میدانید آب معدنی چگونه ساخته می شود؟

کد خبر: 1239521

آب معدنی چیست؟ آب معدنی نسبت به آب معمولی از نظر مواد معدنی و نوع مواد معدنی و درجه حرارت متفاوت و غنی تر است.

میدانید آب معدنی چگونه ساخته می شود؟

 

آب معدنی حاوی چه ترکیباتی است؟ در داخل آب معدنی ترکیباتی مانند نمک ‌های ید، ترکیبات آرسنیک، ترکیبات گوگرددار، مواد رادیواکتیو و… وجود دارد که در آب معمولی نیست.

انواع چشمه های آب معدنی

آب چشمه ‌ها حاوی نمک ‌هایی است که در موقع عبور آب از سطح زمین در آن حل می شود. مقدار این نمک ‌ها در آب معدنی به‌ مراتب زیادتر است

از آنجایی که آب های معدنی ممکن است از چشمه های مختلفی به دست بیاید پس، ترکیبات آب‌ های معدنی هم با یکدیگر تفاوت دارد.

انواع آب معدنی بسته به سرچشمه خود می تواند با دیگری فرق داشته باشد. سرچشمه آب معدنی دو نوع هستند :

سرچشمه های عمقی آب معدنی

این سرچشمه ها در عمیق ترین سطح زمین می جوشند و برای به دست آوردن آب معدنی از اعماق زمین به بیرون آن ها را بهره‌برداری می کنند. این سرچشمه ها درون کوه های آتشفشانی جاری و بسیار کم و منحصر به فرد هستند

سرچشمه های سطحی آب معدنی

این سرچشمه ها معمولا در عمق کمی از زمین می جوشند. سرچشمه هاس سطحی خودشان به دو دسته تقسیم می شوند:

. سر چشمه هایی که از سفره های آب زیرزمینی به وجود می آیند و سرچشمه هایی که از آب برف و باران و در سطح زمین ایجاد می شوند

مراحل پر کردن آب معدنی از چشمه ها به چه صورت است؟

برای پر کردن آب معدنی بایستی یک سالم سازی اولیه انجام شود. این کار در خط پرکن انجام می شود. در ادامه مراحل تولید آب مدنی را از انتقال آب گرفته یا پرکن توسط دستگاه پرکن آب معدنی را با هم بررسی می کنیم.

اولین مرحله: انتقال آب از منابع آب

در این مرحله آب از منابع طبیعی به صورت بهداشتی به منابع ذخیره زیر زمینی انتقال داده می شود. سپس مواد خارجی سخت و ته‌نشین شده و آلودگی های اضافه را از آب جدا می کنند.

مرحله دوم: فیلتراسیون آب

فیلتراسیون مهم ترین مرحله در تصفیه آب معدنی به شمار می رود. برای حذف آلاینده های معلق و شناور آب را از فیلترهای مخصوص عبور می دهند.

این فیلترها طوری طراحی شده اند که آب با فشار تعیین شده از یک بستر شنی با اندازه های متفاوت عبور می کند و مواد معلق داخل آن جدا می شود. بعد از این مرحله آب معدنی دیگر بو و رنگ غیر طبیعی ندارد.

فیلتراسیون آب

مرحله سوم: استریلیزاسیون آب

الزامی ترین بخش در تولید آب معدنی مرحله استریلیزاسیون آب محسوب می شود. برای از بین بردن هر گونه میکروب و آلودگی داخل آب از سیستم  uv  استفاده می کنند. در مرحله استریلزاسیون آب با دبی و فشار معینی از نور uv عبور داده می شود تا در طی زمان مشخص هر گونه آلودگی میکروب از بین برود. در این مرحله آب کاملا پاک و استریل و آماده پر کردن می شود.

مرحله آخر: پر کردن و لیبل زنی بطری آب معدنی

بعد از این مرحله آب وارد مرحله پرکردن و لیبل زنی می شود. بسته به سایز آب معدنی قابل شرب و گالن آب در ظرف های مختلف از جمله گالن آب 5 لیتری پر می شود. لیبل زن یک نوع پرینتر صنعتی است که با حرارتی که از هد حرارتی دستگاه دریافت می کند، کار چاپ روی بطری آب معدنی را انجام می دهد. این لیبل آب معدنی می تواند شامل اطلاعاتی مانند اسم محصول، اسم کارخانه، برند، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، بارکد محصول و اطلاعات دیگر باشد. در مرحله لیبل زنی این اطلاعات روی بطری های آب معدنی حک می شود.

دستگاه پرکن آب معدنی چگونه کار می کند؟

در کارخانه ها انواع مختلفی از  دستگاه پرکن آب معدنی با ظرفیت های مختلف برای تولید آب معدنی استفاده می شود. برای خرید دستگاه پرکن آب معدنی می توانید شرکت دانش بنیان برزین صنعت بهترین انتخاب برای شماست

در صنایع بسته بندی دستگاه پرکن آب معدنی به صورت کاملا اتوماتیک بطری ها را بارگیری می کند. سپس بطری ها روی نوار نقاله به سمت خط کامل بسته بندی آب معدنی هدایت می شوند. دستگاه پرکن آب معدنی تمام اتوماتیک برزین صنعت به فرایند تولید سرعت می بخشد و از هدررفت انرژی و هزینه های دیگر جلوگیری خواهد کرد.

دستگاه پرکن اب معدنی

بطری pet در خط تولید آب معدنی چه نقشی دارد؟

بطری های پت بر اساس استانداردهای لازم تولید شده اند و هیچ گونه مواد لعابی مضر ندارند و برای پرکردن آب معدنی به کار برده می شوند. این پت ها با شرایط مختلف سازگاری دارند و از هر جهت برای استفاه در تولید آب معدنی مهم هستند.

دستگاه باد کن پت در تولید آب معدنی چه نقشی دارد؟

باد کن پت طی چند مرحله پت را به بطری تبدیل می کند. در اولین مرحله پت قالب گیری می شود و توسط دستگاه تزریق پلاستیک به یک بطری با سایز کوچکتر تبدیل می شود که به آن پریفورم می گویند. این پریفورم ها توسط دستگاه بادکن پت مورد دمش قرار می گیرند و به شکل بطری با سایز موردنظر در می آیند.

برای راه‌اندازی خط تولید آب معدنی به تجهیزاتی مانند دستگاه بادکن پت و دستگاه پرکن آب معدنی نیاز خواهید داشت. با خرید هر کدام از دستگاه های تولید آب معدنی می توانید یک خط تولید آب معدنی راه‌اندازی کنید و به سودآوری برسید.

 دستگاه باد کن پت

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها