ریزش باورنکردنی قیمت دلار امروز/ سرنوشت سیاه در انتظار دلالان دلار + جدول

کد خبر: 1045595

صرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را ۲۳,۴۰۰(بیست و سه هزار و چهارصد تومان) اعلام کرد.

قیمت دلار در یک سال گذشته به شدت افزایش یافت. قیمت دلار حتی تا 32 هزارتومان هم رسید. قیمت دلار بعد از انتخابات آمریکا سیر نزولی به خود گرفت. قیمت دلار چند هفته ای است که نوسانی شده است. قیمت دلار امروز و پیش بینی آینده دلار و یورو را با هم می خوانیم.

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی ۲۳۴۰۰۰ ریال اعلام شد. قیمت خرید دلار ۲۲۸۰۰۰ در این صرافی نیز ریال تعیین شد.

قیمت یورو نیز برای فروش ۲۸۲۵۰۰ در صرافی‌ ملی ریال اعلام شده؛ نرخ خرید یورو نیز در این صرافی ۲۷۶۵۰۰ ریال نرخ خورده است.

قیمت دلار و قیمت یورو
قیمت فروش قیمت خرید
دلار 23،400 هزار تومان 22،800هزار تومان
یورو 28،250 هزار تومان 27،250 هزار تومان
پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۲۷ دی ۹۹ / ریزش قیمت دلار ادامه دارد؟ریزش باورنکردنی قیمت دلار امروز/ سرنوشت سیاه در انتظار دلالان دلار + جدول

آنچه دیگران می خوانند:

  • فوری: افزایش 50 درصدی یارانه نقدی / جزئیات کامل نحوه پرداخت جدید یارانه
  • عکس جدید سام درخشانی و همسرش+تصاویر دیده نشده
  • خیالی که واقعی شد،ماجرای اولین دفن در بهشت زهرا
  • فیلم انفجار وحشتناک پژو در جایگاه سوخت
  • سامانه ثبت نام تسهیلات قرض‌الحسنه
  • مرگ ۲۳ نفر پس از تزریق واکسن کرونا

روز پنجشنبه قیمت دلار با ۶۵۰ تومان افت به بهای ۲۳ هزار و ۸۵۰ تومان رسید. همچنین قیمت دلار دیروز در بازار متشکل ۲۳,۳۴۰ تومان ثبت شد. اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: برخی از معامله‌گران باور دارند، روند نزولی سکه و دلار با آمدن بایدن به کاخ سفید پایان خواهد یافت. آنها اعتقاد دارند که بازار نسبت به فرصت ایجاد شده ازخروج ترامپ از کاخ سفید کاهش سنگینی نشان داد. دلار در هفته گذشته بیش از ۶ درصد از ارزش خود را از دست داد و سکه نزدیک به ۱۰ درصد افت قیمت را به ثبت رساند.

در چنین شرایطی، از نگاه برخی فعالان طبیعی است که بازار پس از افت‌های چنین سنگین، کمی اصلاح قیمت را تجربه کند. در هر صورت کسانی که دلار خود را نزدیک به مرز ۲۶ هزار تومان به فروش رسانده‌اند، ممکن است تلاش کنند بخشی از ارز فروخته شده خود را در کانال ۲۳ هزار تومانی جایگزین کنند. در بازار موازی، کسانی که در مرز ۱۲ میلیونی سکه خود را به فروش رساندند، کمی در کانال ۱۰ میلیونی خریدهای خود را بیشتر خواهند کرد.

با این حال، برخی از تحلیلگران باور دارند سکه‌بازان و دلاری‌ها قبل از اینکه موقعیت خرید و فروش خود را در هفته جاری تعیین کنند، به روند نرخ حواله درهم دقت خواهند کرد. از نگاه آنها، اگر نرخ حواله درهم به کانال ۶ هزار و ۶۰۰ تومانی برود، روند سکه و دلار در بازار داخلی نیز نزولی خواهد شد.

در کنار این، هر گونه اخباری مبنی بر آزاد شدن بخشی از پول‌های بلوکه شده می‌تواند فشار فروش سنگین دیگری را به بازار داخلی تحمیل کند. رئیس‌جمهور نیز در یکی از آخرین صحبت‌های خود عنوان کرده بود، اگر منابع ارزی بلوکه شده ایران آزاد شود، قیمت دلار حتی تا ۱۵ هزار تومان نیز افت خواهد کرد.

البته با وجود اینکه بسیاری از معامله‌گران انتظار دارند که قیمت دلار افت بیشتری را تجربه کند، بخشی از فعالان به برخی نشانه‌های افزایشی بیشتر دقت دارند. به عنوان مثال، گروهی عنوان می‌کنند که نرخ حواله‌ای دلار در سامانه نیما در کانال ۲۵ هزار تومانی قرار دارد، مساله‌ای که از نگاه آنها نشان می‌دهد که اسکناس آمریکایی از لحاظ بنیادی چندان آمادگی برای افت بیشتر قیمت ندارد.

۱

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت