تجهیزات مورد نیاز برای یک کارگاه لبنیاتی

کد خبر: 1028734

صنایع ماشین سازی دکتر قشلاق با بیش از دو و نیم دهه تجربه به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کننده های انواع تجهیزات لبنیاتی در ایران به شمار می رود. این مجموعه با اتکا بر تیم مهندسی مجرب، کارشناسان، اساتید دانشگاه ها و با بهره گیری از بروز ترین قطعات و تجهیزات توانسته نهایت کیفیت را در تمامی محصولات خود به ارمغان بیاورد.

دستگاه ها و تجهیزات لبنیاتی متنوعی توسط مجموعه دکتر قشلاق تولید می شود که در ادامه به معرفی کاربردی ترین و پرفروش ترین آنها می پردازیم.

کره گیر برقی

خرید کره گیر برقی یکی از ده ها تجهیزات لبنیاتی دکتر قشلاق می باشد که در ظرفیت ها و اندازه های مختلف طراحی و تولید می شود. این دستگاه می تواند در مدت زمان کمتر از یک ساعت حجم قابل توجهی از ماست را طی فرایندی به دو محصول کره و ماست تبدیل کند. بدنه کره گیر برقی از جنس استیل خالص با گرید کیفیتی بالا در نظر گرفته شده که به هیچ عنوان در برابر آب، رطوبت و دیگر مواد مایع دچار زنگ زدگی یا واکنش نمی شود. بهره گیری از بدنه استیل باعث شده تا کاربر بتواند بعد از هربار کره گیری بدنه و مخزن را مورد شست و شو قرار دهد تا بدین ترتیب امکان حضور میکروب و آلودگی به صفر برسد.

در قسمت داخلی مخزن یک همزن قرار داده شده که به یک موتور قدرتمند متصل می باشد. نیروی تولید شده توسط کارکرد موتور باعث چرخش همزن می شود تا بدین شکل با پیروی از قانون گریز از مرکز فرایندی کره گیری صورت بگیرد. صنایع ماشین سازی دکتر قشلاق دستگاه کره گیر برقی را با به همراه 12 ماه ضمانت خرید و 10 سال خدمات مشتری ارائه می کند.

توجه داشته باشید که کره گیرها در انواع ظرفیت ها به طوری کلی در دو مدل بالا و پایین زن طراحی و تولید می شود از این رو شما می توانید با توجه به بودجه و مقیاس کاری خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

تجهیزات مورد نیاز برای یک کارگاه لبنیاتی

دستگاه خامه گیر

دستگاه خامه گیر در ظرفیت های خانگی و صنعتی توسط صنایع ماشین سازی دکتر قشلاق طراحی و تولید می شود. در مخزن این دستگاه یک همزن تعبیه شده که توسط تسمه فولی به موتور وصل شده است. موتور با توجه به قدرت بالایی که دارد با کارکرد خود نیروی لازم برای گردش همزن را تامین می کند.

بهره گیری از تسمه فولی در دستگاه خامه گیر برقی باعث شده موتور کمی دورتر از همزن قرار بگیرد تا در صورت چکه یا نشتی مواد مایع از مخزن هیچ خطری موتور را تهدید نکند.

محصولات لبنیاتی مانند شیر، خامه، کره و … از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل به راحتی تحت تاثیر میکروب و آلودگی فاسد می شود. این امر باعث شده تا صنایع ماشین سازی دکتر قشلاق از بدنه و مخزن استیل خالص در دستگاه خامه گیر بهره گیری کنند. استیل با توجه به جنس و وِیژگی هایی که دارد تحت هیچ شرایطی در برابر آب، مواد مایع لبنیاتی داخل مخزن و … دچار واکنش و زنگ زدگی نمی شود و مهم تر از همه کاربر می تواند بعد از هربار فرایند خامه گیری بدنه و مخزن را مورد شست و شو قرار دهد.

شایان ذکر است که موتور بکار رفته در خامه گیر قدرتی فراتر از حد نیاز خود دستگاه دارند تا درصورت استفاده های بی وقفه و متوالی موتور تحت فشار قرار نگیرد و دچار خرابی نشود.

مجموعه اسکندری دستگاه خامه گیر را به همراه 12 ماه ضمانت خرید طلایی و 10 سال خدمات مشتری عرضه می نماید.

شیردوش برقی

یکی دیگر از تجهیزات لبنیاتی که نرخ فروش نسبتاً بالایی را به خود اختصاص داده است دستگاه شیردوش می باشد که در خط تولید مجموعه بزرگ دکتر قشلاق مونتاژ و ساخته می شود. این دستگاه ها به دو مدل گاودوش و بزدوش تقسیم می شوند که هر کدام از آنها نیز در انواع تک واحد و همچنین دو واحد می باشند. شیردوش برقی با اتکا بر سیستم پنوماتیک و به وسیله قطعاتی مانند خرچنگی 180 سی سی و لاینرها فرایند شیردوشی را به انجام می رسانند. برای رفاه حال کاربر یک مخزن از نوع بیدون در شیر دوش برقی قرار داده شده تا بدین شکل شیر به صورت مستقیم از پستان های گاو، بز، شتر و … به مخزن منتقل شود.

در صورتی که تعداد اعضای گله شما زیاد باشد، می توانید از شیردوش ها دو واحد بهره گیری کنید. در این دستگاه ها تعداد لاینر ها زیاد بوده و به همین دلیل می توانید به صورت همزمان از دو گاو یا گوسفند به صورت همزمان به شیردوشی بپردازید.

تجهیزات مورد نیاز برای یک کارگاه لبنیاتی

شیرسردکن

شیرسردکن آخرین نمونه از تجهیزات لبنیاتی است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم. این سری از دستگاه ها بیشتر در مکان هایی مانند دامداری، فروشگاه ها، لبنیاتی ها و … برای خنک نگهداشتن شیر استفاده می شود.

شیرسردکن یکی از انواع تجهیزات لبنیاتی و برودتی تولید شده توسط صنایع ماشین سازی دکتر قشلاق می باشد. در این دستگاه از کمپرسور پرقدرت وارداتی، همزن بزرگ از جنس استیل و موتور سکاپ بهره گیری شده که نهایت راندمان و کیفیت را ایجاد کرده است.

موتور سکاپ با توانی معادل نیم اسب بخار فقط برای گردش همزن اختصاص داده شده که بدون توقف و به شکل یکنواخت محتویات داخل مخزن را به حرکت در می آورد.

برای کاهش مصرف برق و همچنین بالا بردن کارایی و راندمان، تمامی عایق بندی در این دستگاه با استفاده از فوم تزریقی EPDM اعمال شده است.

شیر و دیگر محصولات لبنیاتی بسیار حساس و آسیب پذیر می باشند به صورتی که حضور میکروب یا هرگونه آلودگی می تواند زمینه را برای فاسد شدن آنها فراهم نماید. برای پیشگیری از این مشکل، شرکت تولید کننده از بدنه و مخزن از جنس استیل خالص بهره گیری کرده که به هیچ عنوان دچار واکنش، تغییر حالت یا زنگ زدگی نمی شود و همچنین کاربر می تواند در صورت نیاز آن را مورد شست و شو قرار دهد.

صنایع ماشین سازی دکتر قشلاق این محصول را به همراه 12 ماه ضمانت خرید و 10 سال خدمات پس از فروش به کاربر عرضه می کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت