دستگیری ۳ برادر داعشی

کد خبر: 1050555

مقامات امنیتی آلمان حکم دستگیری سه مظنون به اقدامات تروریستی که برادر بوده و دو نفر آز آنها در دانمارک و یک نفر در آلمان اقامت داشتند را صادر کرد.

خبرگزاری تسنیم: دادستانی شهر دسائو، مرکز ایالت زاکسن- آنهالت آلمان دستور بازداشت سه تبعه سوری در سنین 33، 36 و 40 سال را صادر کرد که برادر بودند و قصد ارتکاب حمله تروریستی را داشتند.

این خانواده سوری حداقل از سال 2005 در اروپا اقامت داشته اند. بر اساس اطلاعات خبرگزاری آلمان این خانواده به دلیل داشتن احساسات افراط گرایانه مورد توجه نهادهای امنیتی بودند، اما هرگز مدرک مشخصی دال بر تلاش برای فعالیت های تروریستی علیه آن ها یافت نشد.

حالا این سه برادر سوری متهم به آماده سازی یک اقدام تروریستی خشونت بار سخت هستند. یکی از مظنونین ترور در منطقه اوفنباخ در ایالت هسن آلمان دستگیر شد و دو مظنون دیگر در دانمارک دستگیر شدند که در این کشور مواد شیمیایی راحت تر در دسترس آن ها قرار داشت. والدین این برادرها هم در دانمارک اقامت داشتند. نهادهای امنیتی دانمارک هم در حال تحقیقات درباره این پرونده هستند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس تحقیقات اولیه افراد مظنون به ترور چندین کیلوگرم مواد شیمیایی خرید کرده بودند که برای ایجاد مواد منفجره مورد استفاده قرار می گرفت.

بعد از اینکه یکی از براداران سوری در لهستان برای هر کدام از برادرانش 5 کیلوگرم پودر آلومینیوم و گوگرد را برای تحویل به شهر دسائو در آلمان سفارش داد، اداره پلیس جنایی فدرال آلمان از اهداف این سه مظنون مطلع شد. اینکه این سه نفر قصد حملات تروریستی در کدام مناطق را داشتند هنوز مشخص نیست.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

در یک بررسی در شهر دسائوی آلمان مدارک و شواهدی دیگری دال بر اهداف این افراد برای حمله تروریستی از جمله چند کیلوگرم مواد منفجره از آن ها کشف شده است.

بر اساس اطلاعات هفته نامه اشپیگل پرچم سازمان تروریستی داعش هم در محل سکونت این افراد کشف شده است. پلیس روی موبایل یکی از مظنونین دستگیر شده پرچم داعش را کشف کرده است.

تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت