریسا محمدی ۴۷ ساله، پس از انجام عمل لیپوماتیک، پست‌های جراحانی را در صفحه اینستاگرامی دیده و از این طریق پزشک معالجش را پیدا کرد. متأسفانه، سه روز پس از عمل جراحی، یعنی در تاریخ ۱۴ آبان، فوت کرد. همسر پریسا، از دو فرزندش به تنهایی نگهداری می‌کند و می‌گوید که فرزندانشان به دلیل فوت مادرشان، حال روحی خوبی ندارند و زندگی او با این عمل از هم پاشیده شده است. همسر پریسا برای انجام عمل لیپوماتیک به مطب دکتر... رفت و عملش در کلینیک... حدود چهار ساعت طول کشید. بعد از اینکه پریسا به هوش آمد، حالش خوب نبود و به همین دلیل دکتر ۴۸ ساعت او را در کلینیک نگه داشت. متأسفانه، آنجا امکانات بیمارستانی نداشت و امکاناتشان محدود به همان کلینیک بود. در ضمن، دکتر... اجازه نداد همسر پریسا را به بیمارستان منتقل کنند. همسر پریسا گفت، همسرم پیش دکتر متخصص نرفته بود و عملش توسط یک جراح عمومی انجام شده بود. وقتی از او می‌پرسند که به پزشک اعتراض کرده است، می‌گوید که با یکی از دوستانش که جراح ستون فقرات بود، درباره شرایط همسرش صحبت کرده بود. به او گفته بود که احتمالاً همسرش آمبولی کرده است. وقتی این را به پزشک معالج همسرش گفت، خندید و گفت شما که پزشک نیستید. پس از اینکه پریسا مرخص شد، به خانه آوردنش، حال عمومی همسرش بدتر شد و فشار خونش بسیار پایین بود. به همین خاطر، سریعاً او را به بیمارستان نزدیک خانه‌شان بردند. پزشکان همسر پریسا را به‌سرعت در سی‌سی‌یو بستری کردند، اما متأسفانه گفتند دیر به بیمارستان مراجعه کرده‌اند و فردای همان روز پریسا فوت کرد. دکتر... وقتی متوجه شد که همسر پریسا را به بیمارستان برده‌اند، اعتراض کرد و گفت نباید بیمارش را به بیمارستان دیگری می‌بردند.

2

 

بهترین راه حل برای پیشگیری از این اتفاقات چی هستش؟

قبل از هر چیزی هر مطلبی در هر سایتی مثل سایت هایی پالادیوم بیوتی یا سایت چطور ، نمناک ، دکتر سلام و زوم لایف خواندین حتما با سایت های مرجع پزشکی مثل انجمن جراحان پلاستیک امریکا یا سایت nhs.uk و سایر سایت های رسمی تطبیق بدین و مطمئن شوید که این مطالب صحت دارند .

ضمنا پزشکانی که در این سایت ها وجود دارند سوابقشون را بررسی کنید و با مراجعه با سایت نظام پزشکی از شماره نظام پزشکی و تخصص پزشک اطلاعات لازم رو کسب کنید و مطمئن شوید پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک هستش.ضمنا هر تبلیغی در اینستا یا سایر شبکه های اجتماعی رو به خوبی بررسی کنید و گول تبلیغات و ارزونی رو نخورید!

البته خیال نکنید هر پزشک فوق تخصص هم کارش عالیه و هر جراحی ای رو بخواهید انجام بدهید و باید از طریق سازمان نظام پزشکی و پزشکی قانونی تعداد شکات احتمالی پزشک رو هم حتما بررسی کنید که بعدا مانند موارد بالایی که ذکر کردیم دچار مشکلات احتمالی نشوید.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

سایر رسانه ها