عرضه سهام کارخانجات تعطیل شده مردم را به خاک سیاه نشاند

کد خبر: 1032988

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: عرضه سهام کارخانجات تعطیل شده و ضررده در بورس بسیاری از مردم را به خاک سیاه نشاند و سرمایه‌های آن‌ها را غارت کرد.

عرضه سهام کارخانجات تعطیل شده  مردم را به خاک سیاه نشاند

خبرگزاری تسنیم: رجب رحمانی با انتقاد از سوءمدیریت و عدم مدیریت مدیران و مسئولان بازار سرمایه در کشور اظهار داشت: متاسفانه عرضه سهام کارخانجات تعطیل شده، ضررده و به‌دردنخور در بورس بسیاری از مردم را به خاک سیاه نشاند و سرمایه‌های آن‌ها را غارت کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به تورم افسارگسیخته و اینکه ارزش پول ملی مدام پایین می‌آمد، بسیاری از مردم برای حفظ دارایی‌ها و سرمایه‌های خود وارد بازار بورس شدند که با سود حاصل از افزایش قیمت سهام سرمایه‌های خود را حفظ کنند، اما متاسفانه کلاً ضرر کردند و امروز سرمایه‌های زندگی خود را از دست رفته می‌بینند.

رحمانی در ادامه با تاکید بر لزوم توسعه صادرات کشمش در استان قزوین ادامه داد: با توجه به اینکه صادرات غیرنفتی یکی از منابع مهم درآمدی کشور است و صادرات کشمش در این حوزه نقش بسیار مهمی دارد، باید تلاش کنیم تا ضمن ایجاد پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در استان قزوین درآمد ارزی خوبی از ناحیه کشمش وارد کشور و استان کنیم.

نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در حال حاضر دومین تولیدکننده بزرگ کشمش در دنیا است، گفت: در صادرات کشمش با ۲ کشور ترکیه و آمریکا رقابت داریم که البته کیفیت کشمش تولیدی ما از آن‌ها بالاتر است، اما موانع مختلفی از جمله نبود سیاست‌گذاری درست صادرات کشمش ما را با مشکلاتی روبه‌رو کرده است.

رحمانی با ذکر اینکه در اثر تحریم و جنگ اقتصادی صادرات نفت ما به حداقل خود رسیده است، افزود: در این شرایط باید صادرات غیرنفتی کشور را فعال کنیم و می‌توانیم با صادر کردن محصولاتی مانند کشمش، پسته، فرش و صنایع دستی که در این محصولات صاحب برند جهانی هستیم، درآمد ارزی قابل توجهی را عاید کشور کنیم.

وی ادامه داد: با افزایش صادرات غیرنفتی به همین کشور‌های همجوار و همسایه می‌توانیم کسری بودجه و اعتبارات ناشی از کمبود فروش نفت را به راحتی جبران کنیم و بودجه کشور را از وابستگی به نفت برای همیشه خلاص کنیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها