سهمیه ارزی ۴۲۰۰ تومانی وزارتخانه‌ها مشخص شد

کد خبر: 1000015

سخنگوی ستاد تنظیم بازار با تاکید بر اینکه تلاش گسترده بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز کالا‌ها خبر داد و گفت: ذخایر کالا‌های استراتژیک از وضعیت مناسبی برخوردار است.

خبرگزاری مهر: محمدرضا کلامی، سخنگوی ستاد تنظیم بازار در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: کارگروه تنظیم از ١۴ دستگاه تشکیل شده و دستگاه‌های نظارتی نیز در آن حضور دارند؛ بنابراین پایش و رصد مستمر کالا‌های مورد نیاز نیز از سوی کارگروه‌های تخصصی بررسی می‌شوند.

وی با بیان اینکه کارگروه‌های تخصصی بااحصای فرایند‌ها تبادل نظر را صورت داده و سیاست جمع بندی شده را به ستاد اصلی کارگروه تنظیم بازار ارجاع می‌دهند.

به گفته کلامی، ٢۵ قلم کالای اساسی با ارز ۴٢٠٠ وارد می‌شدند که در سال جاری سهمیه ارزی وزارتخانه‌ها نیز برای استفاده از ارز ۴٢٠٠ مشخص شده و از سوی سامانه جامع تجارت مورد نظارت قرار می‌گیرد.

کلامی با بیان اینکه کل واردات کالا‌های اساسی با دلار ۴٢٠٠ تومانی از سوی سامانه جامع تجارت رصد می‌شود، خاطرنشان کرد: انبار‌ها و شبکه فروش کالا‌های اساسی به دقت در قالب سامانه جامع تجارت رصد می‌شود، این در حالی است که عرضه کالا‌های اساسی در دوران شیوع کرونا به خوبی شکل گرفت و با تامین حداکثری کالا، نوسانات جدی نداشتیم.

وی با بیان اینکه اکنون از منظر تامین و ذخایر استراتژیک، وضعیت بسیار مناسبی داریم، گفت: اکنون از ارز صادراتی برای تامین نیاز‌های ارزی کشور بهره می‌گیریم و امیدواریم بتوانیم به خوبی تامین نیاز‌های کالایی کشور اقدام کنیم.

این خبر تکمیل می‌شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

تازه های سایت

دیگر رسانه ها