هر آنچه که باید در هنگام خرید تیغ اره نواری بدانید

کد خبر: 1237299

تیغ اره نواری باید از کیفیت مناسب برخوردار باشد. در غیر این صورت امکان آسیب به دستگاه و اپراتور آن وجود دارد.

هر آنچه که باید در هنگام خرید تیغ اره نواری بدانید

 

مقدمه:

در صنعت کیفیت قطعات مصرفی یک دستگاه به اندازه خود دستگاه مهم است. به عنوان مثال تیغ اره نواری در صورتی که از کیفیت مناسب برخوردار نباشد ممکن است هم به دستگاه و هم به فرد استفاده کننده از دستگاه آسیب برساند. خرید این نوع قطعات مصرفی باید با دقت و حساسیت بالا صورت پذیرد و از خرید اجناس بی کیفیت ممانعت به عمل آید.

 

 

تیغ اره نواری چیست و کاربرد آن در کجا می باشد؟

تیغ اره نواری متشکل از یک نوار بلند از جنس فولاد یا انواع فلزات دیگر می باشد. این نوار دارای دندانه های به هم پیوسته می باشد. این اره ها معمولا به صورت دایره ای در بازار به فروش می رسند. علت شکل دایره ای این تجهیزات قابلیت قرارگیری در بین چرخ دنده های اره برقی های صنعتی می باشد. 

تیغ اره نواری با توجه به جنس خود برای برش چوب و یا فلز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

انواع تیغه

 

 

مشخصات تیغ اره نواری مناسب:

یک تیغ اره نواری با کیفیت دارای ویژگی های زیر می باشد:

  1. این نوع اره ها باید دارای عرض استاندارد باشند. همانطور که اشاره شد این اره ها در اره برقی های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد در صورتی عرض آنها استاندارد نباشد قابلیت استفاده در این دستگاه ها را نخواهند داشت. این عرض استاندارند در محدوده 6 الی 120 میلیمتر می باشد.

  2. تیغ اره نواری بایستی دارای ضخامت استاندارد نیز باشد. اهمیت این مورد در گزینه قبلی ذکر شده است. ضخامت استاندارد این اره ها معمولا مابین 0.65 تا 1.6 میلیمتر می باشد.

  3. دندانه های اره های نواری: این مورد از ویژگی های تیغ اره نواری خود به چند قسمت تقسیم می شود که در این بخش به صورت اجمالی به آن اشاره خواهیم کرد:

ارتفاع دندانه تیغه: تیغ اره نواری هرچه دارای تیغه با ارتفاع بیشتری باشد قسمت بیشتری از متریال در حال برش برداشته می شود. به اصطلاح براده بیشتری تراش داده می شود.

زاویه دندانه تیغه: این ویژگی تیغه که به اصطلاح به آن زاویه حمله گفته می شود هرچه بیشتر باشد نفوذ تیغه افزایش می یابد. البته این نفوذ بیشتر، ریسک شکستن اره را افزایش می دهد.

گام دندانه ها: هرچه گام دندانه تیغ اره نواری کوچکتر باشد برش در سطح مقطع کوچکتر و هرچه این گام بزرگتر باشد سطح مقطع برش بزرگتر خواهد بود. البته در این خصوص قابل ذکر است که اره های مخصوصی هم وجود دارد که دارای تیغه هایی با گام های متفاوت می باشند.

مقاومت دندانه ها: در تیغ اره نواری هرچه تکیه گاه تیغه دندانه ها بیشتر و قوی تر باشد احتمال شکستن این دندانه ها کمتر خواهد بود.

 

دستگاه برش صنعتی

 

انواع تیغ اره نواری:

در این بخش به تقسیم بندی تیغ اره نواری بر اساس متریال ساخت اشاره می کنیم:

  1. تیغ اره نواری از جنس بی متال: این نوع از اره ها از ترکیب و جوش دادن دو نوع متریال متفاوت تولید می شود. معمولا در این اره ها جنس بدنه از فولاد فنر و جنس دندانه ها از HSS می باشد.

  2. اره با جنس کارباید: در این نوع اره ها بدنه دارای کمی فولاد و کروم و دندانه ها از جنس فولاد فنر بسیار مقاوم می باشد.

  3. تیغ اره نواری از جنس کربن استیل: این نوع از اره ها به طور کامل از کروم ساخته شده است. در این نوع از اره ها دندانه ها به طور کامل مقاوم سازی شده اند. این مدل از اره ها بسیار مقاوم می باشند.

 

 

بهترین نوع تیغ اره نواری را از کجا تهیه کنیم؟

با توجه به حساسیت محل استفاده تیغ اره نواری و لزوم خرید از یک مرکز معتبر با کیفیت بالا پیشنهاد ما به شما گروه صنعتی پارس خورشید می باشد. با نگاهی اجمالی به روزمه و شرکت های همکار این موسسه مطمئن خواهید شد که از مرکزی خرید می نمایید که بهترین تجهیزات صنعتی را دارد.

 

چرا گروه صنعتی پارس خورشید:

این شرکت علاوه بر  اینکه در زمینه پخش و فروش تیغ اره نواری فعالیت می نماید بسیاری از اقلام صنعتی و ملزومات کارخانجات نیز در آن موجود می باشد. از جمله این محصولات می توان به اسید استئاریک و جک هیدرولیکی نیز اشاره کرد. در ادامه به ویژگی های منحصر بفرد این گروه صنعتی اشاره خواهیم کرد.

 

وجه تمایز گروه صنعتی پارس خورشید در خصوص فروش و تامین تیغ اره نواری و سایر محصولات با دیگر فروشگاه ها:

این فروشگاه نه تنها در زمینه تیغ اره نواری بلکه در تامین قطعات و ملزومات صنایع مهمی  مانند صنایع ذوب و ریخته گری،  صنایع لاستیک سازی، صنعت برق و ملزومات آن و همچنین در زمینه ابزار آلات صنعتی و انواع بلبرینگ فعالیت دارد. 

تفاوت فعالیت این شرکت با سایر مراکز در این مورد می باشد که تمامی ملزومات صنایع مذکور از بهترین برند ها و با کیفیت بسیار بالا می باشد. این شرکت سعی کرده با حذف واسطه ها مستقیم ترین راه را برای ارائه محصولات به مشتریان گرامی فراهم نماید.

این شرکت با قرار دادن تیغ اره نواری و تمامی محصولات موجود در سایت خود راحت ترین روش خرید را برای مشتریان خود فراهم آورده است. 

با توجه به شرایط اقتصادی کشور و موانعی که برای تولیدکنندگان و فعالان صنایع وجود دارد خرید ملزوماتی  مانند تیغ اره نواری اگر به درستی صورت نگیرد باعث ایجاد مشکلات فراوان خواهد شد. 

یک قطعه بی کیفیت باعث خرابی دستگاه و تعطیلی خط تولید و در نهایت افت تولید یک واحد تولیدی خواهد شد.

همچنین قطعه ای مانند تیغ اره نواری از لحاظ قوانین HSE باید کاملا با کیفیت و ایمن باشد در غیر این صورت ممکن است برای اپراتور دستگاه و فرد تولید کننده هم خطر ایجاد نماید.

 

 در انتها:

در خرید تجهیزاتی مانند تیغ اره نواری، اسید استئاریک و جک هیدرولیک و کائوچو طبیعی از این موسسه شک نکنید. شما قبل از خرید می توانید از مشاوره و راهنمایی  رایگان پشتیبانان این مجموعهکه در سایت این شرکت قرار داده شده است بهره مند شوید. مطمئن باشید که با خرید از این شرکت مشتری دائم آن خواهید شد. این شرکت به روز ترین تکنولوژی ها و جدیدترین تجهیزات را با بالاترین کیفیت به مشتریان خود ارائه می دهد. با خرید از این شرکت مطمئن خواهید بود که جدیدترین فناوری را با مناسبترین قیمت و بالاترین کیفیت خریداری کرده اید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها