جذاب‌ترین ارز‌ها پس از پایان بحران کرونا کدام خواهد بود؟

کد خبر: 1023105

گروهی از استراتژیست‌های بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز اعلام کردند ارز ملی روسیه به همراه راند آفریقای جنوبی و پزوی مکزیک در لیست جذاب‌ترین ارز‌ها قرار دارند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از راشا تودی، تحلیلگران بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز روبل روسیه را از میان ارز‌های بازار‌های نوظهور، یکی از سه گزینه برتر خود در دنیای پس از کرونا می‌دانند.

تیمی از استراتژیست‌های گلدمن اعلام کردند ارز ملی روسیه به همراه راند آفریقای جنوبی و پزوی مکزیک در لیست جذاب‌ترین ارز‌ها قرار دارند.

در حالی که پزوی مکزیک به خاطر ترکیبی از زیرساخت‌های کلان حامی آن، انتخاب برتر این بانک است، دو ارز دیگر فضای بیشتری برای پیشرفت دارند. گلدمن اعلام کرد سرمایه‌گذاری در این بازار‌های نوظهور باید پس از پایان بحران کرونا انجام شود، چون در حال حاضر بسیار مخاطره آمیز خواهد بود.

تحلیلگران گلدمن می‌گویند: «با توجه به خطرات قابل ملاحظه داخلی از جمله اعلام بودجه میان مدت آفریقای جنوبی در ماه اکتبر و ترکیبی از مشکلات سیاسی و بی ثباتی اقتصاد کلان برای روبل، مسئله اصلی برای هرکدام از این ارز‌ها این است که آیا شرایط اقتصاد جهان می‌تواند بر مشکلات داخلی فائق آید».

رکود اقتصادی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا به همراه خطرات ژئوپلیتیکی و سقوط قیمت نفت در سال جاری پیامد‌های منفی برای روبل داشته است. ارزش ارز ملی روسیه در روز جمعه به پایین‌ترین رقم در برابر دلار آمریکا از ماه مارس رسید و ۷۸.۲۱ در هر دلار معامله شد.

بانک سرمایه گذاری گلدمن ساچز طی سقوط قبلی ارزش روبل اعلام کرده بود انتظار دارد این ارز بخشی از سقوط خود را جبران کرده و طی دو سال به ۶۱ روبل در هر دلار بازگردد. این دورنما بر اساس افزایش تدریجی قیمت نفت تعیین شده که احتمالاً طی این مدت تا ۶۰ دلار در هر بشکه بالا می‌رود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت