آمار پروازهای عبوری از آسمان ایران

کد خبر: 1033291

پروازهای عبوری از آسمان ایران در ۷ ماهه امسال ۱۱۴.۹ و در یک ماهه مهر نسبت به شهریور، ۶.۵ درصد رشد داشته است.

آمار پروازهای عبوری از آسمان ایران

خبرگزاری مهر: بر اساس آمارهای اعلامی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از پروازهای عبوری شرکت‌های هواپیمایی خارجی از فضای ایران، در حالی که در فروردین امسال، تنها ۵ هزار و ۱۶۲ سورتی پرواز عبوری ثبت شد، این شاخص در مهر ماه به ۱۱ هزار و ۹۴ پرواز افزایش یافت که رشد ۱۱۴.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

رشد بیش از ۲ برابری پروازهای عبوری از آسمان ایران نه تنها در ۷ ماهه امسال رشدی بود که بصورت ماهانه رقم خورد مثلاً تعداد این پروازها در مهر ماه نسبت به ماه قبل از آن (شهریور ۹۹) که ۱۰ هزار و ۳۷۶ سورتی پرواز عبوری ثبت شده بود، با رشد ۶.۵ درصدی همراه بوده است.

اگرچه پروازهای عبوری در سال جاری با رشد ماهانه مواجه بوده اما آمار پروازهای عبوری در مهر ماه امسال نسبت به مهر ماه سال قبل که ۲۴ هزار و ۶۵ سورتی پرواز بود، کاهش ۵۱.۹ درصدی داشته است.

همچنین در ۷ ماه نخست امسال مجموعاً ۵۲ هزار و ۱۱۹ پرواز عبوری از آسمان ایران انجام شد؛ در مدت مشابه سال ۹۸ تعداد ۱۸۴ هزار و ۹۵۸ سورتی پرواز برقرار شده بود که نشان دهنده کاهش ۷۱.۸ درصدی پروازها عبوری در مدت مذکور است.

با توجه به شیوع کرونا، یکی از صنایعی که به شدت تحت تأثیر قرار گرفت، صنعت هوانوردی بود که در نتیجه تعداد پروازها در دنیا با کاهش روبه رو شد؛ این موضوع بر تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران هم تأثیرگذار گذاشته است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها