معاون وزیر راه: مسکن ملی فردا افتتاح می‌شود

کد خبر: 1027862

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه فردا اولین واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن در هشت استان افتتاح خواهد شد گفت: در برخی استان‌ها برای متقاضیانی که واریز وجه نداشتند و از ضرب الاجل تعیین شده واریز اطلاع نداشتند، زمان افتتاح حساب را که امروز به پایان می‌رسید تمدید کردیم.

خبرگزاری ایسنا: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه فردا اولین واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن در هشت استان افتتاح خواهد شد گفت: در برخی استان‌ها برای متقاضیانی که واریز وجه نداشتند و از ضرب الاجل تعیین شده واریز اطلاع نداشتند، زمان افتتاح حساب را که امروز به پایان می‌رسید تمدید کردیم.

محمود محمودزاده اظهار کرد: فردا یکم مهرماه ۱۳۹۹ اولین مرحله از افتتاح واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن در هشت استان انجام می‌شود. همچنین تعدادی از پروژه‌ها کلنگ زنی خواهد شد و به طور کلی ۴۰۰ هزار واحد تعیین تکلیف می‌شود. بخشی در قالب واگذاری زمین به گروه‌های ساخت و مابقی متقاضیان هم به پروژه‌های در حال ساخت معرفی خواهند شد.

وی افزود: البته با توجه به تعهد اجتماعی وزارت راه و شهرسازی، اقدامات تولید مسکن در ۴۰۰ هزار واحد اقدام ملی خلاصه نشده و همزمان تفاهم نامه با دستگاه‌های دولتی را پیش می‌بریم که مستقل از ۴۰۰ هزار واحد است. بخشی از کلنگ زنی که فردا صورت می‌گیرد در قالب همین تفاهم نامه‌ها با دستگاه‌های دولتی است.

محمودزاده با بیان اینکه فردا تعدادی از واحد‌های مسکن ملی در شهر جدید هشتگرد بهره برداری خواهد شد گفت: اگر متوسط ساخت واحد‌ها را یک سال و نیم در نظر بگیریم با توجه به زمان کلنگ زنی پروژه که شهریور سال گذشته بود افتتاحات فردا تحسین برانگیز است. مضافا اینکه در آینده نزدیک تعدادی دیگر از واحد‌ها به مرحله بهره برداری می‌رسد که نشان می‌دهد پروژه در ریل مناسبی قرار دارد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی همچنین با اعلام این خبر که مهلت افتتاح حساب برای متقاضیان مسکن ملی که ۳۰ مهرماه اعلام شده بود تمدید شده است اظهار کرد: متقاضیان در برخی استان‌ها عنوان کردند که اطلاع رسانی شان کامل به آن‌ها انجام نشده و ما به همین دلیل برای اینکه حقی از کسی ضایع نشود بررسی شرایط تمدید زمان افتتاح حساب و واریز وجه را به شورای مسکن استان‌ها محول کردیم.

وی گفت: اگر برخی متقاضیان پس از پایان مهلت اقدامی برای واریز وجه انجام ندهند حذف و از لیست رزرو جایگزین آن‌ها خواهد شد. لیست جایگزین شامل کسانی است که شرایط پنجگانه را داشته اند، ولی در لیست مرحله اول قرار نگرفتند. به طور مثال در یک شهر ظرفیت ۱۰ هزار نفر و تعداد ثبت نام کنندگان ۱۲ هزار نفر بوده که در صورت حذف نفرات اولیه ۲۰۰۰ نفر لیست ذخیره جایگزین آن‌ها می‌شوند.

به گفته محمودزاده، برای کسانی که تشخیص دادیم واجد شرایط هستند هر تعداد که آورده بیاورند یا در پروژه‌های موجود آن‌ها را قرار می‌دهیم یا زمین جدید تامین می‌کنیم. در مراسم فردا نیز تعدادی کلنگ زنی جدید داریم که مازاد بر تقاضای قبل است.

به گزارش ایسنا، عملیات اجرایی طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شهریور ۱۳۹۸ با حضور رئیس جمهور آغاز شد. البته در برخی از مناطق از پایان سال ۱۳۹۷ کلید خورده بود. بر اساس اعلام مسئولان وزارت راه و شهرسازی تا آبان ماه ۱۳۹۹ تمامی ۴۰۰ هزار واحد به مرحله اجرا رسیده است. پیشتر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده بود اولین واحد‌های مسکن ملی در بعضی مناطق کشور، مردادماه امسال تحویل می‌شود که این اقدام به دلایلی همچون شیوع ویروس کرونا در زمان مقرر انجام نشد. روز ۲۵ شهریور ماه محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا گفت که با پایان ماه صفر اولین واحد‌های مسکن ملی افتتاح خواهد شد. در مرحله اول متوسط واریزی هر نفر حدود ۴۰ میلیون تومان است. گفته می‌شود در شهر جدید پرند ۱۲۴۶ واحد مسکن ملی، در هشتگرد ۹۶ واحد و در گلبهار ۳۰۰ واحد با ارزش حدود ۵۲ میلیارد تومان آماده افتتاح است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت