آیا فیستول مقعدی غیرقابل‌درمان است؟

کد خبر: 1242702

برای بسیاری از مبتلایان به بیماری فیستول مقعدی ممکن است این سؤال پیش بیاید که آیا فیستول مقعدی غیرقابل‌درمان است؟ یا درمان خاصی دارد؟ برای راحت شدن خیال شما باید در ابتدا بگوییم که فیستول مقعدی درمان دارد و درمان قطعی آن لیزردرمانی فیستول مقعدی است. نکته مهم اما این است که بیمار پیش از درمان، با بیماری و روش‌های درمان مناسب آن، آشنا شود و سپس برای درمانی خاص تصمیم بگیرد.

آیا فیستول مقعدی غیرقابل‌درمان است؟

 

 

 

فیستول که به اتصال غیرطبیعی دو عضو بدن با یک مجرا به یکدیگر گفته می‌شود؛ ممکن است در قسمت‌های مختلف بدن ایجاد شود و باعث مشکلاتی برای شخص گردد. زمانی که این اتصال بین دو عضو بدن مانند راست‌روده و مقعد ایجاد شود به آن فیستول مقعدی می‌گویند. از جمله دلایل ایجاد فیستول مقعدی، عدم درمان آبسه‌های مقعدی می‌باشد. زمانی که این آبسه‌ها به شکل مداوم با چرک و عفونت پر شوند و کاری برای درمانشان صورت نگیرد به‌مرور به اندام‌های دیگر نفوذ می‌کنند و باعث ایجاد فیستول می‌شوند. فیستول مقعدی یک بیماری غیرقابل‌درمان نیست و با روش‌های مختلفی پزشکان به درمان آن می‌پردازند که از آن جمله می‌توان به روش‌های زیر اشاره کرد:

  • فیستولوتومی
  • فلپ آدوانسمنت
  • پلاگین بیولوژیکی
  • استن

این روش‌ها اگرچه از جمله روش‌های درمان فیستول مقعدی محسوب می‌شوند؛ اما امروزه به دلیل داشتن عوارض و یا بازگشت بیماری، چندان توسط پزشکان حاذق و مجرب فیستول پیشنهاد نمی‌شوند. امروزه لیزردرمانی فیستول مقعدی از جمله روش‌های بسیار موردتوجه برای درمان فیستول مقعدی است که توسط پزشکان بسیار مجربی همچون دکتر بابک ثابت متخصص جراحی فیستول و کیست مویی، توصیه و انجام می‌شود.

درمان فیستول مقعدی با لیزر

 

بسیار مهم است که با توجه به تنوع روش‌های درمان فیستول با یک پزشک متخصص مشورت شود تا کم عارضه ترین و مؤثرترین روش درمانی انتخاب گردد. بسیاری مواقع بیماران با انتخاب یک روش نامناسب درمانی و همچنین مشورت با پزشک کم‌تجربه دچار بازگشت بیماری و عفونت‌های پی‌درپی می‌شوند و به همین دلیل این باور غلط در میان بسیاری از افراد شکل‌ گرفته است که بیماری فیستول مقعدی غیرقابل‌درمان است. درصورتی‌که با یک روش درست و با استفاده از تجربیات یک پزشک متخصص، این بیماری می‌تواند برای همیشه درمان شود.

لیزردرمانی فیستول مقعدی، روش مؤثر برای درمان قطعی این بیماری

یکی از دغدغه‌های بسیار مهم بیماران این است که برای همیشه بیماری فیستول مقعدی خود را درمان کنند و این بیماری دوباره باز نگردد. برای رسیدن به چنین نتیجه‌ای بسیار مهم است که بیماری به‌درستی تشخیص داده شود و سپس درمان مناسبی برای آن انتخاب گردد.

زمانی که بیمار برای درمان فیستول مقعدی می‌خواهد اقدام کند در ابتدا باید به یک جراح متخصص درمان بیماری‌های نشیمن‌گاهی، مراجعه کند. پس از این مراجعه و بررسی بالینی، پزشک با استفاده از کونولوسکوپی، فیستولوگرافی، سیگموئیدوسکوپی و سونوگرافی نوع و محل دقیق فیستول را تعیین می‌کند و پس از آن روش درمانی مؤثر را به بیمار پیشنهاد می‌دهد.

لیزردرمانی فیستول مقعدی تنها روش مؤثر و قطعی برای درمان فیستول مقعدی است. این روش ممکن است با دستگاه‌های مختلفی توسط پزشکان انجام شود که یکی از این دستگاه‌ها «لیزر دایود» است. این لیزر که توسط پزشکان مجربی همچون دکتر بابک ثابت متخصص جراحی فیستول و کیست مویی انجام می‌شود، می‌تواند بیماری فیستول را به شکل قطعی درمان کند و بیمار لازم نیست نگران مشکلاتی همچون عفونت مجدد و عود مجدد فیستول باشد.

این روش با بیهوشی کوتاه‌مدت ظرف ۴۵ دقیقه درمان می‌شود و برای انجام آن نیاز به بستری‌شدن در بیمارستان و طی‌کردن دوران نقاهت خاصی نیست. لیزردرمانی فیستول مقعدی روشی بسیار مناسب برای افرادی است که به دلیل مشغله بالا امکان وقت‌گذاشتن برای جراحی فیستول و مراقبت‌های پس از آن را ندارند. دوران نقاهت جراحی فیستول نسبتاً طولانی است و بیمار باید پانسمان فیستول خود را هر روز تعویض کند و موارد مختلفی را رعایت نماید؛ در صورتیکه لیزر فیستول نه‌تنها مشکلات موارد ذکر شده را ندارد؛ بلکه امکان بازگشت بیماری پس از آن به حداقل می‌رسد. 

 

دکتر ثابت متخصص بیماری‌های نشیمنگاهی

چرا مراجعه به بهترین متخصص جراحی فیستول و کیست مویی اهمیت دارد؟

امروزه پزشکان بسیاری به درمان بیماری فیستول مقعدی و کیست مویی می‌پردازند. زمانی که بیمار بخواهد برای درمان خود اقدام کند و در اینترنت به جستجوی یک متخصص فیستول یا کیست مویی بپردازد نام تعداد زیادی از پزشکان این حوزه در برابرش قرار می‌گیرد؛ اما اینکه کدام یک از این پزشکان می‌توانند بیماری فیستول را درمان کنند بسیار حائز اهمیت است.

بهترین متخصص جراحی فیستول و کیست مویی ویژگی‌های خاصی دارد. در درجه اول این پزشک باید تخصص لازم را برای تشخیص و درمان بیماری فیستول و کیست مویی در اختیار داشته باشد. در درجه دوم تجربه پزشک اهمیت دارد. بدون داشتن تجربه لازم، پزشک با چالش‌های این بیماری‌ها آشنا نیست و حتی در صورت درمان بیماری امکان بازگشت بیماری همچنان وجود خواهد داشت. همچنین باید در نظر داشت که انجام روش‌های درمانی همچون لیزر فیستول و یا کیست مویی باید در محیطی با امکانات بالا انجام شود تا خطر عفونت و موارد دیگر به حداقل برسد. در اختیار داشتن یک مطب مجهز یا یک کلینیک با پرسنلی مجرب نیز بسیار اهمیت دارد تا درمان بیماری فیستول یا کیست مویی به‌درستی صورت گیرد.

 یکی از پزشکان بسیار مطرح در حوزه درمان فیستول و کیست مویی دکتر بابک ثابت متخصص جراحی فیستول و کیست مویی است که با تخصص و تجربه موردنیاز برای درمان این بیماری، می‌تواند بیماری فیستول و کیست مویی را با تجهیزات مجهز درمان کند و به‌گونه‌ای این کار را انجام دهد که بیمار با کمترین عوارض بتواند به زندگی روزمره خود بازگردد.

 درمان ارائه شده توسط دکتر بابک ثابت یک درمان تضمین شده است و بسیار مناسب کسانی است که نسبت به درمان قطعی بیماری خود شک دارند. لیزردرمانی فیستول مقعدی توسط دکتر بابک ثابت متخصص جراحی فیستول و کیست مویی، از جمله روش‌های قطعی درمان این بیماری‌ها است و خیال بیمار را برای همیشه از ابتلا دوباره به این بیماری‌ها آسوده می‌کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها