هشدار قطع برق پیش از شروع تابستان

کد خبر: 1000303

سخنگوی صنعت برق با اشاره به این که روز گذشته پیک مصرف برق مرز ۵۵ هزار مگاوات را رد کرد، گفت: اگر مصرف برق با همین روند ادامه یابد ناچار به اعمال خاموشی خواهیم شد.

هشدار قطع برق پیش از شروع تابستان

خبرگزاری تسنیم: مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: روز گذشته (24 خرداد) پیک مصرف برق به 55 هزار و 71 مگاوات رسید که نسبت به سال گذشته 1000 مگاوات افزایش نشان می دهد. این درحالی است که هفته پیش نیز پیک مصرف به عدد 53999 مگاوات رسیده بود و همان زمان نیز نسبت به افزایش نگران کننده مصرف برق هشدار داده شد.

رجبی با بیان این که تغییرات این چنین باعث بروز نگرانی هایی در میان دست اندرکاران شده است، تصریح کرد: در حالی که هنوز وارد تابستان نشده ایم، 15 استان پیک مصرف برق سال گذشته را شکسته و ارقامی بالاتر را ثبت کرده اند که باعث نگرانی است.

سخنگوی صنعت برق از اصفهان، خرسان رضوی ، شمالی و جنوبی، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و آذربایجان های غربی و شرقی، اردبیل، کرمان، زنجان، قزوین، یزد و سیستان بلو چستان به عنوان استان هایی یاد کرد که پیک مصرف برق سال گذشته را پشت سرگذاشته و با افزایش مصرف برق نسبت به سال 98 روبه شده اند.

وی در عین حال تاکید کرد: با توجه به ظرفیت های تولید برق و نیروگاه های در مدار، اگر مصرف به بیش از 58 هزار و‌ 500 هزار مگاوات افزایش یابد، با مشکلاتی در تامین برق مواجه خواهیم شد و حتی شاید ناچار به اعمال محدودیت شویم.

سخنگوی صنعت برق با بیان این که همه پرسنل این صنعت به صورت مداوم در تلاشند تا محدودیتی اعمال نشود، خاطرنشان کرد: با این حال نیروگاه های کشور توان تولید 58 هزار و‌ 500 هزار مگاوات برق را دارند و در صورتی که مصرف به بیش از این مقدار افزایش یابد، با محدودیت هایی مواجه خواهیم شد که در این شرایط برای تامین برق پایدار، بخصوص در استان‌های گرمسیر کشور، بیش از هر زمان دیگر به مدیریت مصرف برق نیازمندیم.

وی مهمترین راهکار کاهش مصرف برق را استفاده از دور کند کولرهای آبی و یا تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد 24 عنوان کرد و گفت: همچنین استفاده نکردن از وسایل پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرف‌شویی و جاروبرقی به‌طور همزمان در ساعت های اوج مصرف نیز می تواند تاثیر بسزایی در کاهش مصرف برق داشته باشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها