16 تفاوت نرم‌افزار اتوماسیون اداری رایگان و اداری پولی

کد خبر: 1049666

نرم‌افزار اتوماسیون اداری هم از جمله نرم‌افزارهایی است که در جهت بهبود روند کارهای سازمانی و اداری تهیه و تولید شده‌اند. این نرم‌افزار، کارهای مربوط به ثبت و گردش مکاتبات و اسناد اداری را انجام می‌دهد. با به کار آمدن چنین نرم‌افزاری، دیگر نیازی به فعالیت‌های فیزیکی، خسته کننده و وقت گیر نیست و کارهای اداری به نحو احسن انجام می‌شوند.

تفاوت نرم افزار اتوماسیون اداری رایگان و اداری پولی

کاملاً روشن است که عملکرد و کیفیت یک نرم‌افزار اتوماسیون اداری رایگان با یک نرم افزار اتوماسیون اداری پولی یکسان نیست. این دو نرم‌افزار در ویژگی‌های زیر باهم تفاوت دارند:

 • امکانات و خدمات نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری پولی بیشتر از خدمات و امکانات نرم‌افزارهای رایگان است.

طبیعی است که از نرم‌افزارهای رایگان نباید انتظار ارائه خدمات صد در صدی داشت؛ ولی نرم‌افزارهای پولی یا خدماتی که بابت آن‌ها پول پرداخت می‌شود بهتر هستند.

 • امکان ارائه خدمات پس از فروش در نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری پولی وجود دارد.

در فروش این نرم‌افزارها یکی از مسائل مهم، خدمات پس از فروش است. این خدمات برای نرم افزارهای رایگان وجود ندارد.

 • نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری پولی هرسال به‌روزرسانی می‌شوند.

یکی از ویژگی‌های مثبت نرم‌افزارهای اداری این است که هر سال به‌روزرسانی می‌شوند؛ ولی اکثر نرم‌افزارهای رایگان امکان به‌روزرسانی ندارند.

 • نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری پولی، مانند نرم‌افزارهای رایگان، سطحی نیستند.

نرم‌افزارهای اداری پولی، در سطح‌های گسترده‌تری فعالیت دارند، در حالی که رایگان بودن نرم‌افزارها اداری باعث شده تا بسیار سطحی ساخته شوند.

 • در نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری پولی، امکان گزارش‌گیری‌های مختلف وجود دارد.

گزارش گیری برای مشتری بسیار مهم است و نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری پولی این کار را به خوبی انجام می‌دهند. در نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری رایگان، امکان گزارش‌گیری‌های مختلف وجود ندارد.

 • امکانات ثبت نامه در نرم‌افزار اتوماسیون اداری پولی بیشتر است.

امکانات ثبت نامه در نوع پولی این نرم‌افزار، بسیار گسترده‌تر و بیشتر از نوع رایگان آن است. در نوع پولی این نرم‌افزار برای ثبت نامه، می‌توان چارت سازمانی داخلی را به صورت درختواره نیز تعریف کرد.

 • امکانات تایپ نامه و قالب نامه در نوع پولی این نرم‌افزار اتوماسیون، بیشتر است.

نوع پولی این نرم‌افزار در تایپ نامه و قالب نامه نیز با نوع رایگان آن تفاوت دارد. نوع رایگان این نرم‌افزار، امکانات چندانی در این زمینه ندارد.

 • امکانات مدیریت فکس در نرم‌افزار اتوماسیون اداری گسترده‌تر است.

در خصوص مدیریت فکس، نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری پولی، امکانات بیشتری دارند؛ ولی امکانات مدیریت فکس در نرم‌افزارهای مشابه رایگان، محدود است.

 • پست الکترونیک در اتوماسیون اداری پولی، بهتر و مجهزتر مدیریت می‌شود.

امکانات اتوماسیون اداری پولی، نسبت به نوع رایگان بیشتر است. امکان انتقال و بازیابی ایمیل‌های حذف شده یکی از امکانات مدیریت پست الکترونیک در نوع نرم‌افزار پولی است که در نوع رایگان وجود ندارد.

 • امکانات اسکن و بایگانی در نرم‌افزار اتوماسیون اداری پولی بیشتر است.

امکانات اسکن و بایگانی نرم‌افزار پولی، بیش از 12 مورد است؛ در صورتی که نوع رایگان امکانات چندانی در این زمینه ندارد.

 • امکانات کارتابل الکترونیک در نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری پولی وجود دارد.

یکی از امکانات مهم دیگر این نرم‌افزار، امکانات کارتابل الکترونیک است. نرم‌افزارهای رایگان در این زمینه محدودیت دارند؛ ولی نرم‌افزارهای پولی امکانات گسترده‌ای در این زمینه ارائه می‌دهند.

 • در نرم‌افزارهای پولی امکان تعریف چندین دبیرخانه وجود دارد.

از دیگر امکانات نرم‌افزارهای اتوماسیون پولی، تعریف چندین دبیرخانه است. با این امکانات، چندین کاربر در سازمان می‌توانند به طور هم‌زمان از آن سیستم بهره ببرند. محدود بودن نوع رایگان این نرم افزار این امکان را به کاربر نمی‌دهد.

 • گردش و ارجاع نامه توسط نرم‌افزار پولی انجام می‌شود.

از دیگر تفاوت‌های بین نرم‌افزار اتوماسیون اداری پولی و رایگان، امکان گردش و ارجاع نامه و اسناد است. این امکانات در نرم‌افزار پولی به حساسیت بالا و به طور پیشرفته‌ای صورت می‌گیرد.

 • نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری پولی، امکانات برتری در کارتابل همراه دارند.

امکانات برتر اتوماسیون‌های پولی، باعث شده است تا دیگر جایی برای اتوماسیون‌های رایگان نباشد.

 • امکان دسترسی 24 ساعته در نرم‌افزار پولی وجود دارد.

نرم‌افزارهای رایگان ممکن است دچار مشکلاتی شوند؛ ولی نرم‌افزارهای پولی دچار مشکل نمی‌شوند و در طول 24 ساعت شبانه روز در دسترس و قابل استفاده هستند.

 • نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری پولی، پشتیبانی فعال دارند.

اکثر یا همه نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری رایگان، پشتیبانی ندارند و در صورت بروز مشکل باید با اطلاعات خود خداحافظی کنید. در صورتی که نوع پولی این نرم‌افزار، پشتیبانی فعال دارد و نسبت به تمامی مشکلات این نرم‌افزار پاسخگو است.

خرید نرم افزار اتوماسیون اداری

نرم‌افزار اتوماسیون اداری یکی از بهترین نرم‌افزارها است. این نرم‌افزار سرعت بالایی دارد و بسیار کار آمد است. برای خرید این نرم‌افزار می‌توانید به سایت https://yeganehsoft.com/ مراجعه کنید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت