با این روش نیازی به خدمات لوله بازکنی نخواهید داشت

کد خبر: 1043146
با این روش نیازی به خدمات لوله بازکنی نخواهید داشت

گرفتگی لوله فاضلاب از آن دسته مشکلاتی است که هر کدام از ما امکان دارد در طول سال چندین بار یا حداقل یکبار با آن رو به رو شویم. در کنار خدمات لوله بازکنی، روش هایی وجود دارد که احتمال دارد با استفاده از یکی از آنها بتوانید بدون نیاز به شرکت لوله بازکنی تهران، گرفتگی لوله فاضلاب را رفع کنید.

این روش ها علاوه بر مزایای بسیار زیادی که دارند، بیشتر باعث صرفه جویی در هزینه ها شده به همین دلیل مورد توجه خیلی از مردم واقع شده اند. مردم به حدی به دنبال یادگیری این راه حل ها هستند که باعث شده روزانه افراد بیشماری در موتورهای جستجو مثل گوگل به دنبال روش های باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب در خانه باشند، بدون اینکه ابتدا به استفاده از خدمات لوله بازکنی فکر کنند.

با این روش نیازی به خدمات لوله بازکنی نخواهید داشت

آیا میتوان بدون نیاز به خدمات لوله بازکنی، گرفتگی فاضلاب را باز کرد؟

با توجه به اینکه گرفتگی لوله فاضلاب دلایل مختلفی دارد که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد، پس نمیتوان گفت روش های آسان لوله بازکنی میتوانند تمام گرفتگی ها را رفع نمایند. واضح است اگر گرفتگی سطحی و ساده باشد مطمئنا با این روش ها میتوانید آن را باز کنید و در واقع شما یک لوله بازکن خواهید بود بدون اینکه به شرکت های تخلیه چاه لوله بازکنی نیاز داشته باشید.

اما قبل از هر چیز بهتر است با دلایل گرفتگی لوله و همچنین علل بالا زدن چاه فاضلاب آشنا شوید. این موارد عبارتند از:

 • موی بلند
 • رسوب و جرم
 • چربی و روغن
 • مصالح ساختمانی
 • شن، گِل
 • برگ درختان
 • لجن
 • شکستگی
 • نداشتن شیب مناسب در لوله

در ادامه با شرکت لوله بازکنی شبانه روزی تهران آقای لوله بازکن همراه باشید تا با روش های آسان اما کار راه انداز چاه بازکنی آشنا شده و با آموزش آنها به یک لوله بازکن تبدیل شوید.

روش های آسان لوله بازکنی در خانه

با این روش نیازی به خدمات لوله بازکنی نخواهید داشت

در این مقاله سعی داریم از تجربیات شرکت اقای لوله بازکن استفاده کنیم تا به شما بهترین روش های باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب را آموزش دهیم.

روش اول: موجی از آب جوش

آب جوش اولین، بهترین، به صرفه ترین و آسان ترین روش برای لوله بازکنی است. برای اینکار کافی است یک کتری آب را روی گاز قرار دهید تا جوش بیاید. پس از آماده شدن آب جوش، اگر سینک پر از آب است باید آن را به هر طریقی شده خالی کنید. سپس کتری آب جوش را در 2 یا 3 مرحله درون سینک یا هر لوله مسدود شده دیگری خالی کنید. پس از گذشت چند دقیقه، آب را باز کنید تا نتیجه را بررسی نمایید. اگر مشکل حل شده بود که موفق شده اید، اگر لوله همچنان مسدود بود میتوانید چند بار دیگر این روش را تکرار کنید یا مستقیما سراغ روش بعدی بروید.

روش دوم: قلاب لجن کش بسازید!

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر کردیم، برخی از گرفتگی ها به خاطر مو یا مواد غذایی به وجود می آیند. این مواد به مرور زمان در لوله جمع می شوند و مسیر خروجی فاضلاب را مسدود می نمایند. به همین خاطر است که خیلی از مردم از خدمات لوله بازکنی استفاده می کنند. اما با این روش نیازی به فنر زدن نخواهید داشت. حالا چه کار باید بکنید؟

بسیار ساده است، یک آویز کت و شلوار یا لباس که از جنس فلز باشد، آماده کنید. حالا با استفاده از انبر دست آن را صاف کنید و فقط سر یا ته آن را به شکل قلاب درست کنید. این روش دقیقا شبیه به ماهیگیری است با این تفاوت که به جای ماهی باید لجن شکار کنید!

قلاب را درون لوله فرو ببرید تا به سیفون برسد. حالا سعی کنید هر چه آشغال یا لجن درون لوله گیر کرده را بیرون بکشید. بعد از اینکار هم میتوانید با آب گرم لوله را بشوید که این پیشنهاد ماست. ولی میتوانید از آب سرد و معمولی استفاده نمایید.

اگر حجم مو و آشغال ها کم باشد بدون شک موفق خواهید شد لوله را باز کنید. در غیر این صورت باید از خدمات لوله بازکنی در تهران یا روش های بعدی استفاده نمایید.

روش سوم: محلول لوله بازکن خانگی و دست ساز

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که تا نام محلول لوله بازکن به گوشتان میخورد به سرعت به یاد اسیدها می افتید. در صوتی که اسید بسیار خطرناک است و به جای استفاده از آن میتوانید از محلول خانگی استفاده کنید.

برای درست کردن محلول لوله بازکن به چه چیزهایی نیاز دارید:

 • نصف فنجان جوش شیرین
 • یک لیوان سرکه ترجیحا سفید
 • یک کتری آب گرم

اگر آب و فاضلاب از لوله بالا زده صبر کنید فرو کش کند یا آن را خالی کنید تا بتوانید جوش شیرین را درون لوله بریزید. حالا سرکه را بلافاصله به آن اضافه کنید. بعد از ریختن سرکه، به دلیل ایجاد ترکیب شیمیایی حالتی شبیه به آتشفشان ایجاد می شود. در این حالت نباید نگران باشید چون هیچ آسیبی به لوله ها نخواهد رسید. این واکنش تنها به خاطر ترکیب سرکه و جوش شیرین است و کاملا بی خطر می باشد. بعد از گذشت 30 دقیقه الی 1 ساعت، یک کتری اب گرم درون لوله خالی کنید.

روش چهارم: تلمبه و فنر دستی

دو ابزار بسیار کاربردی که برای لوله بازکنی در هر خانه ای ضروری است. برای استفاده از تلمبه باید آن را دقیقا روی خروجی لوله فاضلاب قرار دهید و اگر آبی دور لوله جمع نشده بهتر است مقداری آب بریزید تا موقع تلمبه زدن هوایی وارد لوله نشود. به این ترتیب تنها با چند بار بالا و پایین کردن تلمبه میتوانید گرفتگی را خیلی راحت باز کنید.

جهت استفاده از فنر دستی نیز باید سر فنر را درون لوله ای که مسدود شده هدایت نمایید تا به گرفتگی برخورد کند. حالا با چرخاندن فنر سعی کنید گرفتگی را از بین ببرید. فقط حواستان باشد که فنر را عقب و جلو نکنید تا به لوله ضربه نزند. چون با انجام این کار احتمال سوراخ شدن یا شکستن لوله وجود دارد.

روش پنجم: باز کردن گرفتگی با ابر محلول لوله بازکنی!

یک ترکیب فوق قدرتمند و یک ابر محلول خانگی که با ترکیب چند ماده به وجود می آید و از آن میتوانید برای انواع گرفتگی استفاده نمایید.

مواد مورد نیاز:

 • نصف فنجان نمک
 • نصف فنجان جوش شیرین
 • یک بطری نوشابه
 • یک لیوان سرکه

نحوه استفاده:

ابتدا نمک و جوش شیرین را با هم ترکیب کنید و درون لوله بریزید. حالا نصف بطری نوشابه را به آن اضافه کنید. اینجا مشاهده خواهید کرد که مواد مثل آتشفشان فواران خواهند کرد. حالا سرکه را بریزید و در آخر نوشابه را درون لوله خالی کنید.

در این مرحله باید 1 ساعت زمان دهید تا محلول لوله بازکنی اثر کند. بعد از 1 ساعت، با استفاده از آب گرم لوله را شستشو دهید تا هم آشغال های باقی مانده از بین برود و هم نتیجه کار را ببینید. به احتمال خیلی زیاد، این محلول قدرتمند لوله را باز خواهد کرد. اما اگر اتفاقی نیفتاد میتوانید بار دیگر مراحل را تکرار کنید یا با یک لوله بازکن تماس بگیرید.

پیشنهاد می کنیم برای آموزش روش های لوله بازکنی بیشتر به آدرس https://mrplumber.ir/blog مراجعه نمایید.

اگر با این روش ها گرفتگی لوله باز نشد چه کار کنیم؟

با این روش نیازی به خدمات لوله بازکنی نخواهید داشت

اگر روش های بالا کمکی به شما نکرده و همچنان با گرفتگی لوله مواجه هستید به این معنا نیست که روش ها کارساز نبوده، بلکه معنی آن این است که گرفتگی شدید و پیچیده است و نیاز به خدمات لوله بازکنی دارد.

شرکت آقای لوله بازکن فعال در زمینه لوله بازکنی تهران و تخلیه چاه با تانکرهای مکنده بسیار قوی که قادر هستند هزاران لیتر آب و فاضلاب را در عرض چند دقیقه تخلیه نمایند می باشد.

در صورت باز نشدن گرفتگی با روش های بالا میتوانید از سرویسکاران با تجربه این شرکت استفاده نمایید. ثبت سفارش اعزام لوله بازکن در سراسر تهران تنها زیر 1 دقیقه صورت می گیرد و زمان رسیدن سرویسکار به محل نیز معمولا 30 دقیقه در تمام نقاط تهران بزرگ می باشد.

شرکت آقای لوله بازکن بصورت شبانه روزی فعالیت می کند و شما عزیزان میتوانید در طی شبانه روز هر زمان به مشکل خوردید با این شرکت در تماس باشید. جهت تماس با پشتیبانی به وبسایت آقای لوله بازکن به آدرس https://mrplumber.ir مراجعه نمایید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها