کرونا در اروپا/تشدید اوضاع کرونایی در پرتغال

کد خبر: 1046998

روند تشدید محدودیت‌ها در کشورهای اروپایی برای مهار ویروس انگلیسی همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری تسنیم: کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن همچنان در اروپا جولان داده و با شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی ابعاد تازه‌ای به خود گرفته است.

کارشناسان انگلیسی اظهارات جانسون درباره کشنده‌تر بودن ویروس جهش یافته را رد می‌کنند

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که کارشناسان انگلیسی از اظهارات اخیر "بوریس جانسون"، نخست وزیر انگلیس درباره کشنده تر بودن ویروس جهش یافته انگلیسی ابراز حیرت کرده‌اند.

رئیس پزشکی نهاد سلامت عمومی انگلیس در این باره گفته است: تحقیقات و بررسی های زیادی در حال انجام است و کاملا مشخص نیست که این ویروس جهش یافته کشنده تر باشد و هنوز خیلی زود است که در این باره سخن بگوییم.

مشابه چنین اظهاراتی را "مایک تیدلسی"، از اعضای هیات کارشناسی گروه مشاوره علمی اضطراری انگلیس هم داشته است.

نخست‌وزیر انگلیس روز گذشته در پیامی توئیتری به مردم کشورش هشدار داد که گونه جدید ویروس کرونا (معروف به کرونای انگلیسی) در مقایسه با گونه قبلی مرگبارتر است.

جانسون در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «ما اکنون متوجه شده‌ایم که گونه جدید ویروس کرونا علاوه بر اینکه سریع‌تر منتشر می‌شود، احتمالاً باعث مرگ‌ومیر بیشتری نیز می‌شود

1401 مرگ کرونایی روزانه در انگلیس

بر اساس آمارهای رسمی اعلام شده در 24 ساعت گذشته 40261 نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده و 1401 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

تشدید محدودیت‌ها در نروژ

نروژ هم برای مهار کرونا محدودیت ها در پایتخت خود اسلو و 9 منطقه مرزی را تشدید می کند. دولت دلیل این تصمیم را جلوگیری از شیوع ویروس انگلیسی عنوان کرده است.

محدودیت‌های سفر در بلژیک برای مهار ویروس انگلیسی

بلژیک هم برای جلوگیری از شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی از روز چهارشنبه همه سفرهای خارجی غیرضروری را ممنوع می کند. به گفته نخست وزیر این کشور این ممنوعیت ها فعلا تا اول ماه مارس ادامه دارد.

نارضایتی اروپا از بدعهدی شرکت انگلیسی آسترازنکا

کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا هم اعلام کرد که کشورهای عضو این اتحادیه و کمیسیون اروپا درباره این مسئله که شرکت انگلیسی آسترازنکا"، در سه ماهه اول سال جاری میلادی واکسن کمتری از آنچه توافق شده را به اتحادیه اروپا می دهد ابراز نارضایتی کرده‌اند.

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم ابراز اطمینان کرده که با وجود به وجود آمدن مشکلاتی در تحویل واکسن انگلیسی آسترازنکا در ماه فوریه بسیاری از شهروندان با این واکسن واکسینه خواهند شد. وی از تایید این واکسن در عرض یک هفته آینده خبر داده است.

شرکت انگلیسی آسترازنکا اعلام کرده که به دلیل وجود برخی مشکلات در زمینه تولید واکسن نمی تواند دوزهای وعده داده شده به اتحادیه اروپا را در موعد مقرر به این اتحادیه بدهد.

تشدید اوضاع کرونایی در پرتغال

شرایط کرونایی در کشور پرتغال بسیار متشنج شده است. با توجه به شمار بالای مبتلایان در برابر برخی بیمارستان‌ها صف‌های طولانی آمبولانس‌های حامل بیماران کرونایی که منتظر پذیرش هستند دیده می‌شود. به صورت میانگین حدود 90 درصد تخت های مراقبت های ویژه در بیمارستان ها پر شده‌اند.

پرتغال با حدود 10.3 میلیون نفر جمعیت اخیرا حدود 14 هزار مبتلای جدید روزانه را به ثبت رسانده که رکورد تازه‌ای از زمان شیوع بحران کرونا در این کشور است.

علاوه بر این بر اساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز آمریکا در پرتغال بیشترین تعداد مبتلای جدید در هر 100 هزار نفر در هفت روز و بیشترین میزان مرگ و میر جدید ثبت شده است. دولت پرتغال شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی در کشورش را علت به وجود آمدن این شرایط عنوان کرده است.

از صبح 21 ژانویه به دلیل شیوع گسترده کرونا همه مهد کودک ها، مدارس و دانشگاه ها در این کشور تعطیل شده‌اند. به گفته نخست وزیر پرتغال این محدودیت ها به مدت دو هفته در این کشور برقرار خواهد بود. وی شیوع گسترده ویروس انگلیسی را از دلایل تصمیمات دولت اعلام کرد.

بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی پرتغال حدود 13 درصد از موارد ابتلا به کرونای جدید در این کشور به ویروس انگلیسی آلوده شده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در پرتغال 609136 نفر به کرونا مبتلا شده و 9920 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

پیش بینی کاهش رشد اقتصادی در آلمان در سال جاری میلادی

دولت آلمان پیش بینی رشد اقتصادی خود برای سال جاری میلادی را حدود 3 درصد کاهش می دهد.

به گزارش "هندلزبلات آلمان"، "پیتر آلتمایر"، وزیر اقتصاد آلمان در گزارش اقتصادی سالانه خود که هفته آینده ارائه می شود پیش بینی برای تولید ناخالص ملی در سال جاری میلادی را 3 درصد کاهش می دهد. تا به حال دولت پیش بینی رشد 4.4 درصدی اقتصاد برای سال جاری میلادی را داشت. در سال گذشته اقتصاد آلمان رکود 5 درصدی را تجربه کرد.

پیتر آلتمایر، هفته گذشته هم گفته بود که به دلیل تداوم شیوع کرونا و محدودیت ها رشد اقتصادی آلمان در حد مورد انتظار نخواهد بود.

20 کشور در منطقه قرمز کرونایی آلمان قرار می‌گیرند

به دلیل آمار بالای ابتلا به کرونا دولت آلمان از روز یکشنبه برای اولین بار بیش از 20 کشور را در لیست مناطق خطر کرونایی خود قرار می دهد و برای مسافران از این کشورها قواعد سفر سختگیرانه تری را مد نظر قرار خواهد داد.

انستیتو رابرت کخ آلمان روز جمعه اعلام کرد که کشورهای پرتغال، اسپانیا، مصر و آمریکا از جمله کشورهایی هستند که در این لیست قرار خواهند گرفت.

تشدید محدودیت‌ها در مادرید

دولت اسپانیا هم اعلام کرده به دلیل شمار بالای مبتلایان به کرونا اقدامات و محدودیت ها برای مهار این بیماری را در مادرید، پایتخت این کشور تشدید می کند.

879 مرگ روزانه کرونایی در آلمان

"انستیتو رابرت کخ" آلمان هم صبح امروز اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته حدود 16417 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 879 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

تاثیرات مخرب کرونا بر بازار کار جوانان اروپا

بحران کرونا بخصوص در سطح اتحادیه اروپا برای جوانان شانس وارد شدن به بازار کار را از بین برده است.

کمیسر امور اجتماعی اتحادیه اروپا اعلام کرده است که افزایش بیکاری جوانان در اتحادیه اروپا 3 برابر بیشتر از بیکاری عمومی است. وی تاکید کرد که برای جلوگیری از به وجود آمدن یک نسل جدید شکست خورده باید مبارزه با بیکاری جوانان اولویت اصلی در همه کشورهای اروپایی و در سطح این اتحادیه قرار گیرد.

جدیدترین آمار ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3583907 نفر به کرونا مبتلا شده و 95981 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در فرانسه هم تا به حال 3011257 نفر به کرونا مبتلا شده و 72647 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در اسپانیا هم تا به حال 2603472 نفر به کرونا مبتلا شده و 55441 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم تا به حال 2441854 نفر به کرونا مبتلا شده و 84674 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در آلمان هم تا به حال 2125261 نفر به کرونا مبتلا شده و 52020 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت