عرضه سنگین ۱۸۰ میلیون دلار در بازار ارز

کد خبر: 1002565

اطلاعات دریافتی خبرنگار بیانگر عرضه ۱۸۰ میلیون دلار در بازار ارز از روز سه‌شنبه تا ظهر امروز است که از این میزان ۵ میلیون دلار فروش رفته است.

عرضه سنگین ۱۸۰ میلیون دلار در بازار ارز

خبرگزاری تسنیم: بعد از ثبت رکورد‌های بالا در بازار ارز و عبور دلار از کانال ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان با ورود بازارساز به بازار قیمت‌ها تغییر جهت داد و با سیر نزولی همراه شد.

قیمت ارز از روز سه شنبه با ورود بازارساز و عرضه سنگین ارز کاهشی شده و فعالان بازار پیش بینی می‌کنند این روند قیمتی همچنان در بازار ادامه داشته باشد.

اطلاعات دریافتی خبرنگار بیانگر آن است که از روز سه شنبه تا ظهر امروز پنج‌شنبه ۱۸۰ میلیون دلار توسط بازار ساز وارد بازار شده که فقط ۵ میلیون دلار فروش رفته است.

حضور پرقدرت بازارساز و با عرضه سنگین ارز موجب شده تا ظرف ۳ روز سقوط نرخ ارز در بازار آغاز شود و بازگشت دلار از کانال ۲۰ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان شود.

صرافی‌ها و فعالان بازار پیش بینی می‌کنند عرضه‌های ارز از سوی بازار ساز در روز‌های آینده نیز ادامه داشته باشد و همین امر سبب کاهش بیشتر قیمت‌ها خواهد شد.

فعالان بازار می‌گویند: بازار به شدت ریزشی شده و فروشنده زیاد است و خریدار کم است؛ احتمالا از ابتدای هفته آینده قیمت‌ها کمتر می‌شود

تعدادی صرافی‌ها می‌گویند: هم اکنون قیمت دلار در بازار متشکل ارزی به ۱۸ هزار و ۳۵۰ تومان رسیده است که همین امر نشاندهنده ادامه سیر نزولی قیمت‌هاست.

هم اکنون قیمت دلار در بازار متشکل ارزی ۱۸ هزار و ۳۵۰ تومان، صرافی‌های بانکی ۱۸ هزار و ۸۵۰ تومان و بازار آزاد ۱۹ هزار و ۱۰۰ تومان است؛ گفتنی است قیمت‌ها در بازار ارز همچنان ریزشی است.

بیشتر بخوانید

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۹/۰۴/۰۵|بازگشت دلار در صرافی‌های بانکی به کانال ۱۸ هزار تومان

سقوط آزاد قیمت دلار در راه است؟ / عرضه‌های سنگین بدون خریدار/ بازاری‌ها: مردم فروشنده شدند

قیمت دلار کاهشی شد/ بازگشت دلار به کانال ۱۹ هزار تومان/ فروشنده‌ها زیاد شدند/ بازاری‌ها: منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها باشید

به گزارش تسنیم، در هفته‌های اخیر همزمان با نمایان شدن آثار اقتصادی شیوع کرونا و کاهش صادرات و واردات بخاطر محدودیت‌های مرزی و کاهش درآمد‌های نفتی و قطعنامه اخیر شورای حکام، بازار ارز شاهد روز‌های متلاطمی بود که در نتیجه آن قیمت دلار رکورد‌های بالای ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان را نیز ثبت کرد.

بانک مرکزی و دولت، اما معتقدند التهابات ارزی و شوک فعلی در بازار ارز موقتی است و در روز‌های آینده تمام می‌شود؛ یکی از دلایل مهم نوسانات اخیر ارزی، عدم بازگشت ارز‌های صادراتی به کشور است.

موضوعی که باعث شده تا وزارت صمت و بانک مرکزی سخت‌گیری‌هایی را برای صادرکنندگان متخلف در نظر بگیرند از ابطال کارت بازرگانی تا معرفی اسامی آن‌ها در رسانه‌ها و ...

طبق اعلام رئیس کل بانک مرکزی از ۷۲ میلیارد صادرات غیرنفتی تنها ۴۵ میلیارد ارز به کشور بازگشت و ۲۷ میلیارد دلار باید تا پایان تیر از سوی صادرکنندگان برگردد. فعالان بازار معتقدند با بازگشت ارز‌های صادراتی به کشور، قیمت ارز ریزش شدیدی را تجربه خواهد کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها