قطع گاز ویلاهای پرمصرف مناطق خوش آب و هوا

کد خبر: 1045978

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به مصرف بی رویه گاز در برخی مناطق خوش آب و هوای استان تهران از قطع گاز واحد‌های ویلایی پرمصرف غیرضرور خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: عبدالرضا چراغعلی در جلسه کارگروه آلودگی هوا استان تهران با اشاره به افزایش مصرف گاز گفت: به دلیل کم هزینه بودن انرژی، در تعداد زیادی از ویلا‌ها و خانه‌های ییلاقی در مناطق خوش آب و هوای استان تهران، شهرستان‌ها و استان‌های شمالی کشور، مصرف گاز شبانه روزی و در مواقع غیرضروری است؛ به همین سبب مصرف گاز در کشور به شدت افزایش یافته است.

وی افزود: طبق مصوبه شورای امنیت، در صورت عدم اصلاح روش مصرف گاز در این مناطق، طی مسیر قانونی نسبت به قطع این انشعابات در سطح کشور اقدام می‌شود.

وی ضمن گرامیداشت ۲۹ دی ماه سالروز هوای پاک با اشاره به ۱۲ روز هوای ناسالم در دی ماه افزود: از ابتدای این ماه شاهد هوای ویژه‌ای در سطح استان تهران بوده ایم؛ به طور کلی در سال‌های اخیر اقدامات تمامی دستگاه‌ها در این زمینه کافی نبوده است لذا موضوع آلودگی هوای استان باید با حساسیت بیشتری پیگیری شود.

چراغعلی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی تکالیف و وظایف خود در مورد قوانین هوای پاک را به تفکیک مشخص و اقدامات موثر خود را به طور خلاصه ذکر کنند و اگر اقدام موثری نداشته و در این زمینه موانعی داشته اند نیز گزارش دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در خاتمه بر ضرورت استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد ر زمینه رفع آلودگی هوا تاکید و خاطرنشان کرد: در راستای برطرف کردن چالش‌های پیش رو همه دستگاه‌ها و مسئولان باید باهم همکاری کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت