تعمیر مبل راحتی و استیل در تهران + معرفی بهترین شرکت ها 1402

کد خبر: 1242844

 

 

شرکت‌ها و کارگاه‌های معتبری در زمینه تعمیرات مبل در تهران وجود دارند که انواع خدمات مانند رویه کوبی، تعویض پارچه مبل، تعویض رنگ مبل و… آماده خدمت رسانی به مردم و مشتریان خود می‌باشند. مبلمان به عنوان یک جزء اساسی در منزل و محل کار و با نقش بسیاری که در زیبایی فضا دارد از ارزش و قیمت بالایی نیز برخوردار می‌باشد. همه افراد به دلایل مختلف مانند تغییر مکان، تغییر چیدمان، آسییب‌های وارد شده، فرسودگی و… تصمیم به تعویض مبلمان خود داشته باشند. اما امروزه مشکل صرف هزینه‌های بسیار برای خرید مبلمان قابل حل می‌باشد. شما می‌توانید با هزینه های بسیار کمتر، مبلمان خود را با انجام تعمیرات، به راحتی به مبلمان جدید و با ظاهر دلخواه تغییر دهید.

 

حال برای تمام افرادی که قصد انجام تعمیرات مبل خود را دارند، سوال مهمی پیش می‌آید و آن هم چگونگی شناخت و پیدا کردن بهترین شرکت و کارگاه برای تعمیر مبلمان می باشد. با وجود شرکت و کارگاه‌هایی که در زمینه تعمیرات مبل در تمام شهرها و مخصوصا تهران وجود دارد، برخی از کارگاه‌های متخصص و شرکت‌های معتبری در پایتخت کشور یعنی تهران وجود دارند که از محبوبیت و اعتبار بالاتری نیز برخوردار هستند و بسیاری از افراد قصد مراجعه به این شرکت‌ها را دارند.

همه چیز درباره تعمیر مبل راحتی

مبلمان راحتی به دلیل محبوبیت در انواع مبلمان و استفاده مداوم، پس از گذشت زمان و خرابی، نیازمند تعمیرات هستند. به طور کلی تعمیر مبل راحتی پس از گذشت چند سال برای مبلمان ضرورت پیدا میکند و نمی‌توان این موضوع را نادیده گرفت. چرا که ظاهر فرسوده و آسیب دیده مبلمان دکوراسیون منزل و یا محل کار را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

زمانی که از مبلمان به صورت مکرر استفاده شود، نشیمن گاه و یا پشتی مبلمان دچار آسیب دیدگی و فرورفتگی خواهند شد. در این صورت ظاهر مبلمان نامناسب، و همچنین باعث از دست دادن کیفیت اولیه و در نتیجه احساس ناراحتی هنگام استفاده کردن از مبلمان می شود.

در زمانی که مبلمانتان را به دست کارگاه و شرکت های متخصص برای تعمیر می‌سپارید، استادکاران و افراد با تجربه با بررسی مبلمان شما متوجه خواهند شد، که کدام بخش از مبل دچار آسیب و یا شکستگی شده است و چه نوع خدماتی را برای مبلمان شما در نظر بگیرند. شما میتونید برای تعمیر مبل راحتی به سایت moblekosar.com مراجعه کنید و از خدمات حرفه ای این مجموعه بهره مند شوید.

در زمانی که مبل دچار فرورفتگی باشد، به تعویض و تعمیر فوم و اسفنج‌های مبل می‌پردازند. اما گاهی ممکن است علاوه بر آسیب به فوم‌ها، چوب مبل و یا اسکلت مبل دچار شکستگی شده باشد. در این صورت به تقویت کلاف و ترمیم شکستگی‌ها نیز رسیدگی خواهند کرد.

همه چیز درباره تعمیر مبل راحتی

تعمیر مبل چرم در منزل و کارگاه

سوالات مختلف بسیاری برای تعمیر مبل چرم برای افرادی که از این نوع مبلمان استفاده می‌کنند پیش خواهد آمد. برای مثال، آیا چرم مبل پوسته پوسته شده قابل ترمیم است؟ آیا ترک مبلمان را می‌توان برطرف کرد؟ آیا تعویض چرم مبل آسیب دیده امکان‌پذیر است؟

بسیاری از افراد خاص پسند مبلمان چرم را به دلیل ظاهر شیک و لوکسی که دارند برای منزل و یا محل کار خود انتخاب و خریداری میکنند. بسیار مهم است در هنگام خرید مبل چرم از توجه کافی را داشته باشید و مبلمانی که از چرم با کیفیت ساخته شده اند را خریداری نمایید. چرا که چرم های بی کیفیت در مدت زمان بسیار کوتاهی دچار پوسیدگی خواهند شد.

توجه داشته باشید که در طول استفاده از مبلمان چرم، باید از روش‌های نگهداری و اصول آن مطلع باشید تا دوام چرم افزایش پیدا کند. ترک خوردگی و پارگی‌ های چرم را نمی‌توان به طور کامل از بین برد اما می‌توان با تعمیر و ترمیم چرم وضعیت آسیب دیدگی‌ها را بهبود بخشید. برای پیشگیری از آسیب دیدگی‌های چرم توصیه می‌کنیم به موارد زیر عمل کنید تا با ترک و آسیب دیدگی مبل چرمی خود مواجه نشوید:

 • دور بودن مبل‌های چرم از تابش نور خورشید
 • فاصله مناسب مبل چرم با  وسایل حرارتی مانند شوفاژ و بخاری
 • قرار ندادن مبل های چرم در مکان های خشک
 • استفاده مدام از نرم کننده و واکس‌های مخصوص چرم برای حفظ رطوبت و آبرسانی

ترمیم ترک مبل چرم در منزل

برای از بین بردن ترک‌های کم عمق به روش زیر عمل کنید: 

 • در مرحله اول ابتدا مبل چرم را تمیز کنید: با استفاده از یک پارچه نرم و یا یک حوله، مقداری مایع صابون را که مطمئن هستید به چرم آسیبی وارد نمی‌کند به قسمت‌های آسیب دیده بکشید و آن را تمیز کنید.
 • در مرحله دوم از نرم کننده‌های مخصوص چرم استفاده کنید: نرم کننده را بر روی ترک‌ها بمالید این کار را می‌توانید با استفاده از یک اسفنج یا پشت قاشق انجام دهید تا زمانی که سطح چرم هموار شود. 
 • در مرحله سوم در صورت نیاز تکرار کنید: در زمانی که وضعیت ترک‌ها به نظرتان بهبود نیافته می‌توانید دوباره این مراحل را تکرار نمایید اما توجه داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از باکس باعث ظاهری مومی و لغزنده می‌شود.

تعمیر و ترمیم ترک‌های عمیق مبل چرم 

هنگامی که ترک مبلمان شما عمیق‌تر باشد، استفاده از نرم کننده‌ها نتیجه بخش نخواهد بود. زیرا به راحتی جذب ترک‌ها خواهد شد.  در روش اول می‌توانید از فیلر چرم یا همان پر کننده چرم استفاده کنید. ابتدا باید چرم مبل را همانطور که پیش تر گفته شد تمیز کنید. سپس صبر کنید تا چرم خشک شود. در این مرحله باید به صاف کردن ترک‌ها بپردازید. با استفاده از سمباده نرم میتوانید این کار را به راحتی انجام دهید. هر وقت احساس کردید که سطح صاف شده است میتوانید با استفاده از یک پارچه، گرد و غبارهای ایجاد شده را تمیز کنید.

آخرین مرحله، مرحله فیلر زدن است.فیلر را می‌توانید با استفاده از یک کاردک داخل ترک‌ها قرار دهید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که ترک‌ها از بین بروند. همچنین می‌توانید از رنگ چرم نیز برای ترمیم و تعمیر پوسیدگی چرم‌ها استفاده کنید.

رویه کوبی و تعویض پارچه مبل 

رویه کوبی و تعویض پارچه مبل 

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که برای تمامی مبلمان پیش می‌آید رنگ پریدگی یا کهنه شدن پارچه رویه آن است. دلیل اینکه پارچه مبل دچار رنگ پریدگی و آسیب دیدگی می‌شود این است که این بخش از مبلمان تماس بسیار بیشتری با محیط اطراف دارد و به همین دلیل در معرض کثیفی و خراب شدن می‌باشد. این امر باعث می‌شود شما به دنبال رویه کوبی و تعویض پارچه مبل باشید. 

با تعویض پارچه رویه می‌توانید مبلمان قدیمی شده خود را به مبلمانی نو و جدید تبدیل کنید و از ظاهر زیبای آن لذت ببرید. برای تعویض پارچه و روی کوبی مبل، باید به افراد ماهر و استاد کاران با تجربه مراجعه نمایید و از آنها کمک بخواهید. زیرا روی کوبی مبل از حساسیت بالایی برخوردار است. اگر در هنگام تعمیر، اشتباهی رخ دهد مانند درست نزدن پارچه به اجزای داخلی، ضربه به کلاف و اسفنج، کشش زیاد، کشش کم پارچه، و… پس از مدت کوتاهی مجدداً نیازمند تعمیر و رویه کوبی خواهید بود که باعث ضررهای مالی به شما می‌شود. 

پس برای انجام این تعمیرات باید به دنبال معتبرترین شرکت‌ها و متخصص‌ترین کارگاه‌ها باشید تا در مجموعه مبل کوثر moblekosar.com، رویه کوبی مبل و تعویض پارچه مبلمان شما با بهترین کیفیت و مرغوب‌ترین مواد لازم صورت بگیرد. همچنین از دیگر نکاتی که در هنگام تعویض پارچه مبلمان خود باید به آن توجه کنید پارچه مورد نظر و میزان کیفیت آن است. پارچه‌های متفاوتی مانند چرم، مخمل، کتان و.. در کیفیت و قیمت‌های مختلف در بازار وجود دارد که شما مطابق بودجه سلیقه خود می‌توانید آنها را خریداری کنید. 

بهترین مرکز تعمیر مبل در تهران 

۵ مرکز تعمیر مبل در تهران 

همانطور که از میزان اهمیت و حساسیت تعمیرات مبل آگاه هستید، هنگامی که قصد تعمیر مبلمان خود را دارید باید به دنبال بهترین شرکت‌ها و کارگاه‌های متخصص که از اعتبار کافی برخوردار هستند باشید تا تعمیر مبلمان شما با بهترین کیفیت و توسط بهترین استادکاران صورت بگیرد.

برای شناخت و تصمیم گیری بهتر شما، در این بخش چند نمونه از مراکز تعمیر مبل در تهران را برای شما نام برده‌ایم تا شناخت دقیق‌تری نسبت به تعمیرگاه‌ها داشته باشید.

 • مجموعه مبلمان کوثر
 • شریف مبل
 • تعمر مبل غرب
 • مبل ایران در شمال تهران
 • تعمیرات مبل امیریان

با وجود قیمت‌های نجومی در بازار می‌توانید از طریق راه‌های به صرفه‌تر و مناسب مبلمان خود را نوسازی کنید و از آن لذت ببرید. شما می‌توانید با انجام خدمات متفاوت در تعمیرات مبل مانند رویه کوبی، تقویت کلاف، رنگ کاری مبلمان استیل، تعمیر شکستگی چوب و پایه ها، تعویض فوم و اسفنج نشیمنگاه و… با توجه به نیاز و فرسودگی مبلمانتان مبلمان قدیمی و فرسوده را به مبلمانی جدید و با کیفیت تبدیل کنید.

 

 

۷

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها