مسیر یافتن همسر دلخواه را این‌گونه بپیمایید

کد خبر: 1046178

در همه کشورها و در همه دوره‌های زمانی پیدا کردن همسر دلخواه همواره یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های افراد بوده است. این دغدغه سن و سال نمی‌شناسد و شامل همه افراد مجردی که در اطراف خود می‌بینید می‌شود.

فرقی نمی‌کند که شما یک جوان در آستانه ازدواج باشید یا فردی که به تازگی به هر دلیلی همسر خود را از دست داده یا او را ترک کرده است. در هر حال شما نیاز به همدمی دارید که در همه مراحل زندگی کنار شما بوده و همه بدی‌ها و خوبی‌های شما را بپذیرد. و بتوانید احساس خوشبختی داشته باشید . به همین دلیل مسئله جذب همسر دلخواه را می‌توان یکی از مهم‌ترین مسائل زندگی افراد مجرد دانست. در این مطلب درباره شیوه‌های یافتن و جذب فردی که برای همسری می‌پسندید بیشتر صحبت خواهیم کرد.

پیش از انتخاب این نکات را در نظر بگیرید.

مسیر یافتن همسر دلخواه را این‌گونه بپیمایید

 • بهتر است شما هم دست به کار شوید.

شاید شما هم شنیده باشید که کسی که شما را دوست داشته باشد خود به سمت شما خواهد آمد. اما باید بدانید که همیشه هم این‌طور نیست. تا زمانی که این فرد در شما کششی به سوی خود احساس نکند، قدمی به سوی شما برنخواهد داشت. پس بهتر است قصه‌های کتاب‌ها را فراموش کرده و اگر فردی را پسندیده‌اید یا احساس می‌کنید کسی به شما علاقه دارد، به نحوی به او نشان دهید که شما نیز تمایل به شروع رابطه دارید.

 • فاصله‌ها را جدی بگیرید.

نکته دیگر اینکه بهتر است از آسمان‌ها به زمین آمده و کمی در میان افراد عادی به دنبال همسر بگردید. قانون جذب می‌گوید که همه چیزهای هم‌کفو و هم ارتعاش به سوی یکدیگر جذب می‌شوند. بنابراین بهتر است در میان افرادی به دنبال همسر باشید که هم‌رده خود شما هستند. قصه ازدواج شاهزاده و گدا واقعا یک قصه است و کمتر پیش می‌آید که در دنیای واقعی دو فرد کاملا متفاوت بتوانند در کنار یکدیگر زندگی کنند.

 • معیارهای خود را مشخص کنید.

پیش از اینکه در میان دختران یا پسرانی که می‌شناسید به دنبال همسر بگردید، مشخص کنید که دقیقا چه کسی می‌تواند همسر شما باشد. یک توصیه مفید این است که شروع به نوشتن کنید. از ویژگی‌های ظاهری تا خصوصیات اخلاقی و خانوادگی و هر چیزی که به نظرتان همسر آینده شما باید داشته باشد، همه را بنویسید. پس از این کار می‌توانید اولویت‌بندی را شروع کنید. مشخص کنید که کدام ویژگی‌ها برای شما مهم‌تر است و کدام‌یک چندان اهمیتی ندارد.

توجه کنید که نباید به دنبال یک فرشته بی‌عیب و نقص باشید. هیچ موجودی بی‌عیب نیست و قطعا همسر آینده شما نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود. پس معقول و منطقی فکر کرده و مشخصاتی را که واقعا برایتان اهمیت دارد تعیین کنید. کمی بیشتر فکر کنید. اگر همسر شما کدام مشخصات را نداشته باشد می‌توانید با او زندگی کنید. عدم وجود کدام ویژگی‌های باعث می‌شود که شما نتوانید همسرتان را تحمل کنید. همه این موارد را دقیقا برای خود مشخص کرده و بنویسید. سپس بر اساس آن‌ها برای یافتن همسر ایده‌آل خود تلاش کنید.

 • خود را بهتر کنید.

بدون شک زمانی جذب همسر دلخواه شما موفقیت‌آمیز خواهد بود که خودتان هم ویژگی‌های خوبی داشته باشید. به این فکر کنید که همسر آینده شما ممکن است چه انتظاراتی از شما داشته باشد. برای بهبود موقعیت شغلی و اجتماعی خود تلاش کنید. همچنین ویژگی‌های اخلاقی خود را بهتر کنید تا بتوانید فرد موردنظرتان را به خود جذب کنید.

حین انتخاب این نکات را در نظر بگیرید.

مسیر یافتن همسر دلخواه را این‌گونه بپیمایید

 • انتظار نداشته باشید که همه ویژگی‌های موردنظرتان را پیدا کنید.

در بخش قبل گفتیم که معیارهای خود را نوشته و مهم‌ترین آن‌ها را مشخص کنید. قطعا پیدا کردن کسی که همه ویژگی‌های موردنظر شما را با هم داشته باشد کار بسیار دشواری است. علت اینکه از شما خواستیم معیارهای خود را محدودتر کنید همین موضوع است. فردی که انتخاب می‌کنید باید ویژگی‌هایی که برای شما مهم و حیاتی است و به نظرتان نمی‌توانید با نبود آن‌ها کنار بیایید داشته باشد. بقیه ویژگی‌های قابل اغماض بوده و می‌توانند حذف شوند. البته توجه کنید که اگر انتظارات حتمی شما غیرمعقول باشد هیچ‌گاه موفق به جذب همسر دلخواه نخواهید شد.

 • از کمک دوستان و آشنایان خود استفاده کنید.

قطعا تعداد افرادی که شما می‌شناسید محدود است. بنابراین اگر واقعا قصد ازدواج دارید، به دوستان و آشنایان خود بسپارید که افراد مناسب را به شما معرفی کنند. فراموش نکنید که برای آن که فرد معرفی شده توسط اطرافیان به معیارهای شما نزدیک باشد، باید حتما آن‌ها را از معیارهای خود آگاه کنید. البته نیازی نیست که همه معیارهای خود را برای آن‌ها بازگو کنید. اما توصیه می‌کنیم که مهم‌ترین موارد را برای آن‌ها مشخص کنید تا بتوانند مناسب بودن یا نبودن فرد را تشخیص دهند. ضمن اینکه بهتر است از کسانی برای معرفی مورد مناسب کمک بخواهید که تا حدودی از شما شناخت دارند. به این ترتیب می‌توانند گزینه‌های بهتری را پیش روی شما بگذارند.

 • از رفتن به خواستگاری یا پذیرفتن خواستگار به صورت هم‌زمان خودداری کنید.

ممکن است در یک زمان افراد متعددی به شما پیشنهاد شوند. توصیه ما این است که همه آن‌ها را به طور هم‌زمان ملاقات نکنید. چرا که این موضوع شما را از معیارهایتان منحرف خواهد کرد. در واقع در چنین موقعیت‌هایی شما به جای اینکه به این فکر کنید که آیا فرد موردنظر با معیارهای شما همخوانی دارد یا نه، شروع به مقایسه می‌کنید. این موضوع می‌تواند شما را به اشتباه بزرگی بیندازد. چرا که معمولا در هنگام مقایسه به موقعیت‌های شغلی و مالی افراد توجه می‌شود. اما ممکن است فردی که از این نظرها بهترین است ممکن است برای زندگی با شما بهترین گزینه نباشد.

اگر در چنین موقعیتی قرار گرفتید، سعی کنید تا حد امکان قرارهای ملاقات را با فاصله بگذارید تا فرصت کافی برای تصمیم‌گیری داشته باشید. ابتدا تکلیف خود را با یکی از این افراد مشخص کنید و سپس به سراغ نفر بعدی بروید. توجه کنید که در حین فرایند ارزیابی یکی از افراد اصلا به این فکر نکنید که شاید نفر دیگر بهتر باشد. بدون در نظر گرفتن پیشنهاد نفر دیگر به این فکر کنید که آیا شخصی که اکنون رو به روی شما نشسته برای شما گزینه مناسبی است یا نه.

 • همیشه فرد بهتری وجود دارد.

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که افراد در انتخاب همسر خود انجام می‌دهند، رد کردن یک فرد به دلیل امکان وجود گزینه‌های بهتر است. باید به خاطر داشته باشید که دست بالای دست بسیار است و شما افراد زیادی را پیدا می‌کنید که از فرد مورد نظر شما بهتر هستند. اما مسئله اینجا است که شما از همسر آینده خود چه می‌خواهید. در قدم اول تصمیم‌گیری برای انتخاب همسر تنها به معیارهای اصلیتان توجه کنید و در صورت نبود آن‌ها در فرد مورد نظر او را رد کنید. در جلسات بعدی وجود معیارهای دیگر را نیز بررسی کنید و سپس تصمیم بگیرید.

 • از تجربیات مشاوران استفاده کنید.

متاسفانه در کشور ما انجام مشاوره قبل از ازدواج هنوز مرسوم نشده است. در حالی که این کار می‌تواند کمک زیادی به شناخت شخصیت طرف مقابل و پی بردن به سلامت روانی او بکند. توجه کنید که برای مشاوره حتما باید به مراکز معتبر مراجعه کنید. به عنوان مثال مجموعه تجسم خلاق برای انتخاب همسر مناسب در کنار شما است. با استفاده از خدمات این مجموعه می‌توانید فرد موردنظرتان را از نظر روانی ارزیابی کرده و تا حدودی بفهمید که زندگی در کنار او تا چه حد برای شما خوشایند خواهد بود.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که مشاوره معجزه نمی‌کند. شما نباید پیش از آن که به شناخت نسبی از طرف مقابلتان برسید برای مشاوره پیش از ازدواج اقدام کنید. در واقع می‌توان گفت انجام مشاوره آخرین قدم پیش از عقد است. شما باید تشخیص دهید که طرف مقابل برای ادامه زندگی مناسب هست یا نه. مشاوره به شما کمک خواهد کرد که تصمیم خود را تایید کنید. مهم‌ترین نکته‌ای که در مشاوره پیش از ازدواج باید بررسی شود، وجود بیماری‌های روانی است.

ممکن است طرف مقابل شما خیلی معقول و منطقی به نظر برسد اما در موقعیت‌هایی خاص رفتارهایی از خود نشان دهد که ناشی از مشکلات روحی او است. از طریق خدمات مشاوره‌ای می‌توانید این موارد را متوجه شوید. زیرا یک فرد هر چقدر هم که در مخفی کردن مشکلات روحی خود مهارت داشته باشد نمی‌تواند یک مشاور متخصص با تست‌های روانشناسی قوی را گول بزند.

پس از انتخاب به این نکات توجه کنید.

مسیر یافتن همسر دلخواه را این‌گونه بپیمایید

در این مرحله شما موفق به جذب همسر دلخواه خود شده‌اید و احتمالا تاریخ عقد و عروسی را هم مشخص کرده‌اید. در ادامه نکاتی را که باعث احساس رضایت بیشتر از انتخابتان می‌شود بیان می‌کنیم.

 • اکنون باید چشمان خود را ببندید.

پیش از اینکه به این مرحله برسید باید به اندازه کافی چشمان خود را باز کرده و انتخاب هوشمندانه‌ای انجام داده باشید. پس از اینکه انتخاب خود را انجام دادید، چشمان خود را ببندید. منظور ما از بستن چشم‌ها در این مرحله نادیده گرفتن مشکلاتی که با طرف مقابل دارید نیست. منظور ما این است که زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید. حتی اگر فردی صمیمی‌ترین دوست شما هم باشد، شما از مشکلات او و همسرش خبر ندارید و فقط زیبایی‌های زندگی آن‌ها را می‌بینید.

مقایسه زندگی زناشویی خود با دیگران بزرگ‌ترین آفت انتخاب شما است. چرا که موقعیت شما و همسرتان با افراد دیگر متفاوت است و شرایط زندگی شما با آن‌ها اصلا قابل مقایسه نیست. پس چشمان خود را بر روی زندگی دیگران بسته و برای ساختن زندگی خود تلاش کنید. نکته دیگر اینکه باید چشمانتان را به روی گذشته نیز ببندید. الان زمان آن نیست که به این فکر کنید که اگر کس دیگری را انتخاب کرده بودید چه اتفاقی می‌افتاد. به انتخاب خود متعهد باشید و در جهت بهتر شدن زندگی‌تان تلاش کنید.

 • مشکلات زندگی شما به شما مربوط است.

در هیچ نقطه‌ای از جهان نمی‌توانید زن و شوهری را پیدا کنید که بدون هیچ مشکلی در کنار هم زندگی می‌کنند. در زندگی زناشویی کوچک‌ترین مسائل اگر به درستی مدیریت نشوند می‌تواند به بحث‌ها و مشکلات بزرگ‌تر ختم شود. بهتر است مشکلات زندگی خود را با همسرتان حل کنید و درباره آن‌ها با دوستان یا خانواده خود صحبت نکنید. چرا که همین موضوع خود می‌تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود.

اگر دو نفری از پس حل مشکلتان برنیامدید، بهتر است به سراغ یک فرد بی‌طرف و باتجربه بروید. شاید شنیدن این موضوع کمی عجیب باشد. اما پدر و مادر طرفین معمولا برای حل مشکلات بدترین گزینه هستند. چرا که دلسوزی پدر و مادر برای فرزندشان احتمالا باعث جهت‌گیری دعوا شده و حتی می‌تواند مسائل جدیدتری ایجاد کند. در چنین مواقعی مراجعه به یک مشاور خانواده به شما کمک می‌کند

 • به همسرتان محبت تزریق کنید.

در زندگی زناشویی محبت حرف اول را میزند. فرقی نمی‌کند که چه مشکلی پیش بیاید. شما باید به همسر خود بفهمانید که تحت هر شرایطی او را دوست دارید. از ابراز محبت به همسر خجالت نکشید و معجزه محبت را در زندگی خصوصی خود ببینید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت