واردات موز آزاد شد

کد خبر: 1048797

معاون فنی امور گمرکی گمرک ایران: کانتینری که حامل موز باشد در مرزها نمانده است و وارد کنندگان می‌توانند نسبت به واردات موز اقدام کنند

تسنیم: معاون فنی امور گمرکی گمرک ایران: کانتینری که حامل موز باشد در مرزها نمانده است و وارد کنندگان می‌توانند نسبت به واردات موز اقدام کنند

ستاد کارگروه تنظیم بازار از واردات موز در مقابل صادرات سیب خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ستاد تنظیم بازار واردات موز را آزاد کرد. یکی از مصوبات روز گذشته کارگروه تنظیم بازار بررسی روند تامین، توزیع و تنظیم بازار موز بود که مقرر شد واردات موز در قبال صادرات سیب انجام شود و این موضوع مورد موافقت اعضا قرار گرفت.

واردات موز آزاد شد

همچنین مهرداد جمال ارونقی معاون امور گمرکی و فنی گمرک از ترخیص ۶۰ کامیون حاوی موز از مرز بازرگان خبر داد و گفته با توجه به بررسی‌های صورت گرفته از گمرکات مرزی به ویژه گمرک بازرگان، در حال حاضر کانتینر موز معطلی برای انجام تشریفات گمرکی یا ترانزیت آن به گمرکات داخلی وجود نداشته و نسبت به ترخیص کامیون‌های حاوی موز در گمرک بازرگان با رعایت مقررات مربوطه اقدام شده است.

براین اساس واردکنندگان می‌توانند در قبال صادرات سیب در سال جاری، نسبت به اخذ موافقت وزارت صمت و با تایید منشا ارز حاصل از صادرات، مانند گذشته به واردات موز اقدام کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت