غضنفرآبادی:دولت هر چقدر بتواند کف ارز را پایین بیاورد

کد خبر: 1047511

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: تجربه ثابت کرده است که ارز ۴۲۰۰ تومانی و هر ارزی که به طور ویژه داده شود، فسادزاست و به دست مردم نمی‌رسد.

خبرگزاری مهر: حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی با تاکید بر ضرورت ورود مسئولان برای بازگشت ارز‌های صادراتی، اظهار داشت: کمیسیون تلفیق مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه، ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کرد تا حداقل از رانت جلوگیری شود و دیگر شاهد تکرار این اتفاق نباشیم که عده‌ای ارز دولتی را بگیرند و آن را به بیت‌المال بازنگردانند.

وی بیان کرد: مقامات دستگاه قضا وعده داده‌اند که موضوع برخورد با بدهکاران ارزی به صورت جدی دنبال می‌شود و دولت هم اگر در این زمینه کوتاهی کند، قطعاً قوه قضاییه پیگیری می‌کند تا ان‌شاالله این موضوع به سرانجام برسد و ارز‌های صادراتی به بیت‌المال بازگردد.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حفظ حقوق ملت ضروری است و بر این اساس حتماً ارز‌های صادراتی به بیت‌المال بازگردانده می‌شود، تصریح کرد: اقدامات جدی دستگاه قضا در مقابله با فساد، نشان می‌دهد که حتماً قوه قضاییه پای این موضوع هم محکم می‌ایستد و با متخلفان ارزی برخورد می‌کند.

غضنفرآبادی با اشاره به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ از سوی کمیسیون تلفیق مجلس، گفت: تجربه نشان داده است که ارز ۴۲۰۰ تومانی یا هر ارزی که به صورت ویژه باشد، فسادزاست و هم به دست مردم نمی‌رسد و هم متاسفانه پشت آن اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه البته مجلس و کمیسیون تلفیق هیچ کف و سقفی را برای نرخ ارز تعیین نمی‌کنند، تصریح کرد: دولت هر چقدر بتواند کف ارز را پایین بیاورد، مجلس حرفی ندارد و این موضوع کاملاً بستگی به عملکرد دولت دارد.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی به دنبال آن است که دیگر ارز به صورت چند نرخی وجود نداشته باشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت