واکنش رهبر جریان صدر به تعویق انتخابات عراق

کد خبر: 1046479

رهبر جریان صدر عراق تاکید کرد که اجازه تعویق دیگری در موعد انتخابات زودهنگام در این کشور را نخواهد داد.

ایسنا: به نقل از اسپوتنیک، چند ساعت بعد از آنکه دولت عراق از تاخیر در برگزاری انتخابات زودهنگام و به تعویق افتادن آن به تاریخ ۱۰ اکتبر آتی خبر داد، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در توئیتی نوشت: اگر زنده بمانم، اجازه تعویق دیگری در موعد انتخابات را نخواهم داد. طی این مقطع، همگان باید از روحیه ملی‌گرایانه برخوردار باشند و از درگیری‌ها و مناقشات دست بردارند.

مقتدی صدر تصریح کرد: ما باید نسبت به تقلب‌های فاسدان و توطئه‌های آنها چه درمورد قانون انتخابات یا دخالت در فعالیت کمیساریا یا دیگر اقداماتی که به ملت آسیب می‌زند، بسیار محتاط باشیم.

دو روز پس از آنکه کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق پیشنهاد تاخیر در برگزاری انتخابات پارلمانی را داد، کابینه عراق روز گذشته در جلسه خود با تعیین تاریخ ۱۰ اکتبر به عنوان زمان برگزاری انتخابات موافقت کرد.

حکیم: انتخابات باید در زمان مقرر برگزار شود رهبر جریان حکمت ملی عراق بر ضرورت برگزاری انتخابات در زمان مقرر و نقش‌آفرینی آگاهانه و گسترده عراقی‌ها تاکید کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از دفتر اطلاع رسانی جریان حکمت ملی، «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف عراقیون در سفر به استان بصره ضمن اشاره بر لزوم رفع آلودگی‌های نفتی و مبارزه با بیابان‌زایی و توسعه امکانات پزشکی اظهار داشت: بصره نیازمند پروژه‌هایی بزرگ نظیر بندر فاو، پالایشگاه بصره، کارخانه پتروشیمی، آهن و فولاد و تولید خرما است، چرا که این پروژه‌ها می‌تواند بصره را به جایگاه طبیعی خود بازگرداند و فرصت‌های شغلی بسیاری برای اهالی این استان فراهم کند.

حکیم با اعلام حمایت از اصلاح قانون اساسی و انتخاب مستقیم استاندار توسط مردم، خواستار دورسازی بصره از منازعات سیاسی شد و افزود: آرامش و ثبات بصره منجر به وجود آمدن دیدگاه مثبت کشورهای جهان و به دنبال آن، افزایش سرمایه‌گذاری و امکانات اقتصادی می‌شود.

رهبر ائتلاف عراقیون تصریح کرد: ما تعویق انتخابات به دلایل فنی و لجستیک را درک می‌کنیم و بر پایبندی به موعد جدید بدون هیچگونه تعویقی دیگر و برگزاری انتخابات با نظارت بین‌المللی بدون مداخله در جزئیات یا خدشه‌ وارد کردن به حاکمیت عراق، تاکید می‌کنیم.

وی با بیان اینکه انتخابات در شرایط حساس داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی برگزار می‌شود و ما باید پیام‌های اطمینان‌بخشی به جامعه جهانی مخابره کنیم، تاکید کرد که معادله آتی باید برخوردار از اعتدال، میانه‌روی و داشتن روابط گسترده با همگان باشد.

حکیم با تاکید بر برگزاری انتخابات در زمان مقرر و هشدار درباره سلاح بی‌ضابطه اظهار داشت: انتخابات نیازمند امنیت انتخاباتی است و این امر به معنای آزادی رای‌دهنده در گزینش نامزد و گفتمانی است که بدان باور دارد.

هدف قرار گرفتن خودروهای وابسته به ارتش آمریکا در جنوب بغداد

عراق|هدف قرار گرفتن خودروهای وابسته به ارتش آمریکا در جنوب بغداد منابع خبری از هدف قرار گرفتن خودروهای وابسته به ارتش آمریکا در جنوب بغداد خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های عراق، یک کاروان لجستیک ائتلاف بین المللی به رهبری ارتش آمریکا در جاده یوسفیه در جنوب بغداد مورد هدف قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، گروه قاصم الجبارین به شکل رسمی مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.‎

منابع عراقی همچنین از هدف قرار گرفتن یک کاروان خودروهای آمریکایی در منطقه ابوغریب بغداد خبر دادند که گروه قاصم الجبارین مسئولیت آن را برعهده گرفته است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت