ادعای نماینده مجلس: بانک‌ها سهام عدالت مردم را «مفت‌خری» کرده‌اند

کد خبر: 1008205

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس با بیان اینکه ما مستنداتی داریم که بانک‌ها و کارگزاری‌ها سهام مردم را ارزان خریده و به عبارتی مفت‌خری کرده‌اند، گفت: ما مسئله ارزان خریدن سهام عدالت را با رئیس سازمان خصوصی سازی در میان گذاشته‌ایم و تذکرات را تمام و کمال داده‌ایم.

خبرگزاری فارس: سیدغنی نظری نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی درباره برخی انتقادات مبنی بر ارزان خریدن سهام عدالت اظهار داشت: دولت باید از لحاظ تبلیغاتی بستری فراهم می‌کرد که کسی سهامش را نفروشد، چون قیمت سهام در حال افزایش است و در این حین افراد زرنگی وجود دارند که می‌خواهند با زرنگ بازی سهام را از دست مستضعفین بیرون بیاورند.

وی افزود: دولت باید پول فروشندگان سهام عدالت را تمام و کمال پرداخت کند. ما مستنداتی داریم که بانک‌ها و کارگزاری‌ها سهام مردم را ارزان خریده و به عبارتی مفت‌خری کرده‌اند. اگر دولت نخواهد ضرر فروش سهام مستضعفان را پرداخت کند مجبوریم که دولت را به این امر الزام کنیم.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس به جلسه برخی نمایندگان مجلس با صالح رئیس سازمان خصوصی سازی اشاره و تاکید کرد: ما مسئله ارزان خریدن سهام عدالت را با رئیس سازمان خصوصی سازی در میان گذاشته‌ایم و تذکرات را تمام و کمال داده‌ایم.

نظری به جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون اقتصادی مجلس اشاره و تصریح کرد:‌ما در این جلسه موضوع جا ماندگان سهام عدالت را بررسی و کلید خواهیم زد و در اصلاح قانون سهام عدالت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد به ۲۰۰ هزار نفر از مستمری بگیران بهزیستی فاقد سهم عدالت هستند در حالی که این افراد مستحق‌ترین افراد جامعه محسوب می‌شوند و البته نزدیک به ۱۰ میلیون نفر دیگر از افراد مستضعف جامعه نیز وجود دارند که سهام عدالت به آن‌ها اختصاص پیدا نکرده است؛ بنابراین به دنبال این هستیم که مقداری از سهام عدالت که در دست دولت است و هیچ بار مالی بر دولت تحمیل نمی‌کند بین ۱۰ میلیون مستحق توزیع شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آن ۱۰ میلیون نفر مستضعف جامعه که به آن اشاره کردید چگونه شناسایی شدند، خاطرنشان کرد: دهک‌های جامعه کاملا مشخص است و درآمد‌ها نیز برای دولت مشخص و روشن است؛ بنابراین دولت به راحتی می‌تواند و توانسته قشر ضعیف و مستضعف جامعه را شناسایی کند. البته مجلس در سازوکار تعداد اقشار مستضعف نیازمند سهام عدالت دخالتی نخواهد داشت، اما برآورد اولیه ما این است که حداقل ۱۰ میلیون نفر از مستضعفان جامعه فاقد سهام عدالت هستند و باید سهام عدالت به آن‌ها اختصاص یابد. ما معتقدیم کارمندی کمتر از سه میلیون تومان حقوق می‌گیرد مستحق دریافت سهام عدالت است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها