جهش طلا با افزایش نگرانی از قرنطینه کرونایی

کد خبر: 1001374

قیمت جهانی طلا در حالی جهش کرد که و قرنطینه دوباره آمریکا سرمایه‌گذاران را به سوی خرید سرمایه‌های امنی نظیر طلا سوق داده است.

جهش طلا با افزایش نگرانی از قرنطینه کرونایی

خبرگزاری مهر: قیمت جهانی طلا در حالی جهش کرد که نگرانی از موج دوم کرونا و قرنطینه دوباره آمریکا سرمایه‌گذاران را به سوی خرید سرمایه‌های امنی نظیر طلا سوق داده است.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، قیمت جهانی طلا در حالی جهش کرد که نگرانی از موج دوم کرونا و قرنطینه دوباره آمریکا سرمایه‌گذاران را به سوی خرید سرمایه‌های امنی نظیر طلا سوق داده است.

قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، ۱.۱ درصد جهش کرد و به ۱۷۴۰.۷۹ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم ۱.۳ درصد جهش کرد و به ۱۷۵۳ دلار رسید.

قیمت‌های طلا به بالاترین رکورد خود از سال ۲۰۱۲، که در ماه گذشته ثبت شد (۱۷۶۴.۵۵ دلار) نزدیک شده‌اند.

جفری سیکا، مؤسس «سیرکل اسکورد آلترناتیو اینوستمنت» می‌گوید: شیوع کرونا در جنوب و جنوب غربی آمریکا شدت گرفته است که این نگرانی‌هایی را در مورد احتمال قرنطینه مجدداً و توقف اقتصاد ایجاد کرده است. این نگرانی‌ها قیمت‌های طلا را بالا برده‌اند.

از سوی دیگر تحلیل‌گران گلدمن ساکس پیش‌بینی قیمت طلای خود را افزایش دادند. آنها اعلام کردند با توجه به تضعیف دلار و احتمال کاهش ارزش آن در آینده، قیمت‌های طلا از این هم بالاتر خواهد رفت. آنها همچنین می‌گویند بررسی‌های گذشته نشان می‌دهد که تقاضای سرمایه‌گذاری در طلا در مراحل اولیه ریکاوری از بحران‌ها افزایش می‌یابد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها