چه یارانه‌هایی در دی ماه پرداخت می‌شود؟

کد خبر: 1039265

در ماه آینده دولت وظیفه دارد که یارانه نقدی، یارانه معیشتی بنزین و کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار تومانی را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند که در مجموع واریزی دولت برای این یارانه‌ها در ماه آینده بیش از ۹ هزار میلیارد تومان است.

تجارت‌نیوز: دولت موظف است که در دی ماه سه یارانه، نقدی، معیشتی بنزین و کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار تومانی را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند. در مجموع مبلغ واریزی دولت برای یارانه ۹ هزار و ۱۱۹ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

یارانه معیشتی بنزین

چهاردهمین مرحله یارانه معیشتی بنزین در دی ماه امسال پرداخت می‌شود، از دی ماه گذشته این یارانه در روز دهم هر ماه پرداخت می‌شود.

مبلغ این یارانه با توجه به تعداد اعضای خانوار تغییر می‌کند، این یارانه برای خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار، سه نفره ۱۳۸ هزار، چهار نفره ۱۷۲ هزار و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

حدود ۶۰ میلیون نفر این یارانه را دریافت می‌کنند که دولت برای پرداخت این یارانه در مجموع ۲۵۸۳ میلیارد تومان هزینه می‌کند.

یارانه نقدی

صدونوزدهمین مرحله یارانه نقدی نیز طبق روال یک سال اخیر در روز بیستم دی ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

۷۸ میلیون نفر از جمعیت کشور این یارانه را دریافت می‌کنند و مبلغ آن طی چندسالی که از آغاز واریز آن می‌گذرد تغییر نکرده و همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به‌ازای هر نفر است.

بودجه پرداخت یک ماه یارانه نقدی در مجموع ۳۵۶۶ میلیارد تومان است.

در حالی که از یک سو برای سال آینده برای پرداخت این یارانه به ۷۸ میلیون نفر در ۱۲ ماه، بودجه ۴۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد در نظر گرفته شده، اما از سوی دیگر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را موظف کرده که سه دهک را از جمعیت یارانه‌بگیران حذف کند. یارانه ۱۰۰ هزار تومانی

دولت برای محدودیت‌های کرونایی دوهفته‌ای که در آذر ماه اجرا کرد، بسته‌های حمایتی از خانوار‌های آسیب‌پذیر در نظر گرفته که یکی از آن‌ها پرداخت یارانه ۱۰۰ هزار تومان است.

قرار است این کمک بلاعوض در چهار ماه آذر، دی، بهمن و اسفند پرداخت شود.

طبق اعلام دولت ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور به عنوان مشمولان این طرح شناسایی شده‌اند و به‌ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان به مدت چهار ماه پرداخت می‌شود.

اولین مرحله آن که قرار بود در آذر ماه واریز شود هنوز انجام نشده و، اما روابط عمومی وزارت کار در گفتگو با تجارت‌نیوز تاکید کرد که حتما پرداخت می‌شود.

در مجموع برای ۱۱ میلیون خانواری که مشمول این طرح شده‌اند هر ماه ۲۹۷۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت