روش های عایق بندی پنجره و درب در زمستان

کد خبر: 1243736

از مهم‌ترین دلایلی که در زمستان شما را به مشترک پرمصرف تبدیل کرده و مجبور می‌شوید مبلغ زیادی را برای قبض گاز بپردازید، خروج هوای گرم اتاق و در نتیجه افزایش شعله بخاری یا درجه شوفاژ است. در این میان روش‌های عایق‌بندی پنجره و درب در زمستان تا حدزیادی می‌تواند از هدررفت انرژی جلوگیری کند. برای آشنایی بیشتر بااین روش‌ها کافیست تاپایان مقاله همراه باشید.

روش های عایق بندی پنجره و درب در زمستان

 

 استفاده از درب و پنجره دوجداره؛ بهترین عایق برای زمستان

 

 بدون شک می‌دانید که هوا بهترین عایق دما است. به همین دلیل نصب پنجره دوجداره می‌تواند بهترین روش برای جلوگیری از هدررفت انرژی باشد. معمولا در ساختمان‌های جدید، در همان مراحل ابتدایی پنجره‌های دوجداره نصب می‌شود اما اگر در خانه‌های قدیمی ساکن هستید، با جایگزینی این مدل زمستانی گرم را تجربه خواهید کرد.

بیشتر بخوانید» در فصول سرد سال به منظور عایق بندی درب‌های تراس و ... می‌توانید از انواع پرده مغناطیسی استفاده کنید. به منظور مشاهده لیست قیمت و سایزهای مختلف این کالا به صفحه خرید پرده پلاستیک آهنربایی سربزنید.

استفاده از پلاستیک، ارزانترین روش عایق سازی

نصب پلاستیک در جلوی پنجره‌ها و درب ورودی از جمله روش‌های قدیمی عایق کردن پنجره و در به‌حساب می‌آید. به‌همین خاطر پلاستیک‌های شفاف را در قسمت داخلی به چهارچوب پنجره می‌چسبانند. درصورتی که حفظ زیبایی خانه برای‌تان اهمیت بسیاری دارد، می‌توانید از روکش‌های پنجره استفاده کرده تا مشکلی هم در باز و بسته کردن درب نداشته‌باشید.

برای عایق بندی اتاق در زمستان، دریچه های کولر را فراموش نکنید

در زمستان حدود 25 درصد از انرژی گرمایشی ساختمان از طریق دریچه‌های کولرآبی از خانه خارج می‌شود؛ بنابراین بستن دریچه‌ها و چسباندن پلاستیک روی دریچه، برای حفظ دما و صرفه‌جویی در مصرف انرژی بسیار تاثیرگذار خواهدبود.

 نصب پرده های ضخیم، هوای خانه را در زمستان گرم نگه می دارد

از دیگر راه‌های کاربردی برای جلوگیری از ورود سرما به اتاق، نصب پرده‌های ضخیم است. شاید استفاده از این پرده‌ها مانع از ورود نور به فضا خانه و در نتیجه تاریک‌تر شدن آن شود. در این صورت به کمک دستگیره‌ها پرده‌ها را کنار بزنید تا نور طبیعی را به خانه بیاورید. بهترین جنس پرده برای زمستان مخمل و لینن هستند که ظاهری لوکس و شکیل را هم به خانه می‌دهند.

استفاده از درزگیر عایقی مناسب برای زمستان

استفاده از درزگیر عایقی مناسب برای زمستان

نصب پنجره دوجداره و نصب پرده‌های ضخیم تا جایی می‌تواند از ورود هوای سرد جلوگیری کند. این درحالی است که شما در درب و پنجره خود را فراموش کرده‌اید. بااستفاده از درزگیرهای مناسب تا حد زیادی از اتلاف انرژی و نفوذ هوای سرد به داخل جلوگیری خواهید کرد.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با راه کارهایی برای کاهش دما خانه روی لینک داده شده کلیک کنید.

در زمستان رگلاژ پنجره ها را از یاد نبرید

رگلاژ پنجره‌ها در زمستان تا حد زیادی تاثیر عایق‌بندی را افزایش داده و مانع از تبادل هوای گرم داخل با سوز و سرمای بیرون خواهدشد. گاهی ممکن است استفاده از یراق و لولای نامناسب و سهل انگاری در زمان رگلاژ کردن پنجره‌های دوجداره، هوای سرد حتی زمان بسته بودن در و پنجره وارد خانه می‌شود.

حرف آخر...

انتخاب ‌روش‎های مناسب برای عایق‌بندی پنجره و درب در زمستان، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا نگرانی بابت هدررفت هوای گرم و حتی ورود صدا به فضای داخل ساختمان نداشته‌باشید. شما از چه روشی برای عایق بندی استفاده می‌کنید؟ لطفا داخل قسمت نظرات برای ما و سایرین به اشتراک بگذارید.

منبع مقاله: فروشگاه نوین پلاست

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها