رکورد باورنکردنی قیمت پراید مدل 99 / قیمت روز خودرو + جزئیات

کد خبر: 1018944

در حالی که فعالان بازار خودرو معتقدند قیمت‌های اعلامی در بازار واقعی نیست و نوعی قیمت‌سازی است اما پراید که روزی ارزان‌ترین خودروی بازار ایران بود رکورد تازه ای از خود بر جای گذاشت و پراید ۱۱۱ به قیمت ۱۰۴میلیون تومان رسید.

قیمت پراید در سال های گذشته جزء دسته ارزان ماشین ها حساب میشد. قیمت پراید در چندماهه گذشته رشد بسیار چشمگیری داشته است. قیمت پراید به صورت نجومی هر روز در حال افزایش است. قیمت پراید بدون هیچ دلیل قانع کننده ای بالا رفته است.

قیمت پراید و بازار خرید و فروش خودرو امروز نسبت به روز گذشته با رشد بیشتر قیمت‌ها روبرو شده است. به نحوی که قیمت خودرو به صورت ساعتی در حال تغییر است و هیچ مسئول و یا واحد نظارتی پاسخگوی به هم ریختگی بازار خودرو نیست.

در روز گذشته رشد قیمت‌ها تا ۲۵ میلیون تومان در انواع خودرو‌های داخلی رسیده بود، اما امروز قیمت‌ها رکورد ۳۰ میلیون تومانی را زده است.

شک تامل برانگیز قیمت خودرو به فروشندگان

رکورد باورنکردنی قیمت پراید مدل 99 / قیمت روز خودرو + جزئیات

شک افزایش قیمت‌ها برای فروشندگان خودرو نیز علامت سوال بسیاری دارد که هنوز هیچ مسئولی پاسخی برای آن ندارد جالب اینجاست هیچ معاملاتی در بازار صورت نمی‌گیرد، اما روند افزایش قیمت‌ها همچنان ادامه دارد.

افرادی که خواستار فروش خودرو‌های خود بودند به تاسی از آگهی‌های اغوا کننده فضای مجازی رقم‌های نجومی را برای خودرو‌های خود اعلام می‌کنند این درحالی است که خریداری در بازار نیست و فقط فروشندگان با افزایش قیمت‌ها بازار را به هم ریخته‌تر از روز گذشته می‌کنند.

نکته قابل توجه سکوت وزارت صنعت در جولان افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو است هنوز هیچ مرجعی از وزارت صنعت دلایل افزایش قیمت خودرو را در بازار اعلام نکرده است و این موضوع عاملی شده تا دلالان و واسطه گران به اقدامات خود ادامه داده و همچنان قیمت‌های مختلفی را برای انواع خودرو‌ها اعلام می‌کنند.

رشد قیمت دلار از یک سو و حرکت هماهنگ برخی سایت‌ها برای افزایش قیمت از سوی دیگر بازار خودرو را از اواخر هفته گذشته در شرایطی عجیب قرار داده است.

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران، بارها به سوالات خبرنگاران پاسخ داد و تاکید کرد که قیمت‌ها در بازار افزایش یافته اما خرید و فروش منحصر به دو دسته است، یکی افرادی که پول لازمند و دیگری افرادی که واقعا به خودرو برای مصرف شخصی نیازمند هستند.

به گفته وی کسانی که می‌توانند تقاضای خود را فعلا وارد بازار نکنند دست نگه داشته‌اند و کسی به قصد سرمایه گذاری فعلا وارد بازار نمی‌شود.

قیمت پراید رکورد زد

رکورد باورنکردنی قیمت پراید مدل 99 / قیمت روز خودرو + جزئیات

اما پراید که روزی ارزان‌ترین خودروی بازار ایران بود قیمتی عجیب را دید. پراید ۱۱۱ به قیمت ۱۰۴میلیون تومان فایل شد تا خودرویی که می‌رود روند خداحافظی اش را تکمیل کند، با قیمتی بالاتر از صد میلیون تومان در بازار معامله شود. قیمت پراید در اسفند سال گذشته در محدوده ۶۰ میلیون تومان بود.

هر دستگاه سمند ال. ایکس نیز با افزایش ۱۸ میلیون تومانی نسبت به چهارشنبه هفته گذشته ۱۷۰ میلیون تومان فایل شد. سمند سورن نیز با ۲۱۲ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ جی‌ال‌ ایکس به قیمت ۱۶۶ میلیون تومان، پژو پارس معمولی به قیمت ۱۹۷ میلیون تومان و پژو پارس با موتور ‌تی. یو۵ به بهای ۲۳۰ میلیون تومان در بازار عرضه شد و همه این خودروها بین ۱۳ تا ۱۵ میلیون تومان افزایش قیمت داشتند.

رکورد باورنکردنی قیمت پراید مدل 99 / قیمت روز خودرو + جزئیات

قیمت هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با رشد ۱۳ میلیون، ۱۸۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ برابر با ۲۲۰ میلیون تومان، و هر دستگاه پراید ۱۱۱ با رشد ۹ میلیون تومانی ۱۰۴ میلیون تومان اعلام شد.

قیمت پراید ۱۳۱ با رشد ۱۲ میلیون تومانی به ۹۵ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ با رشد ۱۲ میلیون تومانی به ۹۶ میلیون تومان و تیبا صندوق‌دار با رشد ۱۶ میلیون تومانی ۱۱۳ میلیون تومان تعیین قیمت شد.

همچنین قیمت تیبا دو ۱۲۴ میلیون تومان، ساینا ۱۲۵ میلیون تومان و کوئیک ۱۳۷ میلیون تومان اعلام شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت