چه میزان سهام در بورس ۹۸ معامله شد؟

کد خبر: 1001234

طبق جزئیاتی که بانک مرکزی از بورس در سال گذشته اعلام کرده، در این مدت ۱۰۸۶ میلیارد سهم معامله شده که ۱۱۲ درصد نسبت به سال قبلش رشد داشته است. همچنین، ارزش بازار سهام در پایان سال گذشته معادل ۱۸۷۳ هزار میلیارد تومان بوده که رشد ۱۷۴ درصدی را تجربه کرده است.

خبرگزاری ایسنا: طبق آنچه بانک مرکزی درباره وضعیت بازار سرمایه و شاخص‌های آن در سال گذشته منتشر کرده، شاخص کل بورس در پایان اسفند ۹۸ معادل ۵۱۲ هزار و ۹۰۱ واحد بوده که در مقایسه با پایان سال گذشته به میزان ۱۸۷ درصد رشد داشته است.

همچنین، شاخص بازار اولیه بورس در پایان سال گذشته به ۳۶۲ هزار و ۷۳۱ واحد رسیده که نسبت به پارسال (۱۳۳ هزار و ۸۶۷ واحد) ۱۷۱ درصد رشد کرده است.

علاوه براین، شاخص بازار ثانویه بورس نیز در سال گذشته معادل یک میلیون و ۸۸ هزار و ۹۴ واحد بوده که در مقایسه با سال ۱۳۹۷ (۳۴۵ هزار و ۱۶۲ واحد) ۲۱۵ درصد رشد یافته است.

وضعیت ارزش معاملات سهام در اسفند ۹۸

طبق این گزارش، کل ارزش معاملات در پایان سال گذشته به میزان ۴۶۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است که با رشد ۲۳۲ درصدی مواجه شده است که سهم بازار اولیه از این میزان معادل ۲۴۳ هزار میلیارد تومان بوده و سهم بازار ثانویه نیز به میزان ۲۲۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

بنابراین، سهم ارزش معاملات سهام در بازارهای اولیه و ثانویه در پارسال به نسبت به سال ۱۳۹۷ به ترتیب ۱۷۴ و ۳۳۱ درصد رشد داشته است و بازار ثانویه دارای بیشترین سهم از کل ارزش معاملات سهام بوده است.

گفتنی است که کل ارزش معاملات سهام در پایان سال ۱۳۹۷ معادل ۱۴۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است.

علاوه براین، تعداد کل سهام معامله شده در بازار سرمایه در پارسال ۱۰۸۶ میلیارد سهم بوده که در مقایسه با سال ۱۳۹۷ معادل ۱۱۲ درصد رشد داشته است و سهم بازار اولیه و ثانویه بورس از این میزان سهم معامله شده در سال ۱۳۹۸ به ترتیب ۷۲۳ و ۳۶۲ میلیارد بوده است که نسبت به سال ۱۳۹۷ به ترتیب تعداد سهام معامله شده در این بازارها ۱۰۶ و ۱۲۶ درصد رشد داشته‌اند.

همچنین، طبق اعلام بانک مرکزی ارزش بازار سهام در پایان سال گذشته معادل ۱۸۷۳ هزار میلیارد تومان شده که در مقایسه با سال ۱۳۹۷ معادل ۱۷۴ درصد رشد داشته است.

گفتنی است که ارزش بازار سهام در سال ۱۳۹۷ به میزان ۶۸۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت