دارا یکم هم زیان‌ده شد

کد خبر: 1045965

درحالی که صندوق پالایش یکم زیان ۵۰ درصدی به سهامداران خود تحمیل کرده است، هنوز خبری از وزیر اقتصاد به عنوان رئیس شورای عالی بورس برای پاسخگویی در خصوص وضعیت اسفناک بازار سرمایه نیست.

خبرگزاری تسنیم: بازار سهام بعد از ریزش ۸۰ هزار واحدی در هفته گذشته روز شنبه نیز در مدار نزولی قرار داشت. متاسفانه سرخ پوشی بازار در روز دوشنبه نیز ادامه یافته و شاخص کل تا اینجا با نزول بیش از ۲ درصدی در محدوده یک میلیون و ۱۵۵ هزار واحدی قرار گرفته است.

گفتنی است، شاخص بورس در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۶ دیماه با ۸۰ هزار و ۹۱۹ واحد کاهش، معادل ۶.۱۷ درصد افت کرد و به رقم یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۸۳۶ واحد رسید و شاخص کل هموزن نیز با ۵۷۵۱ واحد کاهش معادل ۱.۲۵ درصد افت کرد و رقم ۴۵۴ هزار و ۸۲۰ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول هم با ۷۳ هزار و ۷۷۹ واحد افت در این مدت به رقم ۸۶۹ هزار و ۱۰۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۱۲ هزار و ۵۶۱ واحد کاهش به عدد ۲ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۲۶ واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۷.۸۲ درصد افت و شاخص بازار دوم با ۴.۱۶ درصد کاهش همراه شدند.

جدیدترین خبر‌ها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

در این بین یک نکته جالب توجه وجود دارد که جدای از تحولات بازار سهام به عنوان یک مهمان ناخوانده زیان جدی به مردم و سهام داران وارد کرده است. صندوق پالایش یکم که با قیمت ۱۰ هزار تومان عرضه شد هم اکنون و بعد از گذشت دو ماه ریزش مداوم در محدوده ۵ هزار تومان قرار داشته و عملا زیان ۵۰ درصدی به سهامداران خود تحمیل کرده است.

در این بین صندوق دارا یکم که مربوط به سهام بانک‌ها و بیمه‌های دولتی است نیز در محدوده ۱۰ هزار تومان قرار گرفته و احتمالا مانند صندوق پالایش روند نزولی و زیان دهی جدی این صندوق نیز اغاز خواهد شد. همین امروز دوشنبه ارزش این سهم حدود ۱۰ درصد افت کرده است. در این باید یادی کرد از نمایندگان مجلس دهم که موضوع واگذاری اموال و دارایی‌های دولتی را از طریق‌ای تی اف در برنامه‌های بالادستی توسعه کشور گنجاندن تا از این طریق راه برای لحاظ کردن این روش واگذاری در بودجه سنواتی هموار شود.

از سوی دیگر همه در حالی است که در زمان ریزش قبلی در مرداد ماه تاکید شد که چرا مردم به توصیه گوش نداده و بجای سرمایه گذاری مستقیم، سرمایه خود را به صندوق‌های مختلف موجود در بازار بورس منتقل نکرده اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت