راهنمای کامل مهاجرت کاری و روش‌های آن

کد خبر: 1039811

سالیانه افراد بی‌شماری برای برخورداری بیشتر از امکانات رفاهی و اجتماعی با عناوین مختلف به اروپا و آمریکا مهاجرت می‌کنند. در این بین یکی از بهترین و محبوب‌ترین روش ها، مهاجرت کاری است. اما سوال این است که منظور از مهاجرت کاری چیست و چه مزایای را برای شخص یا اشخاص دارد؟ برای دریافت ویزا کاری چه قوانین وجود دارد؟ مدارک لازم برای اخذ ویزا کدام اند؟

مهاجرت کاری به چه معناست؟

امروزه افراد زیادی به خصوص قشر جوان هر جامعه به دنبال فرصت های بهتر کاری و زندگی در رفاه بیشتری در کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند. مهاجرت کاری یا همان Job apply همانطور که از اسمش پیداست؛ مهاجرت به کشوری دیگر برای ارتقا درجه شغلی خواهد بود. پس از دریافت ویزا کاری کشور مورد نظر شما به طور موقت در آن کشور ساکن بوده و پس از گذشت زمان و پرداخت مالیات به صورت منظم و مستمر، می‌توانید اقدام به دریافت اقامت دائم در کشور مورد نظر خود را کنید.

راهنمای کامل مهاجرت کاری و روش‌های آن

لازم به ذکر است در مقابل این نوع از ویزا، ویزا حاصل از مهاجرت تحصیلی به آمریکا هم یکی از راه های پذیرش است. در این بین اگر بتوانید با استفاده از روش‌های کاملا قانونی و پرداخت به موقع مالیات در کشور مورد نظر صاحب شغلی شوید، آینده ای روشن در انتظار فرد مهاجرت کننده می‌باشد.

معرفی مهم ترین مزیت‌های مهاجرت کاری

ممکن است تصور کنید پس از مهاجرت کاری به کشور دیگر، تغییری در زندگی حرفه ای شما ایجاد نشده و فقط در یک شغل جدید در کشوری تازه با زبانی جدید قرار است مشغول به کار شوید. این فکر شما کاملا اشتباه بوده و شمارا در مراحل زندگی پس از مهاجرت با چالش روبرو می‌کند. از این رو به افرادی که قصد این کار را دارند توصیه داریم قبل از اقدام، اطلاعات کافی درباره هزینه های زندگی، شرایط آب و هوایی، تعاملات اجتماعی آن کشور به طور کامل تحقیق کرده و با دید بازتری با یک دنیا جدید بگذارند.

رزومه پربارتری برای اخذ ویزا کاری داشته باشید

به طور مثال در سوئد؛ از مهم ترین مزایای مهاجرت کاری به سوئد ، برخورداری از شرایط رفاهی و امنیت اجتماعی و شغلی بالا است. همین دو دلیل کافیست تا فرد را راغب که اخذ ویزا آن کشور کند. البته در بسیاری از کشورهای آمریکایی و اروپایی هزینه درمان و همچنین نرخ مالیات بسیار بالا بوده و بخش زیادی از حقوق شما را به خود اختصاص خواهد داد. با این وجود سطح رفاه و امنیت در این کشورها بسیار بالا خواهد بود. اگر بتوانید شغلی مناسب در شرکتی معتبر بیابید، می‌توانید به راحتی از پس هزینه‌های زندگی برآمده و از رفاه بالای اجتماعی نیز بهره‌مند شوید.

سه روش مهم در اخذ ویزا کاری

یکی از مهم‌ترین عواملی که قبل از هرچیز باید بررسی کنید، شرایط و قوانین کشور مقصد در زمینه مهاجرت کاری است. به طور کلی تمامی این شرایط بسته به کشوری که به عنوان مقصدد انتخاب کرده اید، می‌تواند متغییر باشد. روش‌های متعددی برای دریافت ویزا کاری کشورهای مختلف وجود دارد که در ادامه به سه مورد از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

Skilled worker

یکی از این سه روش معرفی شده در این سایت اسکیل وورکر بوده که در این بخش متقاضیان زیادی برای رفتن اقدام می‌کنند. این روش برااساس یک سیستم امتیاز بندی زیر نظر کارفرمایان و دولت برگذار می‌شود. لازم به ذکر است این روش زیر مجموعه ای از اکسپرس انتری است که در دولت کانادا برای جذب نیرو کار انجام می‌شود. در این سیستم رده‌های مختلف شغلی مورد نیاز هر استان به صورت لیست وار مطرح شده، سپس از میان متقاضیان هر شغل بر اساس امتیاز بندی آن دسته ای که در رده بالاتری قرار دارند را پذیرش می‌کنند.

راهنمای کامل مهاجرت کاری و روش‌های آن

Job seeker

روش دیگری که از آن برای دریافت مهاجرت کاری می‌توانید استفاده کنید، جاب سیکر است. در این روش شما ویزا کاری مربوطه را دریافت کرده و به مدت شش ماه در کشور مقصد اقامت دارید. در این مدت متقاضی باید از نظر جایگاه شغلی و اجتماعی به درجه بالاتری نسبت به قبل رسیده تا ویزا تمدید شده و پس از گذشت زمان به دریافت اقامت دائم آن کشور مبدل شود.

Job offer

روش بعدی که متقاضیان دنبال می‌کنند، روش جاب آفر است. لازم به ذکر است این روش را می‌توان بهترین و مطمئن ترین روش برای مهاجرت کاری دانست. در این روش شما رزومه کاری برای خود تهیه کرده و آن را برای کارفرمایان مورد نظر خود ارسال می‌کنید. در صورت پذیرش روزمه شما توسط کارفرما شما جاب آفر دریافت کرده و از طریق آن می‌توانید اقدام به مهاجرت کاری به کشور مقصد را داشته باشید.

به طور خلاصه

در این مقاله از موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای شما را با شیو‌های مهاجرت کاری به کشور‌های مختلف دنیا آشنا کرده و راهکارهای مهمی برای دریافت ویزا کاری به شما پیشنهاد دادیم. برخی از مهم‌ترین فاکتورهای رفاهی برای مهاجرت به اروپا و آمریکا را معرفی کرده و در انتها سه روش کاربردی برای اخذ ویزا کاری را معرفی کردیم. لازم به ذکر است اگر زمان کافی برای انجام و پیگیری مراحل ذکر شده را ندارید، شرکت‌های مهاجرتی و آژانس‌ها با دریافته هزینه این کار را برای شما انجام می‌دهند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت