واکنش وزیر نفت به شایعات افزایش نرخ گازوییل

کد خبر: 1008038

معاون اول رئیس جمهور گفت: دستگاه‌های ذی‌ربط باید نسبت به حل مسائل و مشکلات آن‌ها به فوریت اقدام کنند.

خبرگزاری تسنیم: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه بررسی مسائل و مشکلات کامیون‌داران که پیش از ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست وی برگزار شد، با بیان اینکه کامیون‌داران انسان‌های شریف، زحمتکش و پرتلاشی هستند که سالانه حمل و نقل میلیون‌ها تن کالا و مایحتاج مردم بر دوش آن‌ها و ناوگان حمل و نقل باری کشور قرار دارد، گفت: کامیون‌داران نقش پراهمیتی در حمل و نقل کالا‌ها و مایحتاج مردم ایفا می‌کنند و دستگاه‌های ذی‌ربط باید نسبت به حل مسائل و مشکلات آن‌ها به فوریت اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید اقدامات لازم در جهت حل مشکلات کامیون‌داران برای تامین لاستیک، سوخت و قطعات و لوازم یدکی انجام شود، اظهار داشت: لازم است وزارت صنعت، معدن و تجارت پیش‌بینی‌های لازم را برای تامین اقلام و کالا‌های مورد نیاز کامیون‌داران و نیز تقویت نظارت بر قیمت این اقلام انجام دهد و بانک مرکزی نیز ارز مورد نیاز تولید داخل و واردات این اقلام را با اولویت فراهم کند.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به مطالبه دیگر مطرح شده در جلسه برای پرداخت یارانه بیمه تامین اجتماعی کامیون‌داران، از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های لازم را برای تحت پوشش قرار گرفتن کامیون‌داران انجام دهد.

در این جلسه زنگنه وزیر نفت نیز با اشاره به برخی شایعات در خصوص افزایش نرخ گازوییل برای کامیون‌داران تاکید کرد: وزارت نفت به هیچ عنوان برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوییل در سال ۹۹ ندارد.

در ادامه این جلسه وزیر راه و شهرسازی نیز گزارشی از آخرین وضعیت مطالبات رانندگان و کامیون‌داران و اقدامات این وزارتخانه برای حل مشکلات کامیون‌داران ارائه کرد.

مهران قربانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز در این نشست به تشریح آخرین وضعیت بخش حمل و نقل کالا پرداخت و گزارشی از اهم مطالبات رانندگان حمل و نقل کالای برون‌شهری ارائه کرد که تامین لاستیک و کنترل قیمت آن در حوزه حمل و نقل کالا و مسافر، جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت قطعات یدکی و سهولت دسترسی به لوازم پرمصرف، تامین منابع پایدار جهت پرداخت یارانه بیمه تامین اجتماعی و مشکلات ناشی از عدم کفایت سهمیه سوخت تخصیص یافته برای ناوگان فعال در بنادر و سایر کامیون‌داران در شرایط کرونا از جمله این مطالبات بود.

در این جلسه که رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز حضور داشت، اهم مطالبات رانندگان حمل و نقل کالای برون‌شهری و آخرین وضعیت رانندگان و کامیون‌داران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای پاسخ به این مطالبات اتخاذ شد.

همچنین در این نشست مقرر شد وزارت راه و شهرسازی و وزارت صنعت، معدن و تجارت هماهنگی‌های لازم را برای تامین لاستیک و قطعات مورد نیاز کامیون‌داران انجام دهند و بانک مرکزی نیز با اولویت نسبت به تامین ارز مورد نیاز واردات و تولید داخل این اقلام اقدام کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت