بنرهای پس زمینه‌ عکاسی و تولد

کد خبر: 1043149

بنرهای پس زمینه‌ عکاسی و تولد

اگر فرض کنیم که در نخستین روزهای ورود چاپگرهای Outdoor به ایران و امکان چاپ بنر های گوناگون، تنها بخشی از جامعه، ساکنین محله‌هایی خاص یا افراد فعال در صنفی مشخص از این محصولات استفاده می‌کردند، امروزه دیگر چنین نبوده و می‌توان رد استفاده از این محصولات را در هر کجای پایتخت و کل کشور دید.

با گسترش استفاده از این محصولات، بسیاری از کالاهایی که پیش از این به صورت دستی طراحی و تولید می‌‌شدند، اینک در قالب محصولاتی ماشینی و به عنوان خروجی عملیاتی کامپیوتری-مکانیکی به وجود می‌آمدند که از مهمترین آن‌ها در این حوزه می‌توان به جایگزینی بنرهای خوش‌آمدگویی یا خیر مقدم و ترحیم یا تسلیت اشاره کرد که پیش از این در کسوت پلاکاردهای پارچه‌ای یافت می‌شدند .

از سویی دیگر این همه‌گیری موجب شکوفایی خلاقیت بسیاری از کاربران بنرهای دیجیتالی شده و باعث گردیده است تا از این محصولات در زمینه‌های جدید و نوظهوری استفاده شود، زمینه‌هایی که مانند استفاده از بنرها به عنوان پس زمینه عکسبرداری و فیلمبرداری دارای سبقه غربی بوده، همینک توسط بسیاری از هموطنانمان مورد استفاده قرار گرفته و از قضا محبوبیت فراوانی نیز یافته‌اند .

پس زمینه‌های عکاسی، یکی از کاربردهای بنرها

با ساخت نخستین دوربین‌های عکاسی در غرب و پیشرفت روزافزون آن‌ها، یکی از نخستین اقداماتی که کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه در راستای بهبود کیفیت تصاویر و زیباتر کردن آن‌ها انجام دادند، امکان فضاسازی محیط به درخواست مشتری بود . در همین رابطه علاوه بر وسایل یا تجهیزاتی که افراد مذکور در هنگام عکسبرداری به دست گرفته یا کنارشان قرار می‌دادند، این پس زمینه عکس بود که تأثیر بسزایی در محتوای آن داشت .

بنرهای پس زمینه‌ عکاسی و تولد

به عنوان مثال تصویر یک منظره، شبیه سازی یک مکان معروف، سرسرای یک قصر، پلکانی زیبا، طاق نصرتی جذاب یا ترکیبی از رنگ‌ها پس زمینه‌هایی بودند که مورد استفاده قرار گرفته و طرفداران زیادی نیز یافتند . به عنوان نمونه‌ای بومی، در شبیه سازی مراقد ائمه یا ضریح ایشان نیز از همین تکنیک استفاده می‌کردند که سبب شده است تا بسیاری از اجداد ما هم با این نوع پس زمینه‌ها عکسی بیاندازند .

در همین رابطه و با گذر زمان، این تکنولوژی هم در تصویربرداری و هم در عکاسی پیشرفت کرده و همچنین فناوری طراحی و تولید بک‌گراندهای مورد نظر تکامل یافته است ؛ این در حالیست که رابطه بین این دو هیچ فرقی نکرده و کماکان وجود پس زمینه‌ای ساختگی برای برداشتن یک تصویر از محبوبیت زیادی برخوردار است .

به عنوان مثال امروز هم بسیاری از عکس‌های آتلیه‌ای ما دارای پس زمینه‌ای رنگی بوده، بسیاری از ورزشکاران در میکس زون‌هایی که به این نقوش مزین شده‌اند مصاحبه کرده و یا در یک سخنرانی پشت سر متکلمین تصویر و نمایه‌ای از آنچه که در حال برگزاریست خودنمایی می‌کند .

بنرهای پس زمینه‌ عکاسی و تولد

با کنار هم قرار دادن این ویژگی‌ها خواهیم دید که استفاده از چاپ فلکس به منظور درج این تصاویر، الوان، طرح‌های گرافیکی، تایپوگرافی یا نمادهای مختلف تا چه میزان در تولید این واسطه‌ها مفید و موثر است .

با گذر از کاربردهای رسمی، در بسیاری از جشن‌ها و مهمانی‌ها نیز میزبان یا مدعوین علاقه دارند تا در جلوی زمینه‌ای زیبا و اختصاصی عکس‌های یادگاری خود را بگیرند که این کار نیز با کمک همین بنرها امکان پذیر می‌باشد .

بنر‌های تولد

جشن‌های تولد نیز به عنوان یکی از مراسم‌هایی که بازار عکس و فیلم‌برداری در آن‌ها بسیار داغ است (آن هم در روزگاری که همه ما یک دوربین حرفه‌ای در جیب خود داشته و تب به اشتراک‌گذاری مدیا در شبکه‌های اجتماعی به اوج رسیده است) ، به عرصه‌ای تبدیل شده است تا گردانندگان مجلس با طراحی یک بنر با استفاده از تصویر فرد، نام وی، سن تولد او یا علاقمندی‌هایش تم خاصی را به وجود آورده و بدین ترتیب زمینه‌ای را هم برای ثبت لحظاتی شاد به وجود آورند .

قابل توجه است که سئو سایت فوق توسط مجموعه سئو یاب انجام پذیرفته است و ایجاد تم یا پس زمینه به کمک بنر بی تردید حس خوبی به فرد مورد نظر منتقل کرده و سبب می‌شود تا این جشن از همه مراسمات دیگری که داشته (حتی اگر آن‌ها نیز باشکوه برگزار شده باشند) متمایز شود، این در حالیست که تصاویر ثبت شده در این بزم بواسطه همان بنر تولد نیز دارای شناسنامه‌ای واضح و روشن شده و همواره از دیگر عکسای مشابه قابل تفکیک است .

سخن آخر

چنانچه در پی مشاهده طرح‌های آماده جشن تولد و پس زمینه‌های مذکور هستید، همینک از فروشگاه بلوط چاپ دیدن فرمائید!

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت