دلیل گرانی خودرو

کد خبر: 1007070

سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه افزایش شاخص کلان تولید دلیل گرانی خودرو در کشور است. گفت: بسیاری از مواد اولیه تولید خود را به‌مانند ورق و پتروشیمی تابع بورس بوده و بورس متا به ارزهای خارجی به همین دلیل بانک مرکزی تمام تلاش خود را برای کنترل شاخص‌های بورس انجام می‌دهد.

خبرگزاری فارس: حسین مدرس خیابانی امروز در حاشیه بازدید از طرح صنعتی گیلان و در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش عرضه خودرو به بازار در سال جدید اظهار کرد: در خصوص کنترل بازار خودرو، پیش‌بینی و هدف‌گذاری ما عرضه یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو به بازار است.

وی با بیان اینکه دولت در شدیدترین شرایط تحریمی به سر می‌برد، گفت: همه کشورها به این نکته اذعان دارند که کشور ایران و اقتصادش در شدیدترین شرایط تحریمی به سر می‌برند ولی بااین‌حال در سه ماه نخست سال جدید ۱۸ درصد تولید خودرو در کشور با افزایش مواجه شده است.

سرپرست وزارت صمت با اذعان به اینکه در عرضه خودرو از تمام ظرفیت خودروسازان استفاده می‌شود، تصریح کرد: با توجه به خروج دو خودروساز خارجی از کشور، خودروسازان با اتکا به ظرفیت داخلی محصولات خود را تولید کرده و هرروز وابستگی و ارزروی در کشور رو به کاهش است.

مدرس خیابانی با تأکید بر اینکه کاهش ۳۰۰ میلیون دلاری ارزبری خودروسازی از برنامه‌های دولت است، بیان کرد: باید تقاضاها در حوزه خرید خودرو را واقعی سازی کنیم زیرا عده‌ای سعی دارند از خرید خودرو با توجه به شرایط بازار به‌عنوان برند استفاده کنند.

وی با اشاره به دلایل عدم کاهش قیمت خودرو در کشور گفت: یکی از دلایل عدم کاهش خودرو در کشور افزایش شاخص کلان تولید در کشور است زیرا بسیاری از مواد اولیه تولید خودرو به‌مانند ورق پولادی و پتروشیمی تابع بورس بوده و بورس هم تابع ارزهای خارجی است به همین دلیل بانک مرکزی در تلاش است تا شاخص‌های بورس را کنترل کند‌.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت